Miresele anului 2006 (101)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ana Maria sarcina usoara!!! Si hai mai des pe la noi, ca te primim cu bratele deschise
Silvia mare mare grija cu sanatatea, mai ales acuma cand e si un bb la mijloc. Ma bucur totusi ca te simti mai bine.
Ieri am fost la vaccin cu Diana, a intepat-o de 2 ori saraca, asa e vaccinul asta, oricum pana la un an am scapat. A plans da nu tare.
Aseara i-am mutat patutul in camera mare ca am zis ca poate ii place mai mult si ca atare a dormit de la 21.30 pana la 4 jumate si de la 5 la 7.30 cum n-a facut de cateva luni. Poate si din cauza nurofenului, ca eu cred c-o durea ceva noaptea, poate dintii, nu stiu si nurofenul o fii calmat-o.

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


mama ce matinala sunt....astept ora 10 sa plec la posta si pe urma la real, caci bate vantul prin dulapuri si frigider.

Marco a fost morocanos in dim. asta, nu a vrut la gradi, vroia sa stea acasa. L-am dus amandoi, dar s-a pus pe-un plans acolo...ceva de speriat. pana la urma s-a potolit, a inteles ca trebuie sa stea acolo, pana la ora 16 cand il iau ca sa mergem la dr. sa vedem dinozaurul (jucarie de plush de care Marco e foarte atras).

Nu cred ca e varicela, bubitele de pe picioare nu se mai vad, mergem azi la dr. sa-l consulte, caci dupa ochiul meu....cine stie ce diagnostic pune.

Aly mersi de cafea. spor la munca sa ai.
Silvia ma bucur ca esti mai bine. Friptura de Turda? nu am auzit de asa ceva.....
se intuneca repede, asta nu-mi place, in rest nu ma afecteaza...ma trezesc la 7, in loc de 8. Speram ca piticul sa fie mai matinal, dar in schimb, il trezesc destul de greu.
Anamaria bine ai revenit, sarcina usoara in continuare. te mai asteptam aici.
Silvia please, mai scrie odata datele tale, acum ca am deschis eu cap. asta te pot trece pe lista. stiu ca e 19 august, dar pe urma....
Kitzy ai facut vaccinurile gratuite? bine ca ati scapat fara reactii adverse.
poti sa-i mai dai seara Nurofen, mai ales daca ii ies dintisorii, o mai calmeaza.

hai ca o tai si eu...o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Silvi eu n-am auzit pana acuma de friptura de Turda, insa am gasit www.igu.ro/latrecut/?p=954" target="_blank">asta la o cautare pe google, poate poate o sa-ti fie de ajutor. Oricum, din ce am citit si eu pe acolo, nu prea cred ca mi-ar cadea bine mancarea asta, e mult prea grasa pentru gustul si ficatul meu.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:



Aly merci de cafea, a prins tare bine ca sunt inca adormita, de la drumul de ieri combinat cu schimbarea orei
Gio, imi pare tare rau de Marco...poate pana la urma nu e varicela, desi stii si tu ca e mai bine sa o faca acum cand e mai mic

fetelor va pup pe toate...citesc din urma si revin


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

oana, bine ai venit din mica vacanta. avea dreptate aly ca azi revii...
te asteptam cu poze si povesti.

kitzy, deci, la 6 luni ai mutat-o pe diana in camera/patul ei? eu as vrea chiar mai repedesunt o mama rea...stiu.

gio, si eu trebuie sa fac cumparaturi serioase, si mancare si alte diverse chestii, detergenti, etc...dar fac luni cand merg la constanta din carrefour.
indiferent de diagnostic, sper ca marco sa fie bine si sa isi recapete voiciunea
ce date ar trebui sa iti dau ptr lista: data e 19august 2006, altceva? si oricum nu conteaza asa tare lista. importnat e ca m-ati adoptat in grupul vostru.

aly, reteta de friptura de turda care e pe acel link de la tine(prima) e cea pe care am vazut-o la tv. cu mici deosebiri. am crezut ca stiti voi ceva secrete. oricum fac asa cum am vazut la tv si va zic cum a iesit!multumesc!



silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvi vad ca nu mai trebuie nimic pus in lista. imediat completez.
Oana welcome back. asteptam poze si impresii. lasa cititul pe mai tarziu.
stiu ca e bine sa faca varicela acum, doar ca nu a fost sa fie...a fost epidemie in gradi., a stat pe langa vara-sa si nu a facut. sta bine la cap. imunitate.
daca ar fi varicela acum, am rata botezul...nu ca mor eu dupa asa ceva, dar na....

fug sa-mi reiau , gata pauza.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia esti pe lista.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gio, multumesc! esti o draguta mai ales ca mi-ai pus si burtica.
te asteptam cu vesti bune despre marcolino! spor la treaba.
eu am fost in pauza de masa si mi-am luat cizme. sunt multumita cu toate ca au putin toc, dar fara toc deloc nu am gasit.sper sa fie comode si cand mai creste burta si se muta centrul de greutate.

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio nu le-am facut alea de la stat ci alea platite, dar tot obligatorii. Mi-a zis dr ca astea de la stat dau o gramada de chestii nasoale.
Silvia n-am mutat-o singura in camera, tot cu mine e, doar c-am schimbat camera, ca la cat se trezeste de des, n-o pot lasa singura inca.
Gio am inceput de aseara sa-i dau Nurofen, poate o calmeaza.

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy si eu tot alea de cumparat i le-am facut, dar numai cele obligatorii. inseamna ca i-ai facut Pentaximul si Engerix B, parca astea 2 au fost si la marco cu 2 intepaturi. Infarixul parca e unul singur...nu mai stiu, caci doamne multe mai sunt.
silvia sa porti sanatoasa cizmele.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput