Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (30)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

cleo multam de cofa !!!o fac si eu caldutza si cu laptic ca mor si eu de durere in gat!!!m-am trezit asa cu durerea asta de imi vine sa ma arunc de la etj!!!noroc ca stau la 1!!!

mihaser multumim de compliment!!!si copilasii tai sunt superbi si imi place faza cand se chinuie cristian sa o linisteasca pe eli cu suzeta!!!cat calm are!!!eu eram pe ace deja cu ea in bratze!!!ma gandesc si eu POATE POATE precizez baimarencelor inca o data POATE voi face si eu al doilea bebic dar asta mai pe la 3 ani!!!ca deh...sunt tanara inca!!!mai e careva care are mai putin de 24 de ani sau sunt cea mai tanara mamica de aici???

Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata! Vorba lui Miss - acum ca m-a tirit afara din birlog, ma prezint la apel sa nu pierd ceva... dar tare trebuie sa mai ca sa tin pasul cu voi...

gabitzam - uau, Raducu e deja vedeta!! Sa ne spui in ce zi e emisiunea sa-l admiram si noi!
melly - ce mi-a placut filmuletul!
Simo si Laura - bafta la operatia tatalui vostru - sa fie totul bine!

Mai, nu mai vorbiti de mincare (mihaser - m-ai dat gata cu tocanita si strudelul...) fie-va mila de astia ca mine...inainte de concediu ajunsesem la 80.5 (adica mai aveam doar 2 kg din cele puse in sarcina), iar acum am ajuns iar la 83 si nu ma pot aduna deloc sa ma re-apuc de dieta...dar mai sper totusi... Nu de alt, dar in decembrie ma intorc la servici si nu o sa am ce imbraca ca hainele de birou nu imi vin neam!

Apropos de si eu am avut dureri la primele contacte dupa sarcina, chiar incepusem sa ma intreb daca asa va fi de acum incolo...insa au cedat in timp. Acum am fost si mi-am montat si sterilet si sper sa fie ok - mi s-a spus ca firele din col stimuleaza lubrifierea si atunci nu o sa mai am probleme din punctul asta de vedere. Deci eu zic ca in timp, si cu "exercitiu" , trec si durerile...

Am reusit sa pun pozele din concediu, asa ca, daca vreti sa ne vedeti aventurile, aici sunt: POZE Turcia


Edit ca am uitat de pozele cu gemenii lui mihbut - sa va traiasca, sunt niste comori!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Neatza!

Astept sa se trezeasca piti si scriu repejor...:

Aimee welcome back! M-ai dat pe spate cu chestia cu statul in picioare al lui Alexandru!

Doloress ! Si bravo pentru Patrick cuminte!!! Ai vazut ca s-a mai marit baiatu si e mai independent!

Mihbut bine ai revenit si tu...sa ne mai scrii! Ai doi copilasi superbi...aaaaaaa si costumas galben din asta avem si noi!

Simona si cine mi-a mai raspuns...scuze dar uit, scrieti prea rpd pentru mine...si eu tot asa consider ca este corect: sa iei in calculul cantitatii de lapte baut amestecul final.

Gabitzam ce m-ai distrat cu vedeta Raducu..."Era asa emotionat ca nici n-a retinut cate kilograme are Raducu"...

Vianne si ma bucur mult pentru rezultatul bun!

Nicole sa stii ca seamana puiul tau cu puiul lui Mihbut!

Merg sa vad pozele lui Leeloo!


EDIT: Leeloo unde ati fost?? Este superb!!! Cum se cheama localitatea...?

EDIT 2 (dupa hranit bebe... ): Am ajuns la poza cu apusul...era clar ca-i Fethye...era una din locatiile pe care le vroiam pentru luna de miere. Este superb...las' ca ajungem noi odata si odata!

Va



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

'neata!
Cleo,da o cafea cu ceva de burta nu ai????ai incercat homeogene ptr.gat?eu una ma tratez ca pe vremea lu' mamaie:cu sare.....si trece imediat.sanatate
Nicole,imi pare asa rau....nu stiu ce sa-ti zic,da' Mariuca mea asa s-a intarcat:a refuzat un san,apoi pe amandoi..urla ca din gura de sarpe daca incercam sa o fortez.poate totusi e trecator.bafta!
Gabitzam,felicitari ptr.mica vedeta
Noi am petrecut o noapte agitata,dar fara urlete.a bolborosit toata nopatea burtica,s-a trezit fff des(normal ca o luam langa mine si la tzitzi tace)....dar nu a mai plans.
Am vb cu doctorita;mi-a zis ca daca asociez urletele cu Colargolul,sa nu-l mai dau.ne vedem luni dupa ce iau rez.la exudat.atunci ii voi spune si de bolboroseala continua din burta ei...
sa vedeti ce urla cand ma vede cu lingurita in mana..nu mai reusesc sa o fac sa inghita nimic.probabil cand voi incepe diversificarea va scuipa mancarea numai ptr.ca i-o dau cu lingurita
mai vb


BOTEZ SARA
POZE NOI NOUTZE
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Andreeap, incearca si cu siringutza sa-i dai. sau schimba lingurita, ia mai multe, sa nu-i dai cu aceeasi mereu, sa nu faca asocierea.

Leeloo, foarte frumase pozele din Turcia.
Ce faci cu cel mic daca te intorci la birou? Ai bona?

Laura&Sis, tinem pumnii pentru operatia de azi!

Nicole, chiar ca seamana baieteii tare mult. Imi pare rau ca nu mai are succes tzitzi a ta.

Melly, esti asa de tinerica, singur ai timp si de bb3. Uita-te la mine, ca am aproape 41 si-s cu doi baietei, cred ca daca ma apucam din tinerete de asta, sigur aveam 3, acum nu ma mai tin oasele


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

gabitzam 3!!!!!nu nu nu nu nu..... poate doar 2 nu vreau sa risc sa fac gemeni!!!ca deh...am un fratzior geaman!!!si nu ma risc!!!

Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

leelloo, innebunesc! ce pozeeeeeee. ce pozeeee, ce flori, ce plaja, ce piscina, ce soare. Da, ce soare. Si pe mine ma doare in gat .
ia zi, unde ai fo?

edit: aici. Am gasit pe harta. Frumos. noi visam ca mergem de revelion 1 sapt. Asteptam targu de turism de la 20 oct, sa videm ofertele.



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Inais - localitatea se numeste Fethye - nu e asa de comercializata la noi, noua ne-a recomandat-o un coleg al sotului care este turc - se aterizeaza la Dalaman. Sincer, mie mi-a placut mult mai mult decit Antalya! Aduce putin cu Grecia care ramine totusi destinatia mea preferata de vacanta, dar acum cu Tudor atit de mic nu puteam sa mergem in grecia. Dupa mine, cel mai bun loc de vacanta cind bb-ii sunt sub un an, este Turcia - au absolut toate conditiile necesare - de la patut pina la scaune de masa, mincare speciala pentru bb-ii, blendere, microunde, etc toate special pentru copii asa de mici. Iar daca deja sunt peste 3 ani e si mai bine - au mini-cluburi unde il poti lasa pe copil de dimineata pina pe la 5-6 dupa-amiaza si ii distreaza - coloreaza, picteaza, modeleaza, au piscine mici incalzite, fac gimnastica cu ei, dansuri si cite si mai cite!
Gabitzam - eu o am si pe soacra-mea si pe mama - mama mai trebuie sa aiba grija in unele zile si de fetita sora-mii, dar soacra-mea e a mea exclusiv...! oricum planuiesc sa ma intorc la 6 ore in masura in care se poate - o sa plec deci pe la 4, 4.30 si in drum il iau si pe Stefan de la gradi...acum sa vedem daca planurile mele de acasa se potrivesc cu cele din ..."tirg"

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aimee79 spune:

BUNA DIMINEATA!
Eu am terminat cafeaua cu laptic....si as mai bea una...poate mai tarziu una fara cofeina..

Cleoverifica-ti cardul ca nu te anunta nimeni cand iti vin banii.

Inais si Dolloresmultumim de primire!Apropos de statul in picioare la Alexandru...nu va imaginati ca sta foarte mult....ca pica in poponeata repede,dar ii place cel mai mult la oglinda de pe hol sa se admire...si e tare mandru de el.

Alexandra

http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/Aimee79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

aimmee, sarrutmana de sfat!! oi sta cu banii acolo si io ma plang aici, la voi!!!

lelloo, intradevar, ce zici tu ne-a facut pe noi sa cautam pt revelion - turcia. Dar pana acu am studiat numai ideea antalya, pt ca e aproape de aeroport. Ai luat prin vreo agentie? ca noi vrem sa zburam, si sa ne transfere hotelu, si sa ne dea pachet all inclusive, din ala care zici tu. Si noi cautam ceva mai putin comercial, ca de, mergem cu piticanie si nu vrem agitatie prea mare. Gata, ne pensionam .


o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput