Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Monica felicitari pentru cele doua printese



Alina 13+
Vine barza!

Multumesc! Acum rad de tati ca-si dorea tare mult o fetita, macar. de fapt inca de cand am stabilit sa incercam sa facem un bebe visa la fetita, si avand deja un baietel, si isi facuse nu stiu ce test virtual, unde bagi varsta parintilor si UM, asa ceva parca, ii iesea tot baietel Asa ca "ai grija ce-ti doresti ca se poate sa se implineasca". Oricum la 16 sapt inca nu e sigur 100%, dar se pare ca sunt fetite.

Monica si iepurasii

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Acum ne gandim la nume E prea devreme?
Si "iepurasii" mei?

Monica si iepurasii

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Inseamna ca tati e tare fericit , si noi tare mult ne dorim fetita, tu cate sapt ai?

Alina 13+
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Sunt in sapt 16, adica 15 sapt si 3 zile. Eu mi-am pus ticker sa nu mai calculez zilele si sa modific saptamanal la semntura. Acum ma gandesc ce sa scriu.

Monica si iepurasii

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Saluti,

A luat cineva ANTIGRIPAL de la PHARMAMIT?
Contine:
maces
echinacea
extract salcie

Ma prinde raceala. Sa iau??
Merci

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ina, stiu de la copil ca echinaceea e buna si dupa ce debuteaza raceala, dar nu stiu daca plantele alea sunt toate permise in sarcina.

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Acum ne gandim la nume E prea devreme?
Si "iepurasii" mei?

Monica si iepurasii

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."


He he, acum o sa fie "iepurasele" sau "iepuritele".

Noi ne gandim la nume de o luna si tot nu ne-am hotarat Ma rog, se pare ca saptamana asta pe puiul meu il cheama Octavian. Sunt curioasa cum il va chema saptamana viitoare...

, am niste castane la cuptor care trebuie rontaite!

Monik 18+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Referitor la nastere, eu inca nu stiu la ce spital sa ma duc. Dr la care merg mi-a recomandat CF2, mai am o prietena care a nascut in decembrie acolo si a fost f. multumita. Are cineva medicul la CF2?



Monik 18+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

fetelor.

am mari emotii.
o prietena de-a mea naste...adica e in travaliu de la ora 11. am vb cu sotul ei si era supi ca dr. ei nu venise inca si nici epidurala n-a vrut sa-i faca anestezistul ca a plecat acasa ca cica era obosit.

era tare necajit, ca avea banii in buzunar si nu avea cui sa-i dea sa o scape pe sotioara de chinuri.

de o ora nu mai raspunde la telefon.....mititia de ea.
i-am citit o rugaciune pt nastere.

mititica, ma bucur ca simti si tu bucuria pe care o simtim noi cand bb -ii nostri isi fac de cap prin burticile noastre

monnvas, o prietena a nascut la CFR cu tanase, are o operatie.......cat un fir de ata, super reusita, si a fost multumita si de dr.

ayla, pt. cele 2 printese, sa fiti toate sanatoase.

eu una vreau sa nasc la bucuresti la filantropia, insa mi-e teama fetelor sa nu ma apuce mai inainte....nu vreau sa nasc aici
oare cu cat timp ma poate interna mai devreme? chiar nu stiu cum sa fac, tb sa ma rog la dd sa iasa bb la termen, cand zice nenea dr.

is supi, am umblat prin magazine sa-mi iau pantaloni, pt birou, si niste blugi, 4 ore, n-am gasit nic.
aia de gravi, vin oribil pe mine, is tare naspa, se aseaza ca naiba.

nu mai am pantaloni sa ma imbrac. ce ma fac?
si n-am gasit nici fuste lejere la burtica.
rochii am gasit insa f subtiri.
maine ma duc iar.


poze
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

fetelor de elaa, va mai amintiti? stie cineva ceva de ea?
de mai bine de-o luna nu mai stiu nimic de ea, eu am si idd-ul ei.
era zilnic pe mess, cat era la servici, acum nu mai e.i-am lasat si off-line, si nic.
m-a pus pe ganduri.

poze
16+

Mergi la inceput