Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Stai linistita Anculet, si eu la fel patesc, ba ma bate si face tumbe
, ba doarme ca o mica puturoasa .

23+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Tocmai ce am vorbit cu Cris30 la telefon. Din pacate este iar in spital, la ecografia de ieri au descoperit ca i s-a scurtat colul la 2 cm si ceva din cauza contractiilor. Vestea buna este ca are colul inchis la ambele orificii. O sa ii faca niste teste sa vada dc exista vreo urma de lichid amniotic in secretie.

Eu m-am intors de la epilat, fuse dureros dar s-a meritat, m-am facut total ( sau brazilian wax cum i se spune pe aici) si acum am scapat de grija pt cel putin 4 saptamani.
Am gasit batoane de susan! la un magazin de produse naturiste, nu-mi vine sa cred, se numeste sesame honey crunch (pt fetele interesate din state si pofticioase).

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

miere la prima sedinta a vb de diverse chestii generale, a citit cateva chestii, s-au mai pus intrebari; stiam cam tot ce s-a spus (traiasca DC si netul)
sper insa sa aflu chestii practice ref la travaliu, ingrijire lauza si bb in sedintele urmatoare;

sa ii transmiti lui cris ca ii tinem pumnii sa fie ok

anca faine poze

tuchi dc ai schimbat medicul poate o sa fie mult mai bine; noi tinem pumnii

votat darkbendis

alina1976 la multi ani Anutei tale

naty ff frumoase poze

irisule sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

Miere_sa ii transmiti din partea mea la Cris multa sanatate si sa stea linistita!imi pare rau pt ea!

bravo pt" noul look",hai ca nu a fost asa rau,nu?


21+

edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Da, Edinuta, nu fuse chiar asa de rau, mi-a dat o mingie din aia din cauciuc sa o strang in mana, cica sa ma concentrez la altceva. Mai tare a fost faptul ca se numeste brazilian wax dar tipa care mi l-a facut era egipteanca.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Edinutza si Porumbita merci mult pt. urari! Si voua sa va traiasca BB din burtica si sa fie sanatosi!

Mara, sa-ti traiasca BB si sa fie sanatos....da chiar asa, nu te-am mai vazut pe la noi...vrei sa te bagam la listuta?

Mire, BRAVO dom'le ca o facusi! Cred ca acum te simti super bine...NO HAIR! EU nu am curajul asta acum...mi-e frica de durere in zona inghinala :-(
Spune-i te rog lui Cris30 ca ne gandim la ea si ii tinem pumnii sa vina repede acasa si sa fie bine!!!

Alina28+ cuEMAde ianuarie

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Fetelor, s-a nascut primul BB de la "Odiseea" fetelor din Noiembrie-Decembrie!!! Am citit acum si am vazut ca Annes a nascut si ca este bine si ea si BB!!

Alina28+ cuEMAde ianuarie

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Multa sanatate lui Cris.
Si la multi ani fetitelor scumpe si mamicilor lor.
Ca sa vedeti ce mama denaturata voi fi...am iesit ieri in oras cu cateva prietene, dintre care una avea un baietel de 4 ani, care vroia numai de mana cu mine. Asa ca il iau eu de mana, si o iau inainte la povesti cu una din fete, in timp ce mama lui era in spate cu alta fata povestind..si ne cam grabeam, ca era vant cam rece, si vroiam sa ajungem mai repede la cofetarie sa mancam inghetata italieneasca-gelato.
Si numai bine trece un stalp pe langa mine( sau trec eu pe langa un stalp) si aud o bufnitura puternica...ala micu l-a luat drept in fata, vina mea ca eu vorbeam si nici nu am vazut stalpul...mi-a venit si mie sa plang...bine ca am ajuns la cofetarie si i-am luat ceva bun, dar dupa nu a mai vrut sa stea cu mine deloc

Crisss 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anculet

Hello!


Ma inscriu si eu in clubul mamicilor care de ieri isi simt bebelusii foarte putin .Nu-mi vine sa cred: fata de cum se misca acum 2 zile....acum parca sunt doar atingeri f fine.
Imi dau seama,ca si bebelusul are perioade in care e mai mult sau mai putin activ...dar dupa ce m-am obisnuit cu loviturile,acum mi se pare putin aiurea,cand trec chiar si 3 ore,si nici o atingere clara.
Va doresc un weekend placut,si-o seara buna!
nu te agita,o fi si fata ta lenesa azi! papa un pic de cioco sau bea un pic decafea sa vezi cum danseaza in burtica!


La multi ani fetitelor!

eu azi am fost sa cumpart cadou pt babyshowerul prietenei mele,i-am cumpara un dipozitiv de pus scutecele murdare,din ala odor free and bacterial free. cica e bun!
schimbul 2,pe unde umblati


22+ cu o


24S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

e greva, dom'le...sau vineri dupamasa, nimeni nu mai are chef de nimic. Eu am de gatit cum ajung acasa, vin fostii colegi ai sotului in vizita cu famiile lor cu tot...vreo 10 persoane...uf,uf. Sotul mi-a promis ca face kish.

Crisss 24+

Mergi la inceput