Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

mai vroiam sa spun ca am vazut doua fete cucuiete de andreap. sa iti traisca printzesele, sunt asa de frumoase...

si am vazut si robertzel de simonix, vesel tare. bag seama ca i-a placut la shioping in rotterdam. inseamna ca veniti mai des, si poate ii facem cunoshtintza cu o super printzesa (na, ca ne-au murit laudatorii). cine stie de unde iese lipeala :). desi avem concurentza mare acolo, in belgia.

si vroiam sa ii multzumesc si lui melly pt montaj. mai, fetelro, cand aveti voi timp sa buchisitzi asemenea minunatii? eu nici sa ii fac poze nu mai am timp. ma chinui la un album foto mai bengos cu primele 6 luni, dar din ultima luna nu prea am ce poze sa ii pun, ca nu am prea facut.

si vroiam sa spun ca ma bucur pt fetele din romania cu noua lege. sa fie asa cum va doriti voi. si sa va bucurati de bebelusii vostri si de bani, evident. iar la cinste, cleo, poate ne bagi si pe noi, cele de afara. cu un pahar virtual, evident.

acum ma intorc la calculelele mele, care da cu virgula .
mai arunc un ochi la voi la pauzele de cafea. care o sa fie foarte dese azi.
pupici


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

Citat:
citat din mesajul lui mi_bebelina
Incearca sa ii dai la interval de 3,5 ore si asa o sa iti iasa programul de somn......dar cum, cereale, fructe si legume din prima?Nu e prea complex pt inceput?

Deliutza Broscutza


mi_bebelina, uite ca asa mi-a spus. cand am intrebat-o ce cantitate de fructe si de legume sa ii dau, mi-a zis ca atat cat vrea ea. paote sa fie o linguritza, apote sa fie 200g. cu fructele incepusem eu inaite de a merge la control, stiu ca ii plac, mananca destul de bine. acum incerc cu cerealele si legumele in acelasi timp. o linguritza, doua, si sunt fericita.


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Am vb cu contabila. LA noi primele si toate veniturile in plus de salariu sunt impozitate si calculate ca venit lunar al salariatului. Tinde sa creada ca vor fi luate in calcul si astea. DAr ramane sa vedem legea cu normele.
Daca ar fi asa, as avea mai mult decat salariul. N-as vrea sa ma entuziasmez degeaba.



Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

Si eu am aflat ca 85% se aplica la venituri si nu la salariu...ca si concediul de maternitate...ar fi excelent

La Multi Anisori celor 2 dragalsi nascuti intr-o zi de 16

http://tt.lilypie.com/dLTwp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

ralu_t am vb cu ramona si o sa vina marti sa ii faca un masaj ilincai si eventual sa ne invete miscarile si apoi sa ii facem noi...mi s-a parut super ok la tel si abia astept sa o cunosc
i-am ca am aflat de ea de la tine de pe un forum de mamici si s-a amuzat

ne pregatim si noi sa iesim in parc...chiar iese cineva in ior cam intr-o ora?



http://tt.lilypie.com/dLTwp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Am sunat azi iar la Dir Munca. Le-am dat toate nr de inregistrare dosare si toate nr de cereri.....intr-un final mi-au gasit dosarele. Au spus ca e codul numeric personal a lui Vlad gresit si sa merg la starea civila sa-mi dea un cod corect.
Oricum pana sa-mi gaseasca dosarul ma intreba pe mine la tel: "DAr cand a plecat dosarul de la sectorul 3? DAr cand a ajuns dosarul la noi?..NO COMMENT! Daca mi-as fi pus mintea m-as fi certat rau cu ea, dar mi-am dat seama ca era retardata rau saracuta si n-aveam nici cu cine sa ma cert naibii.

Miss, pe unde esti?



Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

cu dedicatie voua!!!



Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Melly multumiiiim1
Salvat in amintiri dragi.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:


Piggy eu am fost in IOR, m-am plimbat aproape 3 ore, a dormit puiul dus ca acasa nu prea doarme,...
Imi pare rau ca nu am vazut mesajul tau cand am plecat...
Cu alta ocazie!!!
Melly minunat colajul!!!
Dana H mai, vad ca diversificati in forta voi acolo!! Sper sa mearga bine cu gusturile noi.
Alysh Doamne ce tevatura!! Si ce faci acum, te duci sa obtii certificat de nastere nou???? Si eu sper sa fie din salariul brut, dar am inteles ca e din net oricum, sa vedem.
Ooof, ma duc cu tipa de fomica.


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui melly23

cu dedicatie voua!!!


Noi si fluturica Amelia


Melly esti o draguta!!MULTUMIM!!!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput