DRAME PATERNE

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui adeia

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Citat:
citat din mesajul lui T_A_T_A

Inainte de a raspunde la intrebarile adresate mie, iata un album foto de familie, care cred ca e relevant.
http://community.webshots.com/slideshow/568256342VNMfZD

Bogdan Draghici
www.tata.org.ro



frumoase poze! adica, mai corect spus, frumoasa SELECTIE de poze!
ca doar asta ai facut, ai selectat pozele care sa impresioneze....

daca tot conduci o organizatie T_A_T_A, de ce nu-ti faci timp sa dai raspunsurile care ti se cer aici? ti se pare prea putin??? orice inceput, se construieste din putin, de la lucruri marunte.
atata vreme cat nu poti avea o dezbatere aici, dezbatere pe care tu ai initiat-o, cum vrei sa mergi mai departe.
mie chestia asta imi spune ca nu poti comunica eficient, deci implicit si cu fosta sotie. si abureala ca esti ocupat, ca umbli sa cauti adepti...e gargara...


Kari

Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!


perfecta observatia.
De mult timp am o banuiala cu privire la subiectul asta, si nu mai pot sa ma abtin.Nu am vrut sa o spun pt. ca mi se parea o enormitate ca asa ceva sa fie posibil, dar cu cat evolueaza topicul acesta cu atat mai mult mi se pare ca seamana cu altceva.

Chestia asta cu organizatia T_A_T_A, este cu foarte multe semne de intrebare. Exista Organizatia Nationala a Tatilor, asa ca nu vad de ce nu a mers domnul acolo. Cat despre deplasarile in tara in cautare de adepti...hmmm... asta imi da de gandit... suntem cu o luna inainte de alegeri, iar domnul e om politic.Pentru ca nu ni se da niciun raspuns concret, ci se deviaza subiectul spre acele parti care il scot pe domnul intr-o lumina favorabila, nu pot sa nu fac asemanarea cu o "reclama".Toata dezbaterea dumnealui semana foarte mult cu cele de la tv, din campaniile electorale,in care fiecare e perfect, iar ceilalti sunt cu bube peste tot. E o practica politica, bine cunoscuta, si seamana foarte mult cu felul in care este tratat acest subiect de catre autorul lui. Nu raspunde deloc la intrebarile incomode, doar se scoate pe el in evidenta.Singura diferenta este ca in locul opozitiei este plasata fosta sotie.
Poate gresesc, dar nu pot sa nu fac aceasta analogie.

cred ca ai cam multa dreptate, adeia!

eu ma tot intreb, asa ca tot nu voi primi raspuns, ce minte trebuie sa ai ca sa spui ca fosta sotie a avut sifilis??? trebuie sa fi dus rau la cerebel sa afirmi public, despre persoana cu care ai avut relatii sexuale, care e si mama propriului copil, ca e sifilitica!!!! da oare nu s-o fi contaminat si el??

am o rugaminte catre moderatori, pana cand se mai ingaduie aceste mizerii ??

Kari

Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

"ce minte trebuie sa ai ca sa spui ca fosta sotie a avut sifilis???"

Pai, reversul inrtebarii este: ce minte trebuie sa ai ca SA AI sifilis ?

Chiar solidaritatea feminina nu are discernamant ? Femeia aceea e sifilitica si bolnava psihic, totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

Am avut rabdare si am citit tot ce sa postat.Apoi am vazut toate pozele domnului Bogdan Draghici.
Chiar m-am bucurat ca spre sfarsit era o poza unde se afla si fosta sotie a lui Bogdan, mama Alexandrei.

MAMICA A ALEXANDREI - este imposibil sa nu citesti pe acest forum.Cazul vostru a fost destul de mediatizat ca sa nu iti zica vre-o cunostinta ca esti facuta cu ou si otet de fostul sot.Asa ca te rog si eu ceva.LUPTA pt fetita ta pana in panzele albe.Este normal sa fie crescuta si sub indrumarea tatalui dar nu rupta de tine definitiv si in asemenea hal.Probabil ca ar putea creste intr-o casa frumoasa cu o familie ''perfecta'' si cu o camera de ''printzesa'' dar peste 10- 15 ani se va intreba ''unde este mama? si de ce ma lasat cu ''familia perfecta?''.Poate sa fie iubita de tatal ei si ajutata financiar dar sa creasca langa mama ei, ca e bucatita rupta din tine.
Refuz sa cred ca nu o iubesti.LUPTA PT ALEXANDRA.


http://community.webshots.com/photo/2261592570103302750zREysg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui wnimra

Chiar m-am bucurat ca spre sfarsit era o poza unde se afla si fosta sotie a lui Bogdan, mama Alexandrei.


http://community.webshots.com/photo/2261592570103302750zREysg


Pe mine nu m-a bucurat titlul pozei "Mama biologica si garzile ei de corp", intentia e clara, de fapt era previzibil asa ceva - mereu efectul de contrast. N-ai cum sa nu vezi diferenta: alte poze sunt intitulate "Alexandra cu buni sa ei", " cu mami Helen", "cu toata familia", "cu surioarele", "cu unchiul", etc, nici una nu e "cu MAMA"- dar sigur exista si astfel de poze sau, daca nu, nici eu nu pot crede ca mama si fetita nu se iubesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui sterge

"ce minte trebuie sa ai ca sa spui ca fosta sotie a avut sifilis???"

Pai, reversul inrtebarii este: ce minte trebuie sa ai ca SA AI sifilis ?

Chiar solidaritatea feminina nu are discernamant ? Femeia aceea e sifilitica si bolnava psihic, totusi.


De unde se deduce ca ar fi bolnava psihic? Exista vreun certificat medical in acest sens? Sau trebuie sa-l credem pe cuvant pe dl Draghici?

"Mama biologica a Alexandrei" - MAMA e una singura. Si sper ca mama ei sa-si gaseasca un partener si sa-l numeasca pe dl. Draghici "tata biologic al Alexandrei". Ca sa vada si el cum este.


Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui sterge
"cum adica sa fie nevoie de acordul ambilor parinti pt. gradinita, scoala si OPERATII ?"

Pai da, madam: nu l-a facut singura si nu poate decide singura cand si unde si daca va fi operat copilul EI, trofeul EI.

Copilul are 2 parinti, asadar ambii trebuie sa decida.
Sigur, nu in Ro, unde "legea" dateaza din sec 17 iar justitia este dezgustatoare.


sigur, ambii trebuie sa decida, in masura in care comunicarea intre ei functioneaza.
Atunci cand doar se faulteaza reciproc, este normal sa hotarasca unul singur, in speta cel ce a obtinut custodia, doar n-o sa ramana copilul fara gradinita, scoala, operatie pt. ca cei doi parinti nu se pot pune de acord.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adeia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

Citat:
citat din mesajul lui sterge
"cum adica sa fie nevoie de acordul ambilor parinti pt. gradinita, scoala si OPERATII ?"

Pai da, madam: nu l-a facut singura si nu poate decide singura cand si unde si daca va fi operat copilul EI, trofeul EI.

Copilul are 2 parinti, asadar ambii trebuie sa decida.
Sigur, nu in Ro, unde "legea" dateaza din sec 17 iar justitia este dezgustatoare.


sigur, ambii trebuie sa decida, in masura in care comunicarea intre ei functioneaza.
Atunci cand doar se faulteaza reciproc, este normal sa hotarasca unul singur, in speta cel ce a obtinut custodia, doar n-o sa ramana copilul fara gradinita, scoala, operatie pt. ca cei doi parinti nu se pot pune de acord.


Multumesc Adina, respectiva "madam" eram eu,numai ca sterge, a retinut doar intreabrea care i-a convenit, nu a mai precizat si continuarea mesajului, in care ma refeream exact la aceasta posibilitate de faultare dintre parinti.

Pt. Sterge : "Chiar solidaritatea feminina nu are discernamant ? Femeia aceea e sifilitica si bolnava psihic, totusi."

Tu ai vazut vreo dovada ca sa faci astfel de afirmatii despre femeia aceea? Sau este doar o solidaritate masculina care are "discernamant"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

la intrebarea despre "sifilis" a raspuns stanescu, care este medic, ginecolog chiar...asa ca ...hmmmm, ciudat!

la intrebarea mea "incomoda" despre cum face "selectia" de tatici, pt aceasta organizatie...nu am primit raspuns...

sunt cativa membri ai acestei asociatii care, cel putin mie, imi ridica semne de intrebare...

unde e mama??? varianta ei care este? de ce nu gasim referiri si asupra persoanei sale? de ce gravida fiind, s-a expus pericolului, ca sa-l apere pe B.D. cand a fost atacat in strada?

cam multi "de ce?"....hmmm.



mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

1. adina iulia: ai dreptate, fireste, cel care are custodia decide in situatia in care nu se pot pune de acord ;eu nu am sesizat aceasta nuanta din partea celei care a facut afirmatia, asadar am punctat: afirmatia ei avea nuanta, conform mentalitatii atat de des intalnita ( si aici): mama e stapana, ea decide, tatal isi pastreaza "dreptul" de a-i da bani. Am intalnit din pacate de prea multe ori aceasta mentalitate de pestera, incat sa nu o recunosc imediat.

2. catre: "Tu ai vazut vreo dovada ca sa faci astfel de afirmatii despre femeia aceea? Sau este doar o solidaritate masculina care are "discernamant"?

e dificil de inteles, probabil, dar incerc: acesta nu e un tribunal, unde se prezinta dovezi ( care sa fie ignorate apoi de "onorata instanta" :d ) ci un forum pe internet. Nu ne vedem, nu ne cunoastem. cineva spune o poveste solicitand, implicit, un comentariu. Eu comentez luand de buna ACEA POVESTE si discut pe marginea ei, pe marginea a ce a vrut interlocutorul sa spuna / ne arate. Nu trebuie sa cred pe nimeni, repet, comentez o poveste expusa.
Altfel, as fi la fel de ridicol ca atunci cand, in clasa a 4-a, am intrebat-o pe doamna: de ce sa o cred pe Vitoria Lipan, poate sadoveanu minte.

3. adeia: "madam" nu este si nu a vrut sa fie peiorativ. daca asa s-a inteles, primeste scuzele mele.

4. initiatorului topicului: intru rar pe aici si nu am vazut ecolutia discutiei, altfel te-as fi prevenit ca nu e locul potrivit: in afara unui grup de femei care accepta discutii deschise, pe baza de argumente, civilizat si logic, vei gasi acei "ulii" de care vorbea cineva in postarile mele mai vechi, care nu accepta ca o femeie poate fi vinovata de un divort si care iti vor face topicul varza, initiind un scandal de mahala care are ca unic scop inchiderea acestui topic.
Sesizez ca ai sesizat si nu ai cazut insa in acest joc.
iti doresc cele bune si succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Nu stiu de ce....poate gresesc (si mi-ar parea bine) dar eu cred ca motivul tuturor problemelor initiatorului topicului isi au originea in relatia lui cu "mama Helen" inceputa chiar din timpul cand acesta era casatorit cu Angela Popa.

Este confirmata, chiar si aici pe forum, situatia cand sotului nu-i mai convine nimic acasa (cat de perfect ar fi) atunci cand are o relatie extraconjugala in afara casatoriei.

Mergi la inceput