Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

miere, draga, am gasit, la Galati, o doctorita care imi place, dar nu poate face nimic fara adeverinta de angajat semnata de Casa de Asigurari de Sanatate Cluj si apoi de Casa de Asigurari de Sanatate Galati. Asa e legea. Mie CAS Cluj a refuzat sa-mi semneze adeverinta, am mai zis asta. Fara aia, se freaca toate.

Practic, medicul de familie nu te poate inscrie pe lista daca nu are o dovada ca iti sunt, intr-adevar, achitate contributiile la sanatate. Dovada este acea adeverinta. Fara aia, nu poate emite retete, trimiteri, concedii. Si basta.

Matusa a zis ca rezolva ea cu adeverinta. Cica merge azi sau luni. Om vedea.

eli, multumesc!

PS. Aceasta lista cu acte am luat-o de pe site-ul Primariei Cluj. Clujul a fost intotdeauna mai cu motz:

ACTE NECESARE PENTRU SOLICITAREA
INDEMNIZATIEI DE CRESTERE A COPILULUI
1.CERERE TIP.
2.ADEVERINTE ANGAJATOR. (DOUA)
3.CEREREA ADRESATA ANGAJATORULUI , de intrare in concediul
de crestere a copilului(COPIE)
4.DECIZIA angajatorului prin care se suspenda contractul de munca pe
perioada concediului de ingrijire a copilului.(ORIGINAL)
5.COPIE CERTIFICAT DE NASTERE AL COPILULUI.
6.COPIE BULETIN DE IDENTITATE al parintelui care solicita
indemnizatia.
7.DOSAR PLIC
8. EXTRAS DE CONT-daca doriti ca plata sa se faca in cont


cu Daria Nandini

AMR 12 saptamani

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Of, mai Selene, dar e asa de complicata toata situatia! Imi pare rau, sper sa gasesti solutia cat mai favorabila tie.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Iris, imi pare rau sa aud ca te simti rau....OF! Fa-te bine repede si ai mare grija de tine si de BB din burtica. Francesca e bine? Sau ai luat de la ea?

Mire, cu placere arunc...stai sa gasesc o prastie mai mare...sau un porumbel calator

Alina28+ cuEMAde ianuarie

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

Buna fetelor!ati scris nu gluma!

Tuchi_Dumnezeu sa te intareasca si sa iti dea multa putere!este greu prin ce treci ,dar merita tot efortul!te pup si multa sanatate!

Iris_imi pare rau pt tine,of e un fel de gripa ca multa lume se plange de raceala!baga suculet de portocala cu lamaie si ia cateva linguri de miere!asta de obicei mai ajuta!te pup si ai grija de tine!

LA MULTI ANI frumoaselor si dragalaselor Ana si Ioana!!!Alina,Naty sa va traiasca!!!
Naty_frumoasa mireasa!si eu am fost bruneta cand m-am casatorit!
Alina_iti multumesc pt tort,este nemaipomenit!

Cris_foarte frumoase poze!si ce ideie geniala cu lanul de porumb,super!

Anca_ce baiat mare ai!ce bine de tine!da ce bine a fost cred in concedii !foarte misto Hawai...

Dark_foarte original!cool!

Crisspoliss_stai linistita ca nu esti singura!si eu sunt blonda si inca nu mia aparut linia negra da mi-a aparut linea flocoasa !eu o vad si o simt caa ma uit de sus,dar Radu nu prea o obsearva!cica o sa treaca dupa ce nastem,sper din toata inima!astept pozele din India!

Miere_si la mine e nasol!marea e super agitata,juma de plaja e inundata si e inourat,frig nu e dar e urat!si eu am calduri la greu daca ar fi dupa mine as dormi cu geamul deschis dar imi congelez sotul!ai grija sa nu te racesti

Cristi_te-am votat!frumosi,frumosi!da ce vise ai!

Eli_habar nu am ce nume sa ii dau fetei mele!in chestia aceea sa ii dau nume de sfanta nu cred,ce imi doresc e ca fata mea sa fie sfanta si nu numele ei!oricum parca nici un nume nu simt ca se potriveste,sper sa gasim macar unul satisfacator!

hai ca am scris o droaie,poate pierd mesajul...

21+

edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

Selene_imi pare rau pt tine!tu fa ce crezi cu adevarat ca este mai bine pt voi!

Daiopri_sper totusi sa ai un wk linistit in care sa te plictisesti si de abia asa sa te apuci de roboteala!

Carmen_am vazut carucioarele,frumose sunt!iti doresc succes la cumparat!

Flo_nu e musai sa nasti si tu asa!la mine mama ne-a facut la termen pe toti 3 si a nascut normal,pe cand sora mea din 3 a 2 a nascut la 8 luni si pe toti 3 cu cezariana!tu nu te gandi la dastea!si daca ai naste si tu asa nu asta e important ci sa fi-ti sanatoase!

mvb_si fata mea misca cand mananc,eu cred ca le place!sau om face noi urat cand mancam si ii deranjam??

Veronica_si Radu meu lua augmentin pt ca avea probleme cu maseaua,dar tare rau a dus-o si el+ ca ii aparuse minuni la...dar cum le-a lasat ia si trecut!consulta medicul!

Irina_iti doresc si tie la fel,sa te faci bine si incearca sa eviti tot ce nu iti face bine!

sunt sigura ca am uiatat sa va raspund la mai multe dar ma bucur ca macar am putut sa raspund si eu!

Deliaf?Yashi?Ledi?si celelate care demult nu ati mai scris,haideti la apel!

21+

edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

edi, aia vroiam si eu sa-i recomand lui Iris, ceai cu lamaie si miere, vad ca mi-ai luat-o inainte...

In rest, multumesc, fetelor, pentru sustinere!

si pupici!

cu Daria Nandini

AMR 12 saptamani

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

salut!

am vazut in lista 27 de fetite si 27 de baietei.Acu vin sa stric echilibrul:bb2 este baietel.

sanatate tuturor!

mara, flavi (2 ani si 10 luni) si bb (25)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Mara, sa traiasca baietzelul!!!!

23+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

mara95, felicitari pentru baietel!

Dar nu te-am mai vazut pe la noi... Ne citesti din umbra?

Si intrebare, scurt si la obiect: tu, fiind din Braila, unde vei naste, cum vei naste si cu cine?

cu Daria Nandini

AMR 12 saptamani

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculet spune:

Hello!


Ma inscriu si eu in clubul mamicilor care de ieri isi simt bebelusii foarte putin .Nu-mi vine sa cred: fata de cum se misca acum 2 zile....acum parca sunt doar atingeri f fine.
Imi dau seama,ca si bebelusul are perioade in care e mai mult sau mai putin activ...dar dupa ce m-am obisnuit cu loviturile,acum mi se pare putin aiurea,cand trec chiar si 3 ore,si nici o atingere clara.
Va doresc un weekend placut,si-o seara buna!


22+ cu o

Mergi la inceput