Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanara23

noi avem voie sa luam produse pe baza de catina?
pt ca eu in fiecare toamna prin perioada asta fac macerat din catina cu miere de albine si infulec o lingura amestecata la sucul de dimineatza proaspat stors....E F BUN CONTRA RACELII IN ANOTIMPUL RECE...

voi ce stiti despre asta? avem voie?

ioana

23+
Doamne Iisuse Hristoase, Miluieste-ne pe noi pacatosii!

puiutza mica





Nu vad de ce n-ai avea voie. E produs naturist din cate stiu eu!

Justme 27+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1
http://community.webshots.com/album/565627790XVIufn?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

DA CHIAR RALUCA CA E MARE BAIATUL TAU... sau da erori aparatul... important e sanatos sa fie.

mie mi-a trecut imediat ce a miscat bebele da na, femeie nebuna. oricum am cumparat inghetata sa fie acolo in congelator, cum nu misca cum ii dam doza de soc.

26+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

IRINA.C

Zic pe scurt, ca pe lung am zis intr-unul din capitole si nu vreau sa ma repet.

Am fost inscrisa la un medic de familie din Cluj, insa doamna respectiva, fiindca ma vedea foarte rar, eu neavand probleme de sanatate, m-a scos de pe lista, considerand ca nu mai locuiesc in Cluj. Cand am avut si eu nevoie de ea, m-am pomenit ca-mi spune, candid, ca nu ma poate ajuta, fiindca trebuie sa ma reinscrie si pentru asta trebuie sa trec pe la CAS, sa fac dovada calitatii de asigurat. De anul trecut, din aprilie, ma tot freaca la cap CAS-ul, n-au vrut sa-mi vizeze adeverinta de angajat (am carte de munca de 5 ani) si mi-au cerut mereu alte acte. Mie nu mi-e usor sa ma plimb Galati - Cluj de cate ori ar vrea ei. Adeverinta nu e vizata nici acum, eu sunt si PFA, insa n-am achitat dari in calitate de PFA, pentru ca de-abia anul trecut am aflat de aceasta obligatie si n-am avut de unde scoate, retroactiv, o suma mare. marius (Legislative) a spus ca CAS-ul poate refuza sa-mi vizeze adeverinta de angajat pe motiv ca n-am achitat obligatiile de sanatate ca PFA. Si, uite asa, totul e in coada de peste. N-am adeverinta vizata, n-am medic de familie, n-am dreptul la concedii, trimiteri, analize gratuite, retete compensate / gratuite. A, si daca vreau sa ma inscriu aici, adeverinta vizata de CAS Cluj trebuie sa fie vizata si de CAS Galati. Angajatorul, care este in acelasi timp si matusa mea, a zis ca rezolva el (ea), dar nu mi-a mai dat nicio veste.

PS. Vroiam sa-ti zic pe PM, dar nu-l ai activat...

cu Daria Nandini

AMR 12 saptamani

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna!

alina multa sanatate! Eu m-am gandit la problema pe care ai ridicat-o tu - daca fata cea mare aduce virusi si ii ia cea mica - dar nu am gasit vreo rezolvare .
Nu cred ca poti sa ii faci Anei vaccin antigripal, e cam micuta. Ii dai ceva pentru cresterea imunitatii? Eu anul asta i-am dat Bronhovaxon si sunt tare multumita (cred ca ti-am mai spus dar nu-mi aduc aminte sigur ). Anul trecut i-am dat ursuleti cu echinaceea, iar la 1 ani si 2 ani Imunobaby.

iris dragute hainute, cel putin camasuta m-a dat pe spate.

rox ma intrebai de Ioana ... tot asa suntem, nici o schimbare. In plus, acum i-a casunat ca nu-i place de profa de dans (cica tipa la copii si pe ea o dor urechile de la tipat ) asa ca la mataielile de dimineata s-a adaugat si "mami, nu facem dansuri azi, nu?". Din fericire fac doar o data pe saptamana.

Dupa multe cautari i-am gasit o profa de engleza (vreau sa invete bine de pe acum) si azi avem prima ora. Din pacate nu poate veni la noi asa ca o duc eu la profa, diseara la 7.
Apropos de asta aseara m-au cam apucat dracii ca de unde la prima sarcina toata lumea ma cocolosea acum se poarta de parca nici n-as fi gravida. Adica eu ma scol zilnic la 6,30, eu duc fata la gradi (cu masina, ca nu e asa aproape de casa sa mergem pe jos, suportand deci traficul de dimineata al Bucurestiului printre mieunelile zilnice cu "eu nu mananc ciorba la gradi, vine sigur dadi?, etc"), apoi stau la servici cel putin pana la 6 (ieri pana la 8), vin acasa si preiau activitatile fetei - scos la plimbare, dezbracat, spalat pe maini, dat de mancare, jucat, culcat. Si acum tot eu tre sa o duc si la engleza - din nou cu masina in traficul de la ora 6-7 seara ...

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 25+ cu
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Si eu abia astept sa imi tin puiul in brate, sa am grija de ea si sa ii ofer toata dragostea din lume. Nu mai e mult, doar 3 luni si ceva. Si vine si Craciunul si o sa facem pom mare si o sa ii explicam lui bebe din burtica despre toate lucrurile frumoase care exista pe lume, incepand cu Iisus si Doamne Doamne si toate minunile create vreodata.

Fetelor, o sa ne descurcam. Eu am incredere in Doamne Doamne si in instinctul matern pe care mi l-a dat, si in toata dragostea asta de care suntem invadate.

Gata, m-a potidit plansul de emotie.

Bee23+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Raluca, am inteles.... eu zic ca fitele or sa treaca incet incet. ma rog, unele or sa ramana, am exemplul acasa ca face fite si acum...dar zau daca le mai bag in seama . cat despre programul tau.. pai chiar ca ar trebui sa reintri rapid in faza de cocoloseala.. ce dumnezeu!!! nu le poti face pe toate singura in continuare! eeeeeeeeee, ca m-am nervat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee

Si eu abia astept sa imi tin puiul in brate, sa am grija de ea si sa ii ofer toata dragostea din lume. Nu mai e mult, doar 3 luni si ceva. Si vine si Craciunul si o sa facem pom mare si o sa ii explicam lui bebe din burtica despre toate lucrurile frumoase care exista pe lume, incepand cu Iisus si Doamne Doamne si toate minunile create vreodata.

Fetelor, o sa ne descurcam. Eu am incredere in Doamne Doamne si in instinctul matern pe care mi l-a dat, si in toata dragostea asta de care suntem invadate.

Gata, m-a potidit plansul de emotie.

Bee23+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!


toate , , !

Albinutza vrei sa ud tastatura pe aici? Ce frumos ai descris atmosfera in care vor veni bb-ii nostri! Doamne ajuta sa fie sanatosi ca ne descurcam noi cumva.
Daca anul trecut am facut bradul de la jumatatea lui dec, anul asta cred ca de Sf Andrei ma pregatesc !

Andreea 26+, cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Ioana ma bucur pt cumparaturile pe care le-ai facut. Si noi pe 18( sambata viitoare) ajungem in Iasi la control si o sa intram in Era sa facem niste cumparaturi pt BB. Am fost la deschidere, insa atunci am luat doar strictul pt noi.....am vazut ca au preturi bune la hainute.....sincer nici nu stiu cam cate sa iau. ma orientez la fata locului. Si noi tot un patut din ala din plastic o sa luam. Trebuie sa vedem care e pozitia lui BB.....s-ar putea sa-i placa intimitatea si sa-l dam in camera lui mai repede decat credem, daca nu o sa doarma cu noi pana o sa plece in armata

Si eu am fost aproape 5 ani, adepta tuturor produselor naturiste: miere, propolis, polen, catina etc, insa acum in sarcina incerc sa nu fac exces si am renuntat la ele. Iau numai ce imi prescrie dr......nu iau nimic prescris de mine.
Da, am intrat si eu la fetele din oct-nov si cam au pus agitatele la treaba.....s-a dat drumul la robinetul cu bebelini.

26+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Raluca A cate gr are flacaul tau?....scuza-ma ca nu am citit mesajul in care ai precizat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

are peste 1 kilogram flacaul ei

26+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput