Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap.38

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

ANCAiubita sa stii ca am si eu o pritenuca ce tot ii zicea medicul ca la noapte nasti,la noapte nasti,e sters colegul,deci la noapte sigur nasti...........si a nascut la aproape 2 saptamani dupa si a nascut f. usor.Daca vrei are o poveste senazationala aici pe DC daca vrei iti scriu pm unde sa o citesti.La un moment dat eram inebunite la sv. ca nu stiam de ce nu mai naste odata.Asa ca eu cred ca cu cat sta mai mult acolo la caldurica cu atat e mai bine........sigur acum nu exagerat,dar bucura-te de momentele astea ca iti va fi dor de ele pana la urmatoarea burtik.........cel putin 9 luni o sa mai treaca
Pup cu drag fetele........am fost azi la bioenergie si m-a asigurat ca totul e in regula,in plus la papa nicolaus mi-a iesit 1.......ieheeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

e stes colul nu colegul..........m-am zapacit........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Da,da Ioana dreptate ai.Hai mai ca ma joci si eu,dar pana te-am stiut in spate tot am avut neste patrunjei,morcovei,pastarnac...Parca eram venita de la piata numa ca nu le simteam in plasa
Romanitza sa-i spui data viitoare medicului tau ca-i doresc sa se reincarneze in femeiePacat ca nu poci sa am puteri de genul ca-n filme stii cand pui mana pe cineva sa simta ce simti tu,sa vaza macar 2 secunde ce bucurie aduce ovulatia insotita de fanfara de dureriBarbatii!Multumesc pentru ca ai intrebat pentru mine!Totusi eu zic sa avem grija cu ibuprofenul in perioada cu pricina:ce-i mai sigur -e mai sigur.Pam-pam.Eu cred ca vor sa levitam de ne tot dau toti cu spanacu' inainte.La tine ce ti-a mai zis?E de bine?Mai bine daca ajungi la maestrii chinezi sa ne spui ce spun dansii,ca stiu ca sunt prietenii porcului asemenea mie
Multumesc iubita si pentru urari!
Georgix auzi mai ca tre' sa facem spirale!Ai citit ce ti-am scris de oase si de rupt de oase?
Aerlilian incearca sa pui cate o juma de ceapa pe ureche...nu mai stiu exact cum dar este ceva pt bb-ici o reteta babeasca si pare ca este ok.
Ginuta eu am luat in serios faza cu colegul.ParolPai nu face el parte din echipa de munca a jinecologilor?Felicitari pt rezultat!Si eu tre sa mer sa--mi fac...dl la care am mers mi-o pierdut analizele platite integral de moa.Mai da aici acasa numa rasariti nimeresc

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

da ce efect de glow mi-am tras fetelor......... nici nu ma pot uita.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

stiti ce am aflat acum,din surse neoficiale desigur.......ca in Germania e interzisa HSG de 3 ani........oare asa sa fie?voi ati auzit ceva de genul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Cumparacioasa mica ce esti tu!Sa folosesti cu drag makeup-ul!
Un pic de mov
Nu stiu.Unde ai auzat?

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

de la o prietena de-a mea care tocmai s-a intors din Germania unde a fost sa isi faca diverse analize hormonale si de tot felul in scopul de a ramane insarinata.........cica asa i-au zis de acolo.............nu stiu ce sa cred.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Scuze.Am revenit.Gina nu stiu ce sa spun decat ca probabil fetele care merg la FIV in Germania poate stiu mai multe.Eu nu am auzit nici ca da nici ca nu.Mie mi-or rec. laparo clar pt endo.Oricum chestia implica riscuri destule si e dureroasa.

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romanitza spune:

Ai marrreee dreptate, Luci! Weekendul trecut am avut cele mai mari dureri la ovulatie, parca aveam pietre acolo, nici nu puteam merge... Asa le-ar trebui barbatilor astora... Macar sa stie si ei pentru o zi cat de mult suferim noi
Despre mine, ce sa zica... a venit rezultatul de la biopsie, s-a confirmat endometrioza.. mi-a zis ca era stadiul 3... Deci nu prea bine! Dar mi-a dat sanse mai mari sa raman natural in urmatoarele luni...
Acum ma gandeam de ce au trecut atatia ani pe langa mine fara rezultat... Nu stiu incotro s-o apuc, la ce clinici, la ce doctori, nu stiu pe cine sa aleg. Nu am fost multumita deloc de clinica la care am fost anul trecut, mi-au gresit medicatia, mi-am facut mii de nervi, mi-am pierdut timpul si banii fara folos! Mi-am notat ce doctori sunt in apropierea locului meu de munca, azi merg la medicul de familie sa ii cer trimitere la alta clinica, daca nu reusesc natural. Nu stiu cum sunteti voi, dar simt ca trece timpul pe langa mine degeaba... Sotul tot incearca sa ma calmeze si sa imi spuna sa astept, sa nu ma mai gandesc Dar de unde! Mai tare ma stresez si ma agit! Ce sfaturi aveti referitor la asta? Cum reusiti sa nu va ganditi zi de zi, secunda de secunda la asta?

Anca - iti tinem pumnii ca totul sa decurga usor si fara probleme, sa ne trimiti neaparat poze cu bb-ita!

Cam atat de aici, de peste mari si tari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Romanitza cum?Mai cu nervi,mai cu depresii,mai cu vaicarit la sos,mai cu stat pe forum cu voi...am invatat sa fiu calma.Ce mi s-a spus pana acum?Singurul care mi-a dat sperante a fost dl dr T.Nu am plecat plangand de la dansul.Noutatea ar fi sa raman glavi.Si o astept.CU RABDARE!chiar nu pot precipita eu treburile astea.Depand de Foruri mai inalte.Rabdare si tutun si in final vom trece toate de manuta malul.
Aaa o fi ceva in aer.Exact ca tine:asa dureri ca cele de tura asta n-am mai avut.Si vezi poate vorbesti si cu Monica noastra,sa te indrume.Ea avea st 4 si a ramas imediat gravi dupa op.

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput