Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

[/quote]
baietelul are 3,8 ani, in burtica am fetite!!!

Monica si iepurasii

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."
[/quote]

Wow... doua dintr-o lovitura! Sa-ti traiasca si sa fie frumoase ca mamica!!

Mai fetelor, baieteii raman minoritari? Pai au aparut asa viteji la inceput si acum...?

Monik 18+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doranna

buna!
si eu ma tot gandesc la vaccin... nu pt mine, ci pt sotul meu
noi de regula nu ne vaccinam, dar anul asta ne-am gandit daca n-ar fi bine sa se vaccineze el. intrebarea este daca nu cumva ma expune pe mine la vreun risc in primele zile de la vaccinare.
voi ce ziceti? daca ajungeti la medic zilele astea, poate intrebati...
dorana 14+

Vaccinul nu se face cu virus viu, deci nu va face boala daca se vaccineaza. in cel mai bun caz nu vor lua boala in iarna asta sa o aduca si acasa sa ti se trasmita si tie. Si sotul si copilul vor face antigripalul, iar eu. Cel mai rau e pt gravidutele cu copii integrati in colectivitate, ca se imbolnavesc usor si sunt atat de spurcati virusii astia, imediat se trasmit. Din fericire, desi am dormit cu copilul 3 nopti, bolnavior in pat, in afara de stranuturi nu am luat si eu.

Monica si iepurasii

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Eli, felicitari si petrecere frumoasa! O gura de ceva bun si pentru ala micu' din burtica!

Si inca o data pt Ayla:

Monik 18+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Buna Fetele!
Si eu tot valuri simt in burtica, am o senzatie asemnatoare cu aceea in care esti in telecabina si ajungi la stalp apoi brusc cobori.

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui miruna22

alina.n, tu ce simptome mai ai??? sunt tare stressata

11+


Draga mea nu te agita,stresul nu face bine lui bb
Noi azi am trecut la 13 week, acu mi-am amintit sa schimb si semnatura
Eu am dimineata program la ratuste mi-e si frica sa ma ridic din pat.In timpul zilei nu mai am stari de rau decat fff rar, in schimb seara ma ia durerea de cap.De dormit dorm de la 10 seara si pap mai mereu ,nu poftesc ceva in mod special.
Burtica incet incet incepe sa creasca, mi-e asa drag cand ma trezesc dimineata di vad o mica unflatura pe dreapta cred ca acolo e bb.

Linisteste-e fiecare organism suporta si se manifesta diferit in sarcina,important e ca bb sa fie ok.



Alina 13+
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

veste de ultima ora!

pt fetele cu doi bebiti in burtica..a fost o stire pe pro tv in care era prezentat cazul unei mame de tripleti(fetite) din romania care a dat in judecata statul roman pt a i se oferii 600 ron pt fiecare copilas in parte plus cei 200 ron lunari alocatia copilasului..si a castigat!!!..asa ca fetelor sa va interesati si poate puteti afla mai multe detalii..ca statul ca rezultatul sa fie in favoarea voastra si a copilasilor!

succes!

Cristina cu bebe mic 16+

nasterea in apa

Daca e de votat, de sustinut, sunt aici. Sunt de acord. Insa pe mine nu ma avantajeaza ca oricum nu am de gand sa raman in CIC acasa 2 ani.

Monica si iepurasii

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas


Si inca o data pt Ayla:

Monik 18+

CASA LU' BEBE

Monik, stai ca citesc din urma, ce am facut?

Monica si iepurasii

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

multumesc de raspuns!
noi maine facem 12 S...de papat si eu pap mai mereu, iar seara ma bag in pat la seriale (la calculator) si nu mai pot rezista, adorm imediat...dar in rest nimic, nici greturi, nici varsaturi (de astea nu am avut niciodata)...iar sanii m-au durut numai cat am pus Utrogestan...acum pauza

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Monica felicitari pentru cele doua printese



Alina 13+
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui miruna22

multumesc de raspuns!
noi maine facem 12 S...de papat si eu pap mai mereu, iar seara ma bag in pat la seriale (la calculator) si nu mai pot rezista, adorm imediat...dar in rest nimic, nici greturi, nici varsaturi (de astea nu am avut niciodata)...iar sanii m-au durut numai cat am pus Utrogestan...acum pauza

11+


Multe inainte .Si noi terminam azi utrogestanul...poate ma mai lasa ratustele astea dimineata

Alina 13+
Vine barza!

Mergi la inceput