Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eu am fost la spital cu Ana, am scapat de ghips dar inca nu poate merge, trebuie sa mai aibe putina rabdare sa-si dea drumul la mers din nou.
Ginye, sa fie o zi de 13 cu noroc!

Eu vroiam sa propun cine ghiceste greutatea primului bb de aici, si nu stiu de ce dar mi-am format o idee ca nu este foarte mare. Se baga cineva sa prezica ?

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 31+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Ginye, nu plange, mai ai cateva zile cu burtica ta. Acusi vine luni.
Mada, , nu cumva erai cea pe care am intrerupt-o cu intrebarile despre Filantropia? Las' ca data viitoare ne vedem noi. Cat priveste colostrul, mie a inceput sa-mi curga de prin sapt 20 din sanul drept. Din stangul doar o singura data pana acum. Nu cred ca are importanta, chiar daca nu curge deloc pana la nastere, depinde de organismul fiecareia.
La Multi Ani! gravidutzelor care sarbatoresc.

Mirela 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Olivia bine graiesti.Este incredibil sa dai viata desi este cel mai natural lucru din lume! Imi amintesc in primul trimestru cum citeam cu infrigurare despre dezvoltarea embrionului si ma minunam incontinuu. De la o celula, acum am in burtica un COPIL de peste 3 kg!!
De un un pipilica intre ochi vom avea sigur parte pt. ca avem amandoua baieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Fetele, voi toate aveti deja colostru? Ca la mine nu curge nimic...aoleo eu sper sa am laptic ca eu tare mi-as dori sa alaptez macar cat am supt eu (1 an jumate)



Olivia 35+ www.flickr.com/photos/24386067@N08/" target="_blank">David
Lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginye55

Simona

olivia ce frumos ai vb despre dragostea unei mame pt puiul ei!

Mie imi vine rau sa plang. Abia asteptam! Deja ma vedeam tinandu-l in brate! Acum mai am de asteptat. si am ramas iar singura pentru ca al meu a tb sa plece la Bucuresti. Vine tocmai duminica la Targoviste.
Sper sa treaca mai repede zilele astea!

ginye 37+ Stefan



Cred ca plansul e modul in care organismul se relaxeaza acum, dupa atatea zile in care ai stat tensionata si ingrijorata, dar trebuie sa te gandesti ca este bine pentru bebe sa mai stea in burtica ta, daca el nu da semne ca vrea sa iasa, lasa-l sa mai creasca putin. E greu sa te gandesti atata timp ca o sa il tii in brate si apoi sa se amane, dar mai e putin Agitatele le scoatem si luni, azi a fost incalzirea

Cate fete s-au casatorit in octombrie.. LA MULTI ANI tuturor alaturi de partenerii de viata!

35+ Victor-Nicolas

AMR 5 SAPTAMANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Mirela 1 Nebunica_Zapacica

Otilia recuperare rapida Anei!

Olivia nici eu n-am avut parte de colostru pana acum.

ginye 37+ Stefan

Bebitza
Asa a inceput totul

Bebe sapt5 Bebe sapt9 Bebe sapt12 Bebe sapt22

Nepotelu'
Poze


AMR CATEVA ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata_myky spune:

ginye-nu fi dezamagita.dr are dreptate.am facut incalzirea cu agitatele.
fetelor ce ma fac?BB al meu nu mai e asa de miscaret de ieri.misca dar mai putine normal?
o fii bine?
miine merg la dr dar ma ingrijoreaza k nu mai ma boxeaza asa de mult si tare

36+
Man-Dat Christian
AMR 11 zile
http://community.webshots.com/album/563380163SLyzHI?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Fetelor..vrem si noi un vot..daca se poate.Multumim.
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=13
Poza lo1.

Sorana 34+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26

Fetele, voi toate aveti deja colostru? Ca la mine nu curge nimic...aoleo eu sper sa am laptic ca eu tare mi-as dori sa alaptez macar cat am supt eu (1 an jumate)



Nici eu nu am nimic, chiar ma controlez in fiecare zi, doar-doar oi gasi ceva..eu inca astept...




35+ Victor-Nicolas

AMR 5 SAPTAMANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Anes, daaa mi-ai amintit si mie cum citeam in fiecare saptamana cum evolueaza si mi se parea asa hilar cand tati punea mana pe burtica si zicea: "Give me 5" si uite ca acusi chiar o sa poata bate palma. Mare minune, tot incerc sa-mi imaginez momentul cand o sa-i simt pielicica, cand o sa ma priveasca cu ochisorii lui firavi, cand o sa-i pup manutele, piciorusele si bucutele pufoase pana le decolorez... si ma trec fiori, mi se pare incredibil.

Oti, ce bine ca a scapat Ana de gips; refacere cat mai rapida!



Olivia 35+ www.flickr.com/photos/24386067@N08/" target="_blank">David
Lucrusoare bebe

Mergi la inceput