FIV sau inseminare cu donatoare/donator (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

anamy, n-am avut nicio intentie sa te ofensez! Eu nu fol 'mah' ca sa ma trag de sireturi cu cineva, e pur si simplu o expresie des folosita ...si atat! Dar daca simti ca te deranjeaza, np, imi cer scuze! Nu asta a fost intentia!

Ma bucur daca zici ca n-ai un fix vizavi de 'semnele' din primele 2 saptamani! Majoritatea nu poate sustine asta... macar in subconstient si le cauti... Da' in fine, tu stii cel mai bine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamy spune:

cosicel ok,atunci scuze,am inteles eu gresit.
de fel eu sant o fire f f f realista,asa ca nu visez cu ochi deschisi.
nu cred ca am intoleranta la utrogestan,doar atat ca ma dor sanii,de aceea eram curioasa,nimic mai mult.
succes tuturor fetelor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

anamy -
Eu sunt a 11-a zi dupa IA, dar.... nici macar nu pot contoriza un semn palid... Am renuntat la utrogestan dupa 5 zile pt ca mi-am dat seama ca-i inutil... Daca ar fi fost sa fie, probabil ca nu i-ar pasat lui bebe ca nu le-am luat cateva zile.... Si, ca niciodata, sanii nu ma dor (desi in sapt de dinaintea cm erau cumplit de durerosi), n-am greturi, nu sunt obosita... Ha, ha, e prima data in viata cand mi-as dori sa simt toate astea...

Iti dai seama ca-mi doresc sa fie un samburel mic, insa la modul meu pragmatic de-a fi, cred ca am sanse reale la z1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

La mine zi 1. In loc sa-mi vina la 28 mi-a venit la 24, cred k m-am dereglat de la duphastonul luat luna trecuta .
Maine tb sa-mi ajunga shi Gonalul la farmacie (sper sa vina) shi apoi gata, pe .

EDIT: Va place buchetul de crizanteme?

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Buna fetelor,
V-am citit mereu dar nu am mai scris, ptr ca nu am noutati si ptr ca ma chinui cu niste dureri de cap. Daca trece o zi fara sa ma doara capul e sarbatoare.
Sa stiti ca sunt alaturi de voi si va tin pumnii sa fie multe multe reusite.
Cipcirip foarte frumos buchetul, iti multumesc ptr floricele. Iti tin pumnii sa gasesti gonal in timp util . Ai sa vezi ca o sa ai foliculi frumosi de la el si sanse mari de reusita.
cosicel nu se stie draguta. E foarte posibil sa fie bebe in burtica si tu sa nu simti nimic.
Am vazut ca vorbeati de simptome. La mine singurul simtom care a aparut inainte de test a fost oboseala si somnolenta. Poate si de la faptul ca sunt 2 copii ma simteam de la inceput obosita. In rest NIMIC.
bytzi ma bucur ca ai fost multumita la Sibiu. Eu sunt sigura ca ai reusit. Ai sa vezi.
iaura, anamy va tin pumnii sa va delectati cu imaginea celor doua II cat mai repede.
Am vazut si eu filmuletul. E frumos tare.

Va cu drag pe toate


"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

cip uau ce crizanteme frumose,eu vreau un buchet antreg....aaa si deci pe deabia astept ,mult succes si sa nu uiti ca iti sant aproape...doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79 spune:

fetelor va multumesc din suflet ca mati ajutat aveam mare nevoie de aceste informati desi FIV CU DONATOR va fii abia in martie eu trebuie sa fiu pregatita si sigura de unde le pot cumpara asi mai avea o mare rugaminte imi puteti scrie in ce tara sunt facute PUREGON SI ORGALUTRAN va multumesc inca o data cipcirip ,moniland si tuturor care mau ajutat va doresc din toata inima cemi doresc si mie si sa ne auzim cu bine si cu vestea ce frumoasa ca suntem gravidute si va mai multumesc inca odata ca mati acceptat printre voi sunteti toate niste scumpe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79 spune:

imi cer scuze am uitat sa scriu ce mai intrebat tu cipcirip da surioara mea le face aceste injecti credeti ca cel pix mil va da dr sau va trebui sal cumpar eu ?????
si pentru ORGALUTRAN tot acest pix se foloseste sau va trebui siringa normala...............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Roxy,pentru orgalutran se foloseste seringa normala si se face subcutanat. Puregonul este produs de firma Organon. Eu am primit pen-ul puregon de la dr. Acele vin impreuna cu cartusul (fiola) de puregon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamy spune:

cosicel succes,sa vezi cat de curand 2 liniute!!!
iuca azi dimineata am citit povestea inseminarii tale,inca odata m-am convins ca trebuie si eu sa merg la sibiu daca nu voi reusi nici luna asta!!!ai grija de tine si de bebey!!
succes inseminatelor si nu numai

Mergi la inceput