Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (203)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Urmy imi pare rau ca nu pot sa te ajut, ma dau cu parerea, cam ciudat sa vomite din cauza Fe.....mai bine intreaba medicul.Ma gandesc ca daca vomita dupa ce ii dai Fe, ii dai degeaba....

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Zic ca poate vomita de la Fe pt ca si mie mi-a dat in sarcina fier si am vomat de ma mir ca a ramas copilul in mine.

Ma mai gandesc sa nu fiu gravi, o prietena mi-a spus ca ramasese gravida si alapta si tot voma fetita ei si si-a facut un test si era cu ochi. Sper sa nu fi gresit iar barbate miu ca mergem la nebuni. Maine o sa imi iau un test, mi-a venit mie ciclul dar numai 3 zile. Cine stie...offff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Roxana, inca ma gindesc DACA sa mai stau 2 saptamini in praful asta sau sa plec.

Papanash, ai perfecta dreptate. Si Sabina vorbea mai demult de avantajele unui oras mare si am realizat la vremea aceea ca la acestea se referea.
Acum eu nu vad decit traficul infernal, ciinii, mizeria si poluarea.

Fie va trebui sa a obisnuiesc, poate daca as locui intr-o zona mai retrasa ar elimina una dintre probleme fie sa ne gindim la cu totul alta locatie pe termen lung.

Astazi am fost in parcul Tei. mi-a placut mult. E amenajat exact ca parcul din PN. Imi era dor de alei pavelate (asa sunt toate trotuarele din PN) de gazon (asa are fiecare bloc din PN-e tuns saptaminal) si de curatenie (la PN la miezul noptii se aud masinile care spala stazile).

Asa ca v-am inebunit cu PN. Don't get me started on Tokyo (acolo sunt 30 de milioane), Dortmund, Amsterdam or even Rome.


Asaaaa...ma bucur sa vad ca spiritele sunt bune dupa petrecerea dulcetelelor si papanasilor.
Eu cred ca un titlu simplu ar merge cel mai bine pentru DVD.

Si eu i-am cumarat Dariei citeva dintre jucariile care i-au placut la petrecere.

Sananate bebelusilor bolnaviori.

Sabina Y. sper sa isi revina Erika sa fie OK pentru zborul de 16 ore.

Numai bine si pe curind!


www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui greyeras

Cum a disparut Roxana s-a facut liniste aici? Pai se poate.....


Asta e dovada ca vorbeam singura!

Oricum nu contati pe mine in seara asta...sunt tuflita rau.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui greyeras

Roxana misiune indeplinita. Acum astept recompensa.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)


Multumesc frumos. Tu mai ai de asteptat pana primesc si eu dvd-ul de la Sim. Oricum vom primi unul singur si il vom multiplica noi sa ajunga pentru toata lumea. Probabil abia pe saptamana viitoare o sa finalizam si sa le distribuim. Dar fii pe pace, s-a notat!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Helou, vad va iar v-a lovit tastaritza!

So, in seara asta ar trebui sa trimit textul pe mail, asa ca as vrea sa cadem de acord. Nu mi se pare o idee inspirata sa punem lista tuturor copilasilor pentru ca e prea lunga. Am ajustat mesajul tinand cont de observatiile voastre si suna cam asa:

Au crescut papanasii!!! Sunt delicioase dulceturile!!!
La multi ani tuturor!
Sa va fie viata un cantec, plina de soare si impliniri!
Va imbratiseaza si va saruta cu drag mamicile si taticii de dulceturi si papanasi de septembrie - octombrie 2007.

E OK asa?



Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ce-ai patit Roxana?
raceala?

acuma barbatu-meu ii da lu Gh mamaliga, Sofia doarme, poate mai vin la povesti dupa ce il culc.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, multumesc.Vorbim cand poti tu.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, multam de pont. Bag si eu ochiul acolo dupa rochita, daca nu cumva imi ceri vreun drept de proprietate intelectuala pentru model. Si sa stii ca suntem vizionate. Am povestit mai demult pe forum cum am fost recunoscuta in mall de o mamica cu un bebe de seama pustilor nostri, care ne citeste dar nu posteaza.

Cecilia, primit PM si raspuns. Se rezolva si asta, numai sa nu fie urgent ca am alte griji acuma.

Urmy, mai bine mergeti la un doctor, ca eu una nu cred ca esti nici gravida si nici ca fierul ar da asemenea varsaturi, mai ales daca ia de mai mult timp si abia acum s-a intamplat accidentul.

Erina, fa alegerea care te face sa te simti mai bine. Daca nu ti-e bine aici nu sta. Cum ai ajuns in Tei? Pe unde stai de fapt? Eu am trecut pe langa acum seara, de fapt am dus fata la Ciufolici, pe acolo prin zona, dar nu am avut noroc sa ne primeasca si am plecat fara sa rezolvam coafura fetei.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Erina, ai dreptate ca e mult mai curat la PN, si mie imi place mult zona. Daca ar fi insa sa aleg o alta tara unde sa locuiesc acea tara ar fi Germania, iar orasul Garmisch (da' mai vorbim la vara dupa ce o sa vad si Elvetia ).

Greyeras, cu DVD-ul te rezolva Roxana.

Rox, de ce te-ai tuflit deodata?


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput