Miresele anului 2006 (101)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova
Groaznic de scumpe sunt toate, innebunesc si eu cand vad cat las la real saptamanl, plus piata, plus bani de buzunar zilnic, plus pt. copil....miliardari sa fim si tot nu ne-ar ajunge.

uite de asta incerc eu sa evit cat mai mult, in ultima vreme, supermarket-urile :D
Ne ducem o data si bine. Apoi pauza.
Si, sincer, se cunoaste la buget

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

salutare!!!
acusi m-am intors si eu de la revizie, noroc cu asta, caci asa m-am intalnit si cu vecina/prietena mea, care lucreaza la mercedes, langa Ford. O caruta de bani, m-au facut de 950 roni, naiba sa-i ia ca asa de scumpe sunt piesele Ford... ce bine era de vindeam masina, dar an-am avut eu norocul asta.

deci e adevarat... :(
Ochisem si eu niste modele de Ford care mi-ar fi placut, dar mai multa lume mi-a zis ca-s scumpe piesele. Si mi-a mai trecut gandul :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

spor la treaba, Gio!

Week-end fain, fetelor!
(sunt anuntate ploi si nu ne lasa frigul...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am fost harnicuti si am cam terminat, asa in mare.
Ieri cu zugravitul, azi am asezat mobila la loc, geamurile, jucariile, cartile i le pun maine.
Culoarea camerei e ca in toata casa, culaoerea untului, asa un crem....exact cum a avut el deasupra de banda cu Winnie. nu am mai luat alta culoare, nu stiam de care si cum ne ramasese de acum 2 ani destula, am zis sa o folosim. am un barbat super zugrav...nu murim de foame daca nu mai merg constructiile. se pricepe bine de tot, nu are ca mine 2 maini stangi.
Marco s-a distrat cel mai tare...de la ruptul benzilor cu Winnie, pana la caratul lucrurilor in living si chiar la zugravitul peretilor. Tare i-a mai placut sa-l ajute pe tati.
Acum camera e luminoasa, dar parca prea stearsa...culaore pala, mobila alba, fara abtibilde si banda de pe pereti, fara perdea...parca nu mai e camera de copil. Asteptam sa vina si patutul ala si pe urma ne apucam sa o infrumusetam.
Maine sper sa ajung sa cumpar si sa dau la facut perdeaua...covorul va fii mai problematic...vom vedea de care luam pana la urma. si candelabru...nu gasesc decat cu avion, asa ca voi lua ceva simplu, cred.

Botic nu lua Ford, orice altceva dar nu masina marca asta....chiar am socotit cat ne costa pe an asigurarile, revizia si cauciucuri.....pai nici mai mult nici mai putin de 2000 euro. mi-a crescut tensiunea instant cand mi-a zis Clau. am avut un ghinion ca nu am reusit sa o vand...scazuse taxa de prima inmatriculare. Mor de ciuda...dar nu am alta solutie...pana e in garantie- 2010 musai revizia anuala la reprezentanta Ford, asa ca multe distonocalme si salarii grase.

fete va , mai asez cate un plush, un puzzle, pana se trezeste piticul ca sa iesim si noi pe-afara.
duminica faina sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza fetelor. Haideti la o . Mi-e somn de nu mai pot si n-am chef de nimic.
Ieri am terminat intr-un final sezonul nuntilor pe anul asta. A fost destul de fainutz si m-am bucurat ca m-am mai intalnit si eu cu vecinele (prietenele din copilarie) ca altfel mai greu, toata lumea e ocupata si in criza de timp.

Gio ati fost harnicutzi tare. Super ca ati terminat in mare, acuma decoratiunile merg mai usor. Si eu l-am lasat azi pe huzband 'pe pozitii': si-a luat o zi de concediu sa termine curatenia, asa ca eu boieresc . O sa imi ramana doar sa spal-calc perdelele din sufragerie si atat.

Va doresc o saptamana usoara!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata gagici!

fetelor, am facut o colica renala sambata noaptea si am crezut ca mor de durere. eu am probleme mai vechi cu rinichii. am baut ceai si am luat nospa si acum sunt mai bine in sensul ca pot sa merg drept si am inceput sa elimin nisip. dupa asta ma asteapta si o infectie urinara si gata...

in rest, am stat tot week-endul in casa din motivele sus mentionatenu am fost la tara, nu am fost la mall (s-a deschis de curand si la noi da n-am ajuns inca)am stat in casa. ieri a plecat flo in cursa si am ramas si singurica
botic, e prin zona ta, mai exact are descarcare la suceava...iar pe tine, daca tot s-au schimbat datele problemei te astept cu placere la mine...

gio, era frumoasa camera lu marco si inainte. am vazut si eu pe net patuturile masini. sunt f interesante. am terminat si eu camera lu bb. a iesit o culoare frumoasa. acum ca e camera goala mi se pare cam electrica, fosforescenta sper cand va avea si mobila, perdea, decoratiuni sa nu fie obositoare ptr bb...

fetelor, va , o zi minunata!

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

salutare!!!
acusi am ajuns acasa, imediat plec dupa copil.
am fost si la dr. sa-i zic de bubitele lui marcio, are in palme de vineri, cred si se scarpina saracul....azi dimineata am vazut pe picioare. Dupa descriere, drita zice ca e varicela...acum nu stiu, azi dim. nu erau cu lichid. abia astept sa merg dupa el sa vedem cum e. Apatic a fost zilele astea, adica nu mai era copilul energic...chiar si clau a zis ca nu e bolnav de e asa cuminte? eu m-am bucurat sincer.

am platit si perdeluta cu Cars, joi dimineata e gata...abia astept sa o pun sus.

Aly super, te-ai scos elegant cu curatenia.
Silvia imi pare tare rau...nu am avut asa ceva, dar ma gandesc ca sunt nasoale crizele renale. ai grija de tine...bine ca ti-au mai trecut. esti si singurica acasa....
ce culoare e camera lui bb, de zici ca e fosforescenta?

va, o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna seara!Nu cred ca ma mai tine nimeni minte de acum doi ani, insa m-am regasit pe lista voastra (cu emotie si placuta surprindere) si am zis sa va salut.Asta seara m-a apucat melancolia dupa vremuri de demult apuse (a se citi nunta) si am intrat pe la miresici. Chiar nu ma asteptam sa existe topicul inca, si pentru ca am ramas datoare de acu' 2 ani cu poze, iata-le, pentru cine vrea sa le vada, aici sunt. Silvi, nu stiam ca mai intri pe-aici, ne intalnim la topicul de gravidute mai des V-am pupat, fetelor, sper sa intru mai des pe la voi, dar deja ma simt ca o intrusa. Ati avut timp in 2 ani sa va cunoasteti foarte bine si legaturile create sunt evidente, altfel acest topic nu ar mai fi activ. Nu cred ca ma incumet sa recuperez cele 100 de capitole (felicitari!!!), desi la o parte din ele am fost si eu activa, dar sa va citesc din cand in cand, o sa o fac cu drag. Ana-Maria 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Haideti la o fierbinte si un ceiuc pentru Silvi (lapticul nu face bine la crizele renale).

Ma termina trecerea asta la ora de iarna. Ieri pe cand am ajuns acasa de la serviciu era aproape noapte, nu mai aveam chef de nimic decat sa ma bag in pat. De unde atata belsug ca daca sotziorul a fost asa harnic, am mai rezolvat si eu una-alta prin bucatarie si apoi 2 ore am tot calcat. Oricum, nu-mi place deloc iarna, pe langa ca e frig se si intuneca asa repede de nu mai am chef de nimic.

Gio saracul Marco, acuma are varicela? Ce sa-i faci, lasa ca tot e mai bine acum decat mai tarziu.
Ai dreptate, cu curatenia m-am scos frumos, chiar nu ma pot plange ca primesc ajutor in casa. Oricum, el mai avea zile de concediu, mie nu mi-au ramas decat atatea cate imi trebuie de Craciun.
Abia astept sa termini camera lui Marco, sper sa vedem niste poze.

Silvi sper sa iti revii cat mai repede, cred ca e super nasol cu crizele de rinichi, mai ales ca acum nu prea ai multe alternative de tratament.
Chiar, ce culoare ai facut camera bebeului?

Ana-Maria sarcina usoara!

Azi trebuie sa apara si Onutza de prin strainataturi. Abia astept niste poze frumoase.

Sa aveti o zi frumoasa!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!!!

gio, sper ca marco e ok. daca e doar varicela e totusi bine ca asta oricum trebuia sa o faca. doar ca daca sta in casa o sa te cam chinuie...
camera lu bb e un verde -galben(lamaie) sau inversnu pot sa explic prea bine...oricum e electrica acum cand e goala. si pe calculator nu arata asa. dar oricum imi place. sper cu mobila si accesoriile sa fie doar f luminoasa.

aly, ai dreptate! cu ora asta noua la 5.30 e intuneric aproape. eu ieri am dat un ocol prin magazine dupa serv ca era sarbatoare si ca sa mai fac miscare (antreneaza nisipul de la rinichi)si mi-am luat 2 plovere, o helanca, un sutien si o pereche de colanti. azi caut cizme.
cand am ajuns acasa aproape ca era noapte.

ana maria, frumoase poze, frumoasa mireasa! sa stii ca nici eu n-am fost de la inceput cu fetele. nici nu sunt in lista.am fost si eu intrusa dar fetele m-au acceptat (ca n-aveau ce face)asa ca acum nu mai scapa de mine! si imi sunt tare dragi...

asa, si acuma ca v-am laudat, spuneti-mi si mie daca stiti sa faceti friptura de turda. ca e mai aproape de voi.
maine e ziua lu flo si am vazut la tv o reteta de friptura de turda, care a mancat el acolo mai demult si a fost incantat. azi iau carnea si o pun la marinat ca asa am inteles ca se face si maine vreau sa ii gatesc. dar daca stiti mai multe despre aceasta friptura va rog sa ma ajutati!

in alta ordine de idei, criza renala s-a mai potolit dar inca nu renunt la ceaiul de codite de cirese am baut 2 cani de dimineata si am si un litru la mine

o zi minunata tuturor!!!

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput