Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Adica ceva de genul asta ma gandeam eu sa fac, dar cu poza fetei in mijloc ... adica sa comand la cofetarie ...



Visele oamenilor sunt aripi cu care acestia zboara spre cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:



Salutare natiune, nu am mai semnat de multisor condica pe aici .
Suntem bine sanatosi dar ne cam lipseste timpul mai ales acum de cand s-a dat startul din nou la scoala si activitati extrascolare.
Andrei creste mare , ca varsta , la greutate e tot silfid dar macar e inalt.
E un dulce, un copil tare vesel si rezonabil de cumintel.
Avem poze noi la semnatura.
Va pupam si va dorim numai bine .

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Bonjurica !

in sfarsit ne-a iesit si noua primul coltisor de dintisor !!!
si ca sa sarbatorim evenimentul am cumparat si cizmulite frumoase foc, sa se uite baietii dupa noi.

am facut spaghette bologneze "a la varsta ei", nu le-a apreciat chiar cum ma asteptam, dar nici nu a zis nu.

ambramburiciule sa stii ca eu ii faceam lui Andrei de fiecare data tort in forma de an, cel mai smecher a fost la 10 ani, a iesit tare fain, ca era mare rau, si 1 si o, practic era 2 torturi, spre bucuria tuturor ca erau tare bune. Cel mai estetic mi s-a parut cel de la 8 ani. Atunci nici nu erau atatea minuni la cofetarie, si nici nu prea aveam incredere.

eu tre sa "baby proof" mai serios prin casa, ca acum am descoperit cum se trag sertarele si nu mai putea de bucurie cand vedea bazarul din ele, mai ales la noptiera mea, ca eu sunt mai dezordonata si sunt toate claie peste gramada, asa cum le place lor.

inca nici un raspuns la cererea mea pentru bonus la servici ... eu deja cheltuiam banii in gand. Oricum m-am gandit asa: nu sunt hotarata sa merg la servici, am dubii, asa ca daca primesc banii si ma cheama merg, daca nu, consider asta ca fiind un semn ca tre sa mai stau cu iubitica mea.

Lala cred ca am fost colege la arsuri multe d ela stomac in timpul sarcinii, ca si Andreiul tau cel frumos are par mare ca si iubitica mea, si tot asa se carlionteaza mai ales la urechi.

pupici tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Salutare!
Mai rarut si noi, m-am apucat de dinti pt ca daca vine bb2, sa nu-mi chice ! E si odata cu ai Alesiei mi-au crescut si mie cei de minte, si m-a pus sa-i radiografiez, si nu-s chiar asa destepti, trebe scosi, si maine sunt baba stirba!

Cat costa tortul de la Piticot? Mama ce torturi frumoase!

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Ah, imi frec manutele de incantare, puiul e cu taica-su la parter asa ca am un etaj intreg la dispozitie. Ma tot intreb ce as putea face o ora - atata libertate mi se urca la cap. As putea face o baie cu spume, sau as putea iesi sa iau o gura de aer, sau as putea sa steau sa ma fredonez pe internet...atatea optiuni, asa de putin timp !

Sheri, multa bafta la project FIV, noi mai asteptam cel putin 1 an, ca mai am de alaptat si nici nu ma simt in stare sa o iau de la cap cu injectiile in burta

Alina, caintotdeauna Maria ta mi se pare adorabila, cum fuge ea si da din manute sa o lasi LIBERAAA ! Nu stiu ce o sa te faci cu o moata asa independenta !



mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Mda, Sophia a picat de pe canapea in timp ce tatal ei se uitea la tv, a doua cazatura pe seara asta, asa ca timpul meu liber a expirat.

Pupici si ne vedem maine

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna seara!
roxxy80, fain, foarte fain,succesce!!si eu vreaaaauuuuuu...dar mai tre sa astept
lasa decembrie...sa se nasca copilul vara...
ank80, ce sot....nici noi nu am stat asa bine la cap. asta...dar ..na...a trecut
creem, ca nasol tre sa fi fost...eu nu pot veni c nici o idee...ca la mine nu au fost probleme din astea
bbyasmi, eu i-am luat Anei,de interior, cu baterii, cu cantece,cu sunete ale naturii.... dar nu prea l-a fol., mai mult de 10 min.legate nu sta in el asa ca ,nu stiu ce sa zic
abamburika, aceiasi dilema o am si eu...dar ma intereseaza mai putin forma...continutul e important, sa poata manca si Ana...
jasmin012, pai daca era semn...cum nu ai zis nimic?
Lucas...un scumpic...e tare draguta poza aia langa pat!
2 capacele de balsam....!!!fff mult ...eu nu mai fol. nimic...de cand am fost gravi
vasari,si ea sta asa in patru labe si asteapta sa o ridici?mica inddependenta !
logam...sa auzim numai de bine!
lalaD,ce de par...e superb puiul tau!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ancule ai ajuns?????? hai cu pozele sa ne clatim si noi ochisorii..

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami Lavi si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007




ola
am ajuns ieri si suntem morti de oboseala asa ca pozici o sa pun zilele astea,va pup si maine povestim


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

BAZAR PENTRU SONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Anca, bine-ai revenit! Cu poze.

Azi am fost la o super intalnire in Herastrau! Parca am fost intr-o alta dimensiune, asa de mult au crescut si s-au schimbat copiii! Toti mergeau de manute, se urmareau si interactionau. O sa pun si poze.

Shery, la Piticot sunt preturi foarte faine, maine ma duc sa-mi iau ceva si spun aici tot.
Mihuta, ce ai facut in cele 10 min de libertate? Si eu il mai rog pe sot sa se ocupe de Maria cat fac eu mancare sau dus... ma doare inima sa o aud tanguindu-se pe la usi. El spune ca se ocupa in felul lui, adica sta la calculator sau face altceva si ea bate cu mainile in usi sa evadeze si sa vina la mine. :(( Nu mereu, dar des!
Bianca, Maria se ridica singura cand cade, doar ca acolo se aseaza pe jos sau incepe sa merga in 4 labe si nu da bine pe alei. :)) Cand pica se opreste cu mare interes exact in locul ala, parca vrea sa demonstreze ca ea voia sa cada pentru ca a vazut ceva interesant. ;)
Lala, am vazut micul matematician cu bucle. Vad ca mai pastrezi patura pe jos. Mai sta pe ea sau va odihniti voi? :)

Alina si Maria - 3 nov 2007
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata mamici!


am intrat doar sa va anuntam ca astazi, puiul meu drag face 10 lunite!!!!

LA MULTI ANI, INGERASU' LU' MAMA IUBIT!

si voua va dam o feliuta de tortulet si un pahar de sampanie fara alcool...

va pupam...revenim...

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

pui de morosan...

prima mea vacanta...


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput