Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (64)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Bee, chiar ca ai descris extraordinar de frumos perioada care urmeaza. Am remarcat eu de mai demult ca ai tu talentul asta. Mai citeam eu povesti despre nastere si ma gandeam ce frumos povestite sunt unele () si ce rapide si seci sunt altele. Tare mi-e teama sa nu ma inscriu si eu in categoria II. Parca ma si vad in fata calculatorului cu o lipsa acuta de inspiratie

Oricum, ia de la mine niste

Jasmi 21+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Offf, n-am avut de lucru si am citit la odiseea de sept-oct despre ingerasul Andrei. Si plang cu capul pe birou

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 25+ cu
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Jasmi, e bebe de vina. Nu am crezut niciodata ca pot iubi atat de tare pe cineva. Imi iubesc parintii, sora, sotul (a se citi la nebunie), socrii si prietenii, insa ceea ce simt pentru fiinta asta mica si inocenta din burtica este de nedescris. Sunt sigura ca toate mamele simt la fel.

Iris, tare fainute lucrusoarele. Sa le poarte sanatoasa printesica ta!

Naty, eu nu am citit, dar din postarea ta imi inchipui ca e ceva rau. In astfel de situatii nu putem decat sa ne rugam la Doamne Doamne pentru putere si speranta.

Intrebare pentru fetele care merg si la un al doilea medic. Eu peste 3 sapt merg la eco la Pop. As fi vrut sa stiu daca ecografistul spune si care e rezultatul ecografiei, daca e in valori normale etc. pt ca nu as vrea sa ma duc sa ii arat ecografia medicului meu, care e si ecografist.

Bee23+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

mvb spor la cump!
la noi azi incepe targ de haine...poate macar azi gasesc o hainuta, un paltonas ceva...ca tin balonasu cu nasu la rece ...imi iese burtica ca un motan curios din haina...

bee si asa am devenit zenzibiloasa rau...da...asa e...o sa miroasa puiutzeii mici anu' asta miros de brad proaspat!

ioana

23+
Doamne Iisuse Hristoase, Miluieste-ne pe noi pacatosii!

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Salutare la toate fetele,
Sper ca nu m-ati uitat inca

Eu, ce e drept, nu am mai scris nik, da sunt prezenta tot timpul.
Deci asaaa cat mai pe scurt: Bun venit noilor mamici, sarcini usoare si bb-i sanatosi.
Roxana, RalucaAlexa, Pusyketa - am vazut pozicile la bb-i, niste scumpei sa fie sanatosi in continuare;

Roxana, Irina, Miere - am vazut pozicile de la munte si de la mare, fff frumoase si ale lui Miere f artistice ;

Cred ca am prea mult de recuperat cu scrisul... asa ca o las balta si o sa incerc sa intru mai des pentru felicitari si raspunsuri, sper sa ma iertati de data asta

Am fost ieri la doctor la eco-morfo si...confirmat ...gata...e fetitttaaaaa sigur, deci schimbam carutul si egalizam situatia de pa prima pagina
Eu si sotul suntem tareeee incantati pentru ca ne doream fetita si nu reuseam sa gasim un nume de baiat...pur si simplu nu venea...stiam noi ce am facut acolo , eram sigura de la inceput ca o sa fie fata.

Da.. la mine Marti e tot cu ghinion....nu am inca cd-ul, si nici pozicile, ca cica era sticat nus ce aparat si mi le da alta data asta e asteptam...oricum bb-ita mea e sanatoasa a masurat-o peste tot si e ok, era f activa si urmarea cu interes instrumentul care se plimba pe burtica...pesemne ca incerca sa il prindaca lovea direct la tinta de radea si dr.

Vestea cu adevarat rea e ca am facut o infectie urinara urata rau, cu sangerare...am dat probe pentru laborator si pana vin rezultatele adik maine, iau augumentin 3/zi ...mi se pare cam mult daaa la cum is...merg fff des la wc si urluuu cand fac ...e cumplit..nu pot sa ies deocamdata din casa, ca nu am wc mobil...ce i-am facut ieri sotului..saracul...cred ca ma tine minte toata viata....plangeam pe strada, asteptand taxi-ul, ca eu fac pe mine ca nu mai pot si gata...
Aznoapte pe la 3 ma luat o serie de de nu stiam cei cu mine, cred ca de la atibiotice.
Of, sper sa trec cat mai repede peste necazul asta si sa fie bine si pt. mine si pt. bb. Apropo de bb, e fff activa si imi da cu picioarele drept in vezica bolnava ca ma apucat plansu aseara..incercam sa bat cu degetul in burtica mai sus ca sa nu mai dea jos da sa stiti ca a functionat..lovea unde ii aratam eu...sau ma rog..mai sus.

Va pup pe toate si aveti grija de voi si de bb-i

Veronica
+23 cu Alice

http://bd.lilypie.com/cfMjp2.png
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=veronica&year=2009&month=2&day=2&babycount=1">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Mamaaa si as bea o cafea si cu ochii asa imi e de , da ma abtin

http://bd.lilypie.com/cfMjp2.png
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=veronica&year=2009&month=2&day=2&babycount=1">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Vero, felicitari pentru fetita, sa fie sanatoasa! nu e mult augmentin, e doza care trebuie. sper sa treaca rapid infectia ca tare urata este! si bea o cafea mica sa iti faci pofta.. ca doar nu e foc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Veronica, felicitari de schimbare! Parca esti a treia careia i se intampla asta . A doua am fost io, insa nu mai stiu cine era prima

Imi pare rau de celelalte necazuri, sper sa iti treaca cat mai repede

[azi o sa trimit floricele albastre la toata lumea, pt ca le-am descoperit codul ]


Jasmi 21+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna fetele,

Desenatul de azi-dimineata s-a transformat in jucat cu apa dupa care ne-am udat amindoua la piele asa ca am facut un dus si ne-am jucat la etajul doi...asta inseamna ca nu am iesit de dimineata afara si acum gaza e la dormit, dar iesim cand se trezeste.

Acum chiar ca va citesc sa vad ce mai faceti.

Miere draga, poate dupa abstinenta asta de 9 luni plus alaptatul, te lasi de fumat.... eu zic ce zic, dar nu cred sa las eu un pahar de vin bun....
Ledi, te inteleg si mie de cezariana mi-ar fi frica, nu de nasterea naturala...(adica raul pe care nu-l stiu)
Ttenzika nu te stresa cu dimensiunile de bebe... noi cat suntem de diferite unele de altele, normal ca si bebeii incep acum sa se diferentieze...unii se vor naste cu 2,5 kilograme, altii cu 4,5 kilograme....
IrinaC, eu rabdare am sa vad pruncul, nu am rabdare doar din cauza burtocului, am senzatia ca am acum burta pe care o aveam cu Francesca la 38 saptamini(cand am nascut-o).
Alina, multa sanatate, asa e in famile, daca unul se imbolnaveste iau toti... aveti grija de voi!

Si eu merg azi la medicul de familie cu urechea care ma innebuneste.

Miere, spor la facut de paine gustoasa!

Americancelor, nu mai vorbiti de usturoi ca mi se face pofta...eu nu prea gatesc cu usturoi in timpul saptaminii, mi-e sa nu imprastiem "parfumul" a doua zi la servici.... (cand nu eram insarcinata si mancam usturoi, beam lapte dupa aceea, imi spalam dintii de nspe mii de ori si faceam si sauna, sa iasa din mine mirosul....).

Just, ma bucur ca nu mai doare asa tare piciorul!

Ioana, normal ca sotul tau e topit la gandul de bebe... asa sunt toti barbatii(aproape toti), indiferent care le e caracterul, cand e vorba despre strumfuletii lor se topesc... sa vezi ce mirata eram eu cand, la citeva saptamini dupa nastere, Paul isi lua liber pe neanuntate, intra in casa repede si trecea pe linga mine repede repede sa vada ce face fata... dupa aceea isi amintea ca are si nevasta si tre` sa o pupe ca altfel se bosumfleaza! Sa folositi sanatosi patutul.

Jasmi, Roxana, Naty, Flowerbee, ma bucur ca va plac hainutele...e un site de pe care cumpar des, prea des, incerc sa ma mai abtin....uneori sunt oferte super, i-am cumparat jeansi D&G Junior cu € 7,50!

Naty, superideea cu profa de engleza, acum copiii invata cel mai usor. Si eu am de gand sa imi invat fata, mai incolo, engleza si italiana(sper sa vrea si ea). Deocamdata ne chinuim cu romana si olandeza, dar ce mandra am fost cand au fost la noi sambata o prietena cu doua fetite de 3 si 5 ani, si ei cuplu romano-olandez, cand s-au mirat cat de mult vorbeste Francesca in olandeza si romaneste!
Veronica, felicitari pentru fetita! Dar de ce nu ai voie o cafeluta macar? (doar daca ai tensiunea mare, atunci sa nu bei, nu vreau sa te indemn la rele)
DarkBendis, sa te distrezi cu musafirii!
Porumbita, asa sa faci, ramai pozitiva, e bine pentru tine si pt flacau.

Acum chiar ca va pupacesc de departe, sa mai si lucrez un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Avem egalitate fetite-baietei!!!!!

Puii nostri scumpi!!!!

Jasmi, imi plac floricelele albastre.

Vero, felicitari pentru printesica!!!

Azi, fara sa imi dau seama, am baut doua ceaiuri verzi! Sper sa nu fie grav.

Bee23+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput