***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (80)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

ce mamica ne primeste in vizita la joaca? eu zici ca-s nebuna dar fi-mea se plictiseste groaznic si sufera foarte mult ca n-are cu cine sa se joace...
sau ce mamica se-ncumeta sa vina la noi?


Pooh, sa stii ca si S trage la baieteii mai mari... dar la ea nu e de la 3 la 7 ani, ci de la 73-77...



oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Felicitari mamicilor care mai asteapta un bebe, cred ca sunteti foarte fericite si sper sa va ocoleasca greturile si problemele.

Multumesc foarte mult celor care s-au uitat la pozele fetitei mele si au admirat-o .

Voiam sa va intreb daca stiti o sursa sigura de lapte de capra. Am gasit in magazin lapte bio la 1 litru cu "doar" 13 lei, si cum nu ma dau banii afara din casa, cam inghit in sec. Fetita mea inca nu bea altfel de lapte decat de mama, dar am inteles ca si pentru ea ar fi foarte bun. Pentru inceput as vrea pentru mine, dar din ce am vazut eu la tarani, igiena e ultimul lucru de care se preocupa. Deci: stie cineva de unde pot lua in mod regulat lapte de capra?

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
Bulgaria 2008

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

kAY, ACEASI PROBLEMA O AM SI EU. Cateva zile am stat in casa si fiindca Eliza era bolnavioara nu am vrut sa o viziteze alt copil dar de fiecare data cand nu are cu cine se juca ma tot chinui sa chem pe cineva la noi cu bebe de aceasi varsta sa se joace.
Daca am sta in Bucuresti pe cuvant ca as veni la Sonia sau voi la noi, dar...... o sa mearga ele la gradi si atunci nu o sa mai duca lipsa de copii.


Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoral spune:

WOW cate graviduteeee.Felicitari!!!Si sarcina usoara.
Multumesc tuturor celor care mi-au dat sfaturi ce sa-i iau finului meu. Maine merg la cumparaturi.
Si noi ne dorim un al 2-lea bb dar...Ari inca se trezeste de cel putin 2 ori pe noapte si nu cred ca as face fatza.
Mai asteptam vreun an :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

vas, mai sunt 2 ani pana la gradi si S se plictiseste asa de tare in casa... iar eu nu mai fac fata. vara e bine, ca Al nu are teatru si vine la schimbul 2, dar acum de cand a inceput repetitiile... si acum ca e si plecat, e si mai greu... merge saraca Julie Aigner-Clark, de innebuneste... de fapt S se tre\zeste, si in pijama pleaca in sufragerie, ia telecomanda, da drumu la tv si se uita la taica-su. si cand reusesc sa ma tarasc si eu dupa ea, cere dvd, sau, mai nou, ii da drumu singura si aluia... in curand ma da afara din casa...

nu mai pot, ma duc sa dorm. a venit mama sa stranga dupa mine, ca nu mai sunt in stare nici sa scriu aici,,,,,.

noapte buna

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetele multumesc pentru sfaturi
kay acceptam noi propunerea ta.io il mai duc pe STEFAN la centr de joaca.Bineinteles ca nu au facut tampitii pe varste da' mai socializam si noi

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Ioana, oki !!! super ! mai ales ca o sa se joace cu un baietel doar sa aiba Stefan rabdare dupa ea, ca ea nu merge decat cu mergatorul ei, adica nu poate tine pasul. unde stati? stiu ca te-am mai intrebat odata, da deh, neuronu meu se scurt-circuiteaza des, saracu. sau daca vreti puteti veni la noi. cam micut apartamentul (adica suntem acaparati de jucarii), dar au unde sa se joace.

Maine am eu o intalnire, iar pe Sonia o duc cu mama in Herastrau la plimbare. e cineva care sta in zona si e dornic sa iasa la plimbare la 10 dimineata ?



oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

kay Am modificat lista, ti-am trimis si PM cu parola. Si eu as vrea sa-l mai socializez pe junior, eu sunt cam antisociabila si as vrea sa evit pe cat posibil sa devina si el la fel, dar el e mai tot timpul fonfait, acum il suspectez si de rosu in gat sau ceva canini pe drum, caci iar a intrat in greva foamei, nu ma mai lasa sa il spal pe dinti, e marait, voi merge cu el la medic luni, ca si asa mai avem de facut vaccinul de 1 an si 3 luni pe care l-am tot amanat... Poate mai facem si o intalnire de capsunici acum cat mai e inca cald... Ca tot vorbeam si cu arcadia azi

Liviana Multumim

Am observat ca asistentele din municipal sunt in general foarte dragute, mie mi-au zis cand am iesit sa nu ma mai prinda pe acolo. Imi pare rau acum ca nu m-am pus in gura cu ele, poate data viitoare, cu toate ca nu cred ca va mai avea juniorul un fratior sau o surioara.

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia / Bazar pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Neatzaaaaaaa !!!

Kid, never say never

Ar fi frumos sa ne reintalnim capsunei si capsunele... dar cum mai multe mamici au reinceput serviciul... daca se anunta cineva, noi venim !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Oana,te-am visat azi-noapte1Venisem cu daphne pe la voi,sa ne jucam...si stiam ca urmeaza sa dormim o noapte la voi.M-am dus sa cumpar cate ceva de ciugulit si...o tiganca mi-a rupt hartia de 100 R.Imi picase pe jos,m-am aplecat dupa ea...tiganca a prins-o prima si nu i-a dat drumul,smucind-o...am rupt-o...M-am trezit plangand ca...n-am bani sa ne intoarcem la timisoara si...a fost tare real visul asta.Macar asa,am fost cu voi...teleportare sau ce-o fi fost,parca a fost adevarat.Unde sunteti,mai capsunele?Eu sunt la foc,sotu-i pe casa...Gatesc:ciorbita de legume cu smantana si carne(alte legume fata de ciorbita trecuta)si spaghete cu carne si sos rosu',.Elementul cheie e focul.Unde sunteti/Mi-e dor de voi.

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput