Cel mai usor regim de slabire

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Lara, chiar ma intrebam pe unde ai disparut, ca nu ne-ai mai scris de ceva timp. Ma bucur ca esti bine, ca te mentii, mai ales in perioada minunata a lunii ... sper sa o reusesc si eu ca imi vine sa mananc in continuu!! Azi m-a luat tare si o raceala sau o gripa, habar n-am ce e, ca m-a luat cu ameteala, cu durere de gat, cu senzatia aia de cap mare... incerc sa bag fructe si pastilute pentru raceala, dar niciodata nu prea am reusit sa o fentez pana acum, tot s-a destrabalat cand m-a apucat . Sper doar sa nu vina si cu o pofta mare de mancare, ca asta mi-ar mai lipsi acum!!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsLara spune:

Madame Bovary..sanatate multa! Si eu sunt in aceeasi situatie de 2 zile am racit si am aceleasi simptome cu tine. Ma tratez din prima zi dar nu se da inca batuta...
Eu beau si multe ceaiuri calde cu lamaie, ajuta la raceala si la slabit!

Week-end placut si cu cadouri de la Mos Nicolae!

Emma invinge cancerul
KISSY sunt langa tine
Lali www.TickerFactory.com/weight-loss/wgHai3T/] br / " target="_blank">In fiecare zi mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Pfuuui, v-am gasit pe la pagina 3, pe unde sunteti, fetelor? Madame, sper ca nu esti racita si ca ti-au trecut simptomele. Ca ar fi tare nasol.. macar lamaia aia de dimineata sa isi faca efectul in doze de vitamina C.
MsLara, sar'na de urari. M-am distrat, a fost super faina nunta, organizata cu gust. Singurul lucru a fost ca rochia nu m-a mai cuprins Nu mi-a venit sa cred, imi ieseau suncile pe la spate de ziceai ca stau sa explodez. Asa ca mi-am luat-o pe cealalta - ca numai doua rochii am, refuz sa imi cumpar de cativa ani incoace, ca n-are sens.
Uite-aici niste pozici:
http://good-times.webshots.com/album/569115934PuoZgB
A venit mosh Nicolae? ce v-a adus? Mie mi-a adus o geaca, pantaloni, fular si caciula - le vedeti intr-una din poze si un masaj! Maine dimineata trebuie sa ma duc si asa de tarsha imi e.. ca imi e rusine, sunt pudica, plus ca imi imaginez cum o sa mi se reverse suncile peste masa de masaj.. of.. mi-e GROAZA sa merg. Dar ce sa fac, se supara moshu' pe mine daca nu "onorez" cadoul.
M-am mutat de la casa mea vineri, de-aia nu am mai intrat, si a fost un chin, ca toate lucrurile le aveam la etaj, si am o febra musculara cum n-am avut in viata mea, azi n-am putut sa merg, asa ca am dormitat pe canapea si m-am uitat la filme. Acu' vine aranjatul, aia-i!
Si pentru ca am fost complet demoralizata atunci cand am vazut ca nu ma mai cuprinde rochia, am facut un pact cu prietenul meu: de maine, adica luni, trebuie sa ma duc la sala de 5 ori pe saptamana cel putin, musai! Iar daca nu merg, trebuie sa ii dau 50 de dolari de fiecare data. Cand i-am propus asta, a inceput sa rada, a zis ca lui ii convine, ca se imbogateste pe seama mea si ca o sa ajung sa ii fiu datoare cu luni in urma. Las' ca ii arat eu..
Maine ma cantaresc, ma masor si revin pe baricade!
Musette, cum adie vantul dietei pe la Kolosvar? cum stai cu ticker-ul? Ceva modificari?


Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,9 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Salutare fetelor!

MadameB si eu sper ca ti-a trecut raceala ca stiu ce enervant poate fi, pe mine numai Fervex ma ajuta, parca imi lua raceala cu mana...

Addicted, ma umfla rasul . Ma uitam la poze cautandu-te, pe prietenul tau l-am recunoscut imediat, pe tine nu, tu te-ai mai deschis la par, da tot 'dama fina' ai ramas. Interesante nuntile astea pe plaja, aici nu se practica, mai ales ca ma uit afara si e zapada

Mai, vineri si sambata am fost tare cuminte, parol, ca atare ieri dimineata cantarul imi arata 73,0... Dar acum am primit ceva bomboane Rafaello si kurtos (yammy), asa ca ieri n-am stat degeaba, am mancat ca spartu (am si bucatarit)...asa ca azi dimineata inapoi la 73,3 (si nu am mancat seara, dar la 6 fara 5 imi indesam ultima bucata de kurtos in gura) .

Interesant e ca la masuri stau la fel de "bine", daca se poate spune asa, la talie inca am scazut 2 cm, da fundu nu vrea sa se lase...Eu cred ca maine isi va reveni si cantarul.

Oricum ritmul l-am pastrat de 1 kg/saptamana, asa ca nu ma las. Am calculat ca la inceputul lui martie ar trebui sa am 64 kile . Dar tare mi-e teama ca sub 70 n-a mai fi kilu si saptamana.

ile, Mslara haidati la raport! Voi sunteti cele mai tacute si parca vad ca ati slabit cel mai mult Noi cu gura mare, voi taceti si faceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Lara, cum e cu raceala? La mine isi cam face de cap, de sambata stau numai in casa, nici catelul nu l-am mai scos la plimbare. Azi am reusit sa fac un mare pas si sa renunt la pijamaua in care ma intepenisem de sambata . Sunt un pic mai bine, dar ma doare in continuare in gat foarte tare si nasul incepe sa imi faca probleme. Ah, si am o tuse ... Eu ceaiuri nu mai suport! Pe langa faptul ca fac pipi din jumatate in jumatate de ora (inclusiv noaptea!!), nu mai vreau sa mai simt gustul ala de ceai de dimineata pana seara! Imi ajunge o singura cana dimineata, la micul-dejun, restul zilei beau alte lichide si ma indop cu pastile pentru raceala. La un moment dat tot trebuie sa dea ea inapoi!!

Addicted, tare frumoasa trebuie sa fii fost nunta pe plaja!! Mi-ar placea si mie asa ceva, mai ales ca la noi ar fi mai neconventional . Vezi ce faci cu sala aia, sa nu te bage pariul la datorii prea mari... ah, si mai vezi ca daca te duci asa de des la sala s-ar putea sa vezi ca mai cresti pe cantar si nu ca mai scazi pentru ca, in functie de ce exercitii faci, e f. posibil sa iti creasca masa musculara si asta sa se vada pe cantar . Sa nu te sperii!

Muse, stii ca ziceam si eu ca am aceeasi problema legata de fund si de cm care se incapataneaza sa ramana neschimbati in zona asta . Cred ca asta se duce cel mai greu! Iar in ceea ce priveste calculul tau, nu stiu daca o sa poti sa o tii chiar in ritmul asta de 1 kg/saptamana, de te-ai dus tu cu masuratorile pana in martie . La mine s-a oprit scaderea si tot oscilez, cred ca am un prag la 62 de kg cu regimul asta .

Acum cu raceala nu prea am mai avut pofte sau nebunii, mi-a si venit ca sa fie tot tacamul complet - de parca nu ma multumeam doar cu febra si dureri de gat, mai trebuia sa imi vina si menstruatia - dar am mai scapat ceva mancarica (putina, ce-i drept) si dupa ora 6 ... dar cantarul tine inca de partea mea si azi-dimineata arata 62.7 de la 63.5 la cat ajunsesem iar zilele trecute. Asa ca momentan astept sa imi treaca toate cele si sa reiau regimul in forta! Noroc ca in loc de pofte am baut mai multe lichide, cerute de starea asta in care ma aflu.


Asa ca tickerul meu arata astfel azi: 65.5 - 62.7 - 58/60

Hai poate scriem si noi mai des aici, sa devenim buddies .
apasat toate colegele de "suferinta"

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

MadameB, multa sanatate! Nu stiam ca esti asa rau, banuiesc ca te simti ca o buda infundata (scuzati cuvantu' , dar eu asa ma simteam si ma enerva cumplit). Bag sama ca si catelu' sufera alaturi de tine, ca nici plimbare n-o mai pupat saracu'. Btw, ce catel ai? Eu is mare iubitoare de animale si pana sa avem fetita radeam cu sotzu ca prefer cele 2 pisici din dotare decat un bebe urlator (acuma pisicile is la parinti).

Iar cu calculul meu eram ironica, iti dai seama. Am si scris ca nu cred ca sub 70 va fi acelasi ritm... dar si 1 kil la 2 saptamani ar fi ok, ideea e sa nu ne lasam balta pana nu ne atingem scopurile, iar cand ne-om intalni pe strada sa nu ne recunoastem de slabe ce-om fi

E haios ca altadata la 58 era grav, se intampla numa de sarbatori . Acuma as vrea sa am greutatea de inceput a lui Addicted, 70 kg si sa ajung la greutatea de inceput a lui MadameB, ca sa nu zic ce m-as bucura sa ajung si eu la 62 kile . Ma incurajez singura ca multe din kilele puse acuma la sarcina au fost apa, eram tare umflata, n-au stat ani de zile pe mine sa zici ca e imposibil sa le dau jos. Sper ca impreuna sa reusim!! Si promiteti-mi ca dupa ce ajungeti slabaturi nu ma lasati balta!!

Ca premiu ca am fost cuminte si am slabit mi-am luat sambata dimineata de Mosh un gel de spalat fata Vichy si mi-a facut tipa de acolo un test dermatologic sa-mi zica ce piele am etc. E fain sa te mai resfeti din cand in cand . Cand suntem cuminti si slabim, sa ne luam ceva frumos, cand suntem haplea si de neoprit sa primim amenda de 50 ron pe fiecare kg pus inapoi, sic

Imi pun maine dimineata tickeru, sper ca imi revin la 73, chit ca azi am terminat kurtosu ala de care va ziceam, deci n-am fost taman usa de biserica .

Azi la plimbare am constatat ca mi se inkide haina de iarna pe mine (acum o luna nu ma cuprindea pe fund}, yupeee

O seara faina tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Muse, la cum se misca treaba la mine, cred ca mai stau pe aici vreo 2 capitole pana ajung la greutatea dorita, cu toate regresarile mele cu tot! Asa ca eu sigur nu te parasesc in lupta cu kilogramele astea nesuferite si cu centimetrii astia pacatosi!
Felicitari pentru geaca!!! Si eu am o pereche de blugi de pe vremea 60 si mai putin de 60 care acum ma incap, pot sa ma inchid, dar rezist cam 5 minute in ei pentru ca pe urma ma sufoc asa ca mai am de asteptat pana ii scot din nou la lumina. Dar cred ca e bine sa ai un etalon din asta vestimentar dupa care sa te ghidezi si dupa care sa te premiezi (dar nu cu mancare!!! cu un masaj, cu un tratament cosmetic, flori etc... care nu ingrasa ).
Ma intrebai ce catel posed: o corcitura de 3 ani de labrador cu ... cu ce vrei tu . Un caine relativ tzacanit, tare afectuos si destul de destept, da mai ales recunoscator! O iubesc tare mult!!

va pupacesc si eu de la distanta ca sa nu va imbolnavesc si ma duc la somnica; sper sa citesc maine dimineata cum fiecare a dat jos macar un gram (inclusiv eu )

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

N-am avut timp sa citesc din urma....dar asa sunt si eu. Asta mi se potriveste si mie. Tot asa pana la 1 pap, apoi mai putin si de la 6 doar apa. Si la mine functioneaza si ma simt bine psihic. Revin cand mai am timp.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Neata fetelor!

Bun venit larissa, pune si tu un ticker sa stim din ce categorie faci parte . Io-s in categoria grea, cu 73 kile, Addicted cu MadameBovary si ile77 la categoria medie, cu 63-65 kg, MsLara la categoria pana, cu 49 kg si tot asa.

M-am cantarit azi dimineata, cu sperante de mai bine, dar ioc.. 73,5 kg . Iara ma ingras retroactiv vad (am mancat duminica si luni si marti am cel mai mult). Eventually oi reveni la 73. Is cam necajita, dar asta e.

Asadar, tickerul meu: 77 - 73,5 - 64 (hat departe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Larissa, bine ai venit! Sa ne zici si noua cum stai cu greutatea, cate kg ai, la cate iti doresti sa ajungi etc. U know: vesti, povesti .
Muse, nu e o tragedie, poate pur si simplu retii mai mult in perioada asta, se mai intampla. Sa nu te lasi!!

Fetele, ma gandeam la o chestie: ne indreptam si noi spre capitolul 2 al topicului si n-ar fi frumos cand l-om incepe pe al doilea sa punem pe prima pagina o listuta cu cele angajate in slabire, cu kg initiale, cate avem in prezent si la cat vrem sa ajungem? Si sa o updatam in fiecare saptamana, cum am mai vazut pe la alte topicuri. Mie mi-ar placea, ar arata ca suntem mai puse pe treaba si ca facem ceva serios aici, nu ne batem joc . Ce ziceti?

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput