Gravidutze si mamici de Cluj -93

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Mami_Alexia, eu si sa mananc paine goala, tot nu as duce fata la cresa la 1 an si ceva. Si din alea 8 mil scremute se poate gasi o femeie ajutor. In plus, dc renunti la cele 8 pt job, probabil acolo primesti mai mult. Sau si daca nu, ceea ce e imposibil - ca atunci de ce sa renuti la ele, tot poti face ceea ce e mai bine pentru COPIL.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Am zis ca poate rezist pana la 00.00 sa-i spun lui Mihai La Multi Ani, dar nu mai pot, asa ca ii urez acum. sa creasca mare, sanatos si la punga...gros!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salutare!
Diana, cu ocazia lui 8 iesim azi...hihihi...e anievrsarea de la casatorie...pt 13 sarbatorim duminioca si luni...tot intr-un chef o tinem...merci de recomandari. yammmy!!!

Delia, fiecare cu parerea lui...eu as putea de ex sa fac un efort finaniar si sa-mi iau o bona. problema e ca nu am incredere intr-o femeie straina la mine in casa, cu copilul meu, fara nici o supraveghere...asta e...o sa mearga la cresa, cum au mers sute si mii de alti copii si nu au patit nimic...cum am crescut si eu si fratele meu si nu ne-m simtit nici abandonati de parinti, nici singuri, nici amariti...din contra abia asteptam sa mergem la cresa/gradi...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ripley

Mami_Alexia, eu si sa mananc paine goala, tot nu as duce fata la cresa la 1 an si ceva. Si din alea 8 mil scremute se poate gasi o femeie ajutor. In plus, dc renunti la cele 8 pt job, probabil acolo primesti mai mult. Sau si daca nu, ceea ce e imposibil - ca atunci de ce sa renuti la ele, tot poti face ceea ce e mai bine pentru COPIL.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)


Delia, hai sa nu intram in polemici degeaba. Eu nu iau alea 8 milioane pentru ca sunt studenta.Si degeaba as manca eu paine goala dar pe mine nu m-ar lasa inima sa-i dau Alexiei paine goala.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Si acum, Buna dimnineata!

Anca, felicitari pentru aniversarea casatoriei!

Elena, daca le trece prin cap sa faca maternitatea de 3 ani , inseamna ca sunt chiar prosti. O fac de 3 ani si dau 5 milioane, o prostie mai mare n-am auzit.

Diana, si eu cred la fel insa daca copilul ar bea si ceai cald, ar manca si lamaie atunci mult mai usor ar trece fara antibiotice. Dar, un copil la varsta asta nu accepta nici ceaiul cald (cel putin Alexia nu vrea) si nici lamaia(doar Bea am vazut ca e mare amatoare) si nici macar vitamina C.

O zi buna tututror!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia

Multumesc de raspunsuri, nu am Nidoflor in casa dar o sa il achizitionez maine.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...


pentru iritatii la fundulet merge foarte bine Neopreolul.. l-am folosit la Eric, stiu ce zic...

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

pui de morosan...

prima mea vacanta...


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca.b

Salutare!
Diana, cu ocazia lui 8 iesim azi...hihihi...e anievrsarea de la casatorie...pt 13 sarbatorim duminioca si luni...tot intr-un chef o tinem...merci de recomandari. yammmy!!!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii


FELICITARI!!!!!!!!!!! LA CAT MAI MULTI, FERICITI IMPREUNA!

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

pui de morosan...

prima mea vacanta...


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata fetele!

noi suntem de 2 zile la ai mei, e asa de bine... avem multe ajutoare in jur... asa ma mai relaxez si io un pic...

Ioana13, Anca.b, Alex, mersi de parerile voastre legate de carucior. Astept targul din 17, prefer sa vad caruciorul, ca sa-mi fac o idee... am auzit ca e ingust, asta nu-mi convine, mai ales acu iarna cand e imbracat grosut...poate caut altul, dar vreau musia da fie super usor... ca daca tot trebuie sa-l car, macar sa fie usor...

pupici! revin!

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

pui de morosan...

prima mea vacanta...


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Andreea, cele sport in marea lor majoritate sunt inguste. Eu am de la Hauk si e la fel de ingust. Iti pot recomanda un magazin pe Calea Floresti, in statia de autobuz, acolo au mai multe modele, chiar si cu bara in fata si sunt mult mai late.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Adriana, Andreea, multumesc de urari!

Adriana, s-a schimbat legea pt mamici? eu habar n-am...cind sint stirile la tv al meu pitic are chef de joaca, asa ca nu le urmaresc niciodata...oricum pe noi nu ne mai intereseaza, nu? ca banuiesc ca nu se aplica retroactiv...

ce tare as dori sa traiasca un imbuibat de-ala ce voteaza chestiile astea cu 800 ron pe luna, cu un copil mic ce trebuie hranit si cu rata la banca in euro! sau in chirie!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput