***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (80)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vas spune:

ceau .
vreau sa va anunt ca incepem sa scapam de doamna raceala. Aseara am aspirat nasucul si se pare ca pe dimineata a fost mai bine si a dormit 5 ore legate fara trezit de ma tot uitam la ea sa vad daca mai respira, asta dupa ce 4 nopti nu dormea nici o ora macar fara sa se inece si sa tuseasca.
Deci suntem fericite din nou si cu ocazia racelii a mai invatat unde e aspiratorul si cum face el. Isi pune limba intre dinti si face bzzzzzzzzzzzzzz. e atat de scumpa.....
Cris, am vizionat filmulete puse cu atata truda, ce frumoasa e Daphne, si tot peisajul e superb.

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Kay, imi dau seama ca nu e indicat sa renunti la medicamente. Ziceam doar ca poate vrei sa incerci si tratamente naturiste pe termen lung. Si tatal meu are probl cu tensiunea, dar s-a obisnuit ca in fiec dim sa inghita pe stomacul gol 1-2 catei de usturoi (chiar si nemestecati).
An@, oi fi avut eu experienta, insa iti dai seama ca "acreala" oamenilor tot o pot remarca... Imi pare tare rau pt cele traite la nastere... dar, deja asta e de ordinul trecutului, asa-i? Hai sa ne concentram pe lucrurile pozitive si sa fim optimiste pt puii nostri. Sa stii ca o sa caut si eu postul de radio acasa... Cand era M mic il mai ascultam, acum insa parca totul e pe fuga...


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
PICATURI DE VARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

An@, da. si cu ea si cu Oana, tot cu meningita, tot cu filipescu...

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

fetelor, va multumesc mult pt urari, va doresc numai bine!

Kay, tinem pumnii mai departe pt Sonia!

Mami de fetita si de baietel 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Eseea, felicitari pentru sarcina!!! O sa fim colege de odisee ;)

Kay, si multumesc pentru listuta
Eu de cand cu dermatita lui Manu si raceala pe care i-a luat-o cu 3 picaturi cred in remedii homeopate, naturiste... Dar si doctorii zic ca sunt unele afectiuni prea severe ca sa poata fi tratate asa. Insa poti sa incerci ca ceva pe langa
9.300 burta? Ce sa zicem de tona de 12kg care imi rupe spatele... :))))

Liviana, am ales Cipru pentru ca ii promisesem de mult lui mama, de cand eram mica, o vacanta acolo. A fost visul ei si nu ne-am permis. Apoi nu am mai apucat ca vroia neaparat cu mine si acum a fost ocazia :) Mai ales ca sunt orientati pe familii cu copii
Asa ca noi am fost cu Manu si mama separat s-a relaxat ;)
Doctorul nu l-am schimbat inca dar cu cat ma gandesc mai mult cu atat sunt mai hotarata sa o fac. Mai ales ca nu o sa fie probabil in tara de Paste plus alte chestii...

Cu nasterea lui Manu pe loc nici nu am realizat ce s-a intamplat... In timp mi-am dat seama...
Dar acum o sa fie mult mai frumos ;) Si sigur ;)

edit: ca acum mi-am adus aminte
Ioana, nu, nu e de la serviciu Ma gandeam sa aiba legatura cu poluarea? Ca de cand am ajuns acolo mi-a fost bine, si acasa am ajuns vineri seara, pana la serviciu mai era... Insa tot mi-a fost rau. Astept insa, mai am 1-2 saptamani si tb sa imi treaca (din experienta cu Manu)

Anca 12+ & Manu 02.06.2007



Poze1 Poze2
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Salutare gagici!...Multumim celor care si-au rupt o farama din timp sa vada filmuletele noastre!Multumim si celor care ar fi vrut sa le vada...si n-au putut din diverse motive!.Vas...ai dreptate cand spui ca le-am "pus"cu multa truda.Nu e un secret ca tehnologia m-a lasat in urma...in urma.....Dar sper sa recuperez.Felicitari Sadicutzo pt sarcina!Nu peste mult timp vei fi iarasi mamica!...Ce vremuri!...Cand eram si noi asa...Lacrimi stau sa-mi curga din ochii astia verzi si-mi amintesc de noi;cum asteptam sa nastem,cum "studiam"fiecare semn ce ar fii putut anunta declansarea nasterii.Mi-o amintesc pe Andrada,cat de nerabdatoar era...imi amintesc de mine...copila(de parca eram la prima nastere...naiva,oarecum,nu stiam ce zile vor urma!!!...).Am sentimentul ca o buna parte din mine(poate cea mai buna parte),a ramas cumva ancorata in vremurile acelea cand...ieseam cu bagajul pt spital,pe usa apartamentului.Si simteam bucurie si tristete(ca-l las pe Albert fara mine...).Aveam asa...o strangere de inima...poate era un presentiment al lucrurilor ce aveau sa urmeze.Pe masina...am plans...Mi-am ascuns lacrimile in spatele unor zambete false.Fac asa si acasa la unele filme,cand nu vreau sa vada alti ca plang.Spun vorbe aiurea,ma uit in alta parte si...mai sterg cate o lacrima cand nu ma vede nimeni...Suflet de poet,ce sa-i faci?!?......Gata cu "sentimentalismele"...gata cu gatitul pe ziua de azi!...Am facut o ciorbita de legume cu carnati pe care o s-o dreg cu galbenus de ou si smantana si...cartofi gratinati la cuptor cu carnati afumati,branza,smantana cu salata de sfecla si hrean(bucuria Daphnicai).De cateva luni,am am realizat ca in loc sa am copii putin "unguresti",am copii "foarte mexicani".Am doi mancatori de ardei iute in otet,mujdei,hrean...Da' io nu stiu cum or iesit asa.Am fost azi si am vorbit cu invatatorul lui Albert.Se pare ca se descurca foarte bine.M-am temut ca nu se va adapta,pt ca ar fi trebuit sa fie si anul asta la gradi.Dar e totul bine....Oana,tare faza cu inhalatiile !Vezi ca si ceaiul de paducel e bun(tinctura de paducel)!Ai grija de tine,nu ma intrista!...Pupici Soniei si voua,tuturor!...

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Eseea, hai ca ti-am pocit numele data trecuta. poate te imbogatesti

Pooh, treaba cu listuta e meritul lui KID. eu inca nu-mi amintesc parola... si vroiam sa scriu ceva la listuta. pe Sonia o cheama si Maria, iar greutatea ei a fost de 2270 . si neuronu meu nu functioneste azi, e in we prematur... Kid, m-ajuti, te rog? sau stie cineva sa-mi dea parola? sar`naaaaa !!!

mie imi place poza www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=6" target="_blank">asta la nebunie...

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Aoleu Kid, Kay, scuze

Kid, merci mult pentru listuta

Chris, am vazut si eu pozele cu Daphnee si Albert! Ce mare e Daphnee!! Si frumoasa!
Profit si eu ca sunt acasa si monstruletz doarme ;)

Anca 13+ & Manu 02.06.2007



Poze1 Poze2
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

De citit, ff interesant!!

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/823891/Siropurile-pentru-tuse-periculoase-pentru-copii/

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Poohy, cum sa faci tu frumusete de Manu monstruletz? Stai sa-l vezi pe-al meu cand il musca pe frate-su si tot el tipa...si Tudor sta saracu' si indura...de, e fratele mai mare!
Sa stii ca nici Cipri nu se uita la fetitele de varsta lui decat daca au in brate vreo minge de luat

Mi-ati amintit si mie de cele doua nasteri, foarte diferite, desi in acelasi spital, cu acelasi dr., dar cu alte asistente-moase. La primul copil m-am chinuit 18 ore in travaliu ptr ca "doamnele" moase nu s-au deranjat sa-l cheme pe dr. si eu plecasem fara telefon la mine. La a doua m-am internat la 9 dimineata si la 12 nasteam! Ce vremuri...



Mergi la inceput