Puiuti de Randunici 2008!!(110)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Hop si eu!
Am lipsit azi din cauza de copii agitati, deja si Razva e obosit vinerea de la atata scoala, iar Rebecca ca de obicei, ma striga prin casa nonstop.

Liana, imi pare rau de starea micutei, sper sa nu fie nimic. Ele in continuare concureaza caci si Rebecca a mancat in mai putin de 5 minute tot piureul de legume cu galbenus de ou azi. Cam 150 de grame, dar rapid rau. In schimb, ea face figuri la fructe! Mananca numai jumatate de castronel de fiecare data, mar, para , banana si o masura de cereale.



POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Mimo, felicitari lui Vlad!!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Stela, lasa banana daca nu-i prieste puiutei. Uite, eu am incercat acum o luna si a durut-o burta, am facut pauza si acum, de vreo 4 zile i-am bagat-o din nou in combinatie cu mar si para si n-are fata nimik. Ii place, la inceput mananca cu super placere vreo 10 lingurite si apoi incepe sa faca figuri si sa stranga gurita. Asa ca mai mancam cu ifose inca cateva lingurite si apoi ne lasam pagubase.

Mimo, bravo pentru Vladutu care se ridica in fundic! Nu eram acasa cand m-ai strigat azi pe mess, am vazut abia cand am venit de la scoala si nu mai erai tu.

Ariel, am vazut lucrusoare foarte dragute la bazarul Soniei, dar majoritatea sunt pentru 3 - 6 luni din pacate. Si am vazut la tine o rochita frumoasa rau cu verde, dar era castigata licitatia de Laura Ioana. Pe-aia as fi vrut-o si eu! Inca mai caut cate ceva pe acolo, mi-am notat niste rochitele si o sa licitez cand gasesc mai multe. Si in curand o sa mai strang ceva hainute de pe la Rebe pentru bazar. Imi pare rau ca n-am stiut mai demult caci multe sacosi au luat alte drumuri, dar la copii mai nevoiasi asa ca nu trebuie totusi sa regret. O sa strang de-acum incolo pentru Sonia.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Luny, mai sunt si zile de-astea frichinite, lasa ca maine o sa fie exemplar. Noptile voastre cum mai sunt?

Kya, am vazut pozicile voastre, asa mama, asa fiica, adik frumoase foc amandoua!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

buna fetele! am ajuns si eu acasa. mama ce nasol este in "jungla"!!!! am fost pe calea victoriei cu masina cu cumnata ca sa ducem hainutele si am stat juma de ora sa gasim loc de parcare. brrrrrr. noroc ca a venit tipa repede si le-a luat, ca eram cu 2 valize si cu copiii in spinare!

liana, adriana, daca nu fac scandal la "urechiala" e posibil sa fie altceva. teo face asa acum, ca semn de "deranj"...daca nu-i place ceva (mancare, doare burta, nervi, orice), se trage de ureche:))) si gestul are efect garantat si rapid: sare mama-sa imediat!
lyvy, merci de raspuns...banuiam eu ca nu am noroc...bine ca merge "treaba" asa...deja sunt ca si noua.
stela, teo adora banana. ca sa nu se constipe o amestec cu para si cu strugure. sucul de morcovi nu il amestec cu nimic...cica isi pierde "vraja" ...trebuie baut sub forma de suc, neamestecat in piure...de ce, nu stiu...
mimo si eu as mai amana legumele crude...totusi au intestinele cam "fragede", iar prin fierbere se inmoaie fibrele din legume, care le pot da balonari. incearca mai bine sa i le dai oparite...se inmoaie si fibrele si nu se distrug nici vitaminele, si foloseste apa in care le-ai fiert, eu o amestec cu lapte:) si putin piure si i-o dau pe post de..."supa crema"...oricum, teo apreciaza mult amestecatura asta.
eeee, ai vazut ca are si tepes fund???
sovi, ceaiul de macese e super bun. si de catina...insa daca vrei sa se pastreze vit c, mai bine ai merge pe ceva gen macerat la rece...de seara pana dimineata. vit. c este termolabila si se distruge la temp mai mari de 40 de grade....
clau, imi pare rau ca ai vazut tarziu rochita...a fost rochita purtata de alex la primul ei Craciun. splendida! a primit-o de la mama ...am mai vazut niste rochite superbe prin bazar:)caut si pun link. dar combinezonul "pretty dolls" nu-ti place? eu l-am iubit! abia m-am despartit de el...numai ca m-a convins al meu ca imi interzice CATEGORIC sa-l imbrac pe teo cu haine de fata! ahhahahaha, chiar daca sunt bleu:). vreau sa mai fac o razie prin dulapul lui alex de la mama, ca stiu ca mai erau niste "frumuseti", de care nu am dat eu pana acum...ori le-a "maritat" mama, ori le-a ascuns pe undeva:)) in ideea ca teo ar fi fost fetita si a uitat de ele...ca asa face:))). oricum, astept un colet de la prietena mea, care are o fetita tare cochetica si frumusica si zicea ca are o gramada de lucrusoare, din care multe nu au apucat sa fie purtate...
eram fericita ca am ramas cu "doar" 2 dulapuri de hainute de teo (pana la 1 an) si azi mi-a mai adus cumnata mea 2 sacose :))). sincer, eu ma bucur, ca sunt haine purtate de 1-2 ori, superbe!!!


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

aaaa, clau! a mai pus la bazar si o palariuta de soare tare dulce! si e aproape noua! stai sa caut o poza cu alex cu ea, ca sa-ti faci o idee...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

uite: http://good-times.webshots.com/photo/2611600320102654381AkiWRs
http://good-times.webshots.com/photo/2328493070102654381wlNdew

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ariel, ba da, mi-a placut combinezonul, tare frumusel e, doar ca mi s-a parut micut si am trecut repede peste el...Dar oricum o sa licitez saptamana viitoare dupa ce mai gasesc cate ceva.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ariel, daaa, e frumoasa rau palariuta, nu trebuie s-o ratez...Dar oare ii mai vine la vara cealalta?

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

am mai gasit una: http://good-times.webshots.com/photo/2341076930102654381CFkefs

alex a purtat combinezonul prima data la 6 luni jumate...e cam pe fix pt rebbe, mai ales ca are cam aceleasi dimensiuni cum avea alex atunci...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput