Colectia de toamna - iarna 2005 (212)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Joy , sincer nu stiu cum de mai rezisti, eu zic ca cel mai bine e sa il dai pe Vlad la gradinita poate asa se va mai cuminti si nu va mai urla din orice si multa putere sa faci fata la stres!

Miri , si unde va plimbati ca sunteti singurei?

a mea fata face lista pentru Mos Craciun deja " vreau sa-mi aduca Craciunu 2 inele ca eu nu am " asa ca acum "Craciunu" trebuie sa tina cont de dorinta fetei unde naiba gasesc eu inele de plastic pentu manutza ei nu stiu



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Catutza in dormitor, ca in oras am iesit destul de des in ultimul timp.
Inele am vazut pe la magazinele cu haine de copii,erau asezate langa casa de marcat.si la MELI-MELO.
Joy votez si eu ptr gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Irisuca la multi anisori, bine ai venit in randul copilasilor! Sa fii voioasa si iubita!

Mihaelutat cu intarziere iti urez si eu la multi ani!

Multumesc pentru raspunsurile despre cadoul de 3 ani, poate mai veniti cu idei, ca mai e timp
Ripley ziceai ceva de un sistem si in limba romana, de la ce firma e?
Of, ar trebui sa dau o raita prin Mall si mi-e leneee!
Roxi eu nu am facut niciodata branza calcica, ci cu lamaie, de ce nu incerci? Are si o urma de aroma de lamaie, iese buna de tot, am mancat si eu.
Sorana eu vreau jucaria aceea, tip carticica cu poze, pe care o atingi cu un stilou si csoate diverse sunete. O are fetita unei prietene si i-a placut.


Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

no mai pooot, nu mai pooot.din ciclul "n-aveti de ce sa ma invidiati"
mi-a iesit pe nas "libertatea". de la 10 tot sterg praf, spal, aspir, am facut revizie la tot pacul de masini, am 3 pungi la usa de dus la gunoi cu masini fara roti, reviste si alte balarii.

in juma de ora cred ca apare micul calator, "le petit prince". cum il chema pe personaj? nu-mi amintesc decat autorul.

gata odihna, la treaba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

lasa miri, ca face bine la silueta. aspiratul arde multe calorii. si eu am de continuat curatenia inceputa alaltaieri

am fost la zoo de dimineata si mi-a stricat o vaca toata ziua, acum numai la ea ma gandesc. era o nenorocita in zoo care-si batea cu bestialitate baietelul de cca 4 ani. din nimic, ca nu statea langa piciorul ei. il lovea numai in cap cu palma si pumnul. o data si cu poseta! n-am vazut nici in filme asa ceva asupra unui copil de 4 ani. nici nu plangea baiatul, cred ca era obisnuit...Doamne... si lumea se uita dezaprobator dar nu zicea nimic. n-am mai suportat, i-am zis cateva. nici nu m-a bagat in seama. l-a smucit pe copil mai incolo unde a continuat sa-l bata. ta-su care parea mai impaciuitor, nici ala nu interevenea. cand i-am zis nebunei sa nu-l mai loveasca asa, s-a uitat urat la mine (ta-su) in loc sa priceapa ceva. vite nenorocite! m-am intalnit de 3 ori cu ea in colturi diferite ale zoo di de fiecare data isi pocnea copilul! cred , adica sigur ca-i fila o lampa in cap ca am auzit-o tipand la el: "n-ai auzit apelatia mea?" plus inca un termen de l-am uitat asa stupid era. erau bine imbracati toti si nu erau rromi. imi venea sa-i scot ei toata dantura. acum imi pare rau ca n-am facut ceva cu adevarat util. trebuia sa-i urmaresc in ce masina se urca, sa iau nr. inmatriculare si sa sun apoi la protectia copilului sa verifice. cred ca era baietlul plin de rani in cap.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Anda pune avertisment la chestii de astea. nu suport sa vad/aud ca sunt raniti copii, am cosmaruri noaptea, ma obsedeaza multe zile o asemenea poveste.mi s-a ridicat pielea pe spate cand am citit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

fete dragi,
am dormit trei ore azi-noapte si uite, conditionata fiind sa ma scol la 7, nu mai pot dormi. mi-am terminat ultimu' proiect pentru semestrul asta care se termina luni! apoi, sesiune de examene: numa' ca.... io n-am examene finale pentru ca toate cursurile (4) ce le-am luat semestrul asta or fost cu proiecte de terminat pe parcurs sau proiect final ce trebe predat luni! iu-hu! asa ca plec acasa pe 10 zile!!! de-abia astept.

fetelor, io v-am povestit ce ni s-o-ntimplat noua cu bona, asa-i? ca poveste ciudata ii..... sa-mi spuneti daca nu v-am spus. ca mi-am amintit cetind de bona deliei....

uauu, anda, chiar sint asa mame? o fi fost copilu' adoptat si ea cu filamentele circuitate?!
ii faina zoo unde v-ati dus?

la multi ani, iris!!!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Septembrie 2008"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

imi e super ciuda acum ca nu i-am urmarit sa iau nr de la masina. cine stie ce patimeste copilul ala dk lovea asa in el cu ura dk se indeparta la 2 m de ea. cred ca , vb serios, are deja traumatisme craniene. numai in cap il lovea.

monet, nu ne-ai povestit nimic de nicio bona.
am fost la zoo bucuresti, destul de ingrijit fata de cum imi aminteam eu ca e. am fost cu frica ca vazusem un reposrtaj la tv cu animale schiloade amarate infometate si inlantuite in zoo romanesti (oradea de exemplu), dar se pare ca in bucuresti e mai bine. erau oarecum pufoase animalele, dar putine. am vazut leu, urs, tigri, puma, jaguar, cai, lame, papagali, pelicani, nurci, capre, maimute, porc cu ghimpi, uliu, bivoli si cam atat. ce am pus la singular era chiar la singular.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

penrtu cine vrea sa mearga , e un loc placut pt copii, curat, destul de neaglomerat dk mergeti dimineata (de la 10 am fost noi, la 12 era cam plin totusi). in 2 ore cam vizitezi tot. un bilet adult +unul copil =20 lei. sa nu va apropiati de baloanele de la intrare: 15 lei un balon! 17, dk intrebi dupa ce copilul tau a pus deja mana pe el!

monet, cate semestre mai ai?

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

neata

anda- ce nebuna de femeie!dacabang] in public il brusca si il batea asa, pai acasa ,jar manca copilu ala saracu.dupa cum spui, nici nu mai simtea durerea ,bietu copil.

miri- pai, asa scurta a fost excursia micutului calator?
joy- esti mai tare decat iti imaginezi ,daca Vlad face asa mereu si tu esti inca pe baricade.

eu sunt tare fericita- dupa cum spuneam, nu mai folosim pampersi de luni, ieri am fost in oras si a rezistat ,nu mi-a facut surprize . azi noapte, a dormit doar cu chilotelu si era uscat azi dimineta. ura ,,.....ura

Mergi la inceput