FIV in Austria cap ( 7)-Germania cap (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Si eu cand am plecat in Austria pt punctie, et, etc, am fost atat de entuziasmata, iar Loimer ma intreba cum ma simt de fiecare data. iar eu ii raspundeam :fericita! de ce, nu stiu. Dar eram asa de pozitiva...

Bq 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Arina, eu am facut si stimularea+inhibarea + pregnyl in aceeai zi. Dimineata inhibare, seara la 8 stimulare iar dupa o ora pregnyl. deci se poate.
Pregnylul l-am facut subcutanat. (cred ca v-am mai zis. Asa mi-au recomandat)
pupici!

Bq 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:



Fetelor, vroiam sa stiu si eu daca in costul FIV-lui de pe prima pagina este inclus si pretul medicamentelor, ca vad ca ele costa 1000 euro.

Fetele cu FIV "pe teava" MUULT SUCCES SI PRODUCTII BOGATE DE AMBELE PARTI !

VA PUP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Costul medicamentelor nu este inclus, deoarece fiecare trat este individual. Pe mine de ex m-au costat aprox 2000 euro, plus procedura!

Bq 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:

fetelor spuneti-mi si mie daca doctorul Loimer este la clinica din Wels, pt ca vad ca pe site el apare la biroul de consultatii din Viena.


SCUZE.....BIROUL DE CONSULTATII DIN LINZ !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

In Viena , dr Loimer are doar un colaborator, dr Schindler, care este obstetrician. El face doar foliculometrie si indruma la fiv, dar face si consultati pt gravi. La el mi-a recomandat dr Loimer sa merg daca va trebui sa fac amnio.
Dr Loimer este doar in Wels.
Bq 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Arina da m-am hotarit , voi merge la KinderWunsch Klinik. Iti doresc si tie mult succes.
Si restul fetelor care mergeti in saptamian asta sau urmatoare, sa aveti mult succes, DD ajuta.
Bq

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Buna,
Mi-am facut si eu rost de medicamente si acum, pe masura ce trece timpul imi pun tot mai multe intrebari si imi afc tot mai multe ganduriin primul rand - comparativ cu ce povestiti voi eu am o schema f simplista 25 fiole Menogon si Synarela spray -2 "prize" pe zi timp de apox 20 zile , Ovitrelle , Acid folic si ACC 100. fiind primul FIV nu stiu cum voi reactiona la tratament dar ce stiu este ca imi pun f multe sperante....
Voi ce spuneti?
A mai avut cineva schema asta?
Merci,
L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

lavinuta nu cred ca trebuie sa iti faci griji din pricina schemei de tratament. medicii stiu cel mai bine ce se potriveste fiecarei paciente in parte.
Si eu am o schema simpla 0.5 sufract pe zi + 100 ui de gonal f, predninson si elevit.
Deci simplu ca bunaziua
Magduta ma bucur ca te-ai hotarat
Bq insemna ca starea mea de entuziasm e semn bun o sa fiu si eu asa ca tine. ce bine ar fi.
Pup fetele mele dragi


elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Fetelor si eu am o stare de entuziasm , cind va citesc pe voi , deja ma vad gravida. Da atunci ce sa ziceti voi care sunteti asa de aproape de reusita.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput