Pepenasi de iulie-august 2008 (18)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Marimar multumim pt "reteta" de adormit bebe! La noi merge uneori, ca practic cam asa fac si eu si fara sa fi citit undeva, dar uneori nu am nici o sansa ca plange pana se congestioneaza la fata daca o las...

Anna de Ioana Maria
printesa noastra povestea nasterii
www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love
jos kg!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Neatza si de la noi!

Biri pana la urma m-am potolit,ca am zis ca nu are rost sa-mi vers nervii chiar pe mine,asa ca m-am certat copios cu barbatu-mio
Noroc cu pitica ca e cuminte,a dormit de la 9 sera pana la 8 dimineata cu pauza de masa la 4.Acuma in schimb am hranit-o tare greu,ca ea vroia numi sa molfaie,sa se joace si sa povesteasca cu mine.

Gata fug sa pregatesc pruncul si sa ma imbrac si fuga la duamna secretara,si dupa aceea sa-mi scot si diploma.Dupa accea ce a fi a fi.In cazul in care nu vor sa-mi dea indemnizatie,astept propuneri de job ce se poate face de acasa deocamdata ca ma si sinucid daca trebuie s-o lasa acasa de acuma!

Am vazut si eu poze cu Ana Sofia scumpa!Sa ziceti cand puneti sa le vad si eu ca nu prea am vreme sa ma uit la toate albumele ca sunt multe!Desi asa sunt de frumosi toti pepenasii de as sta toata ziua ametita ca dupa alcool vazandu-i!

Anaxena multumesc!Am sa caut prin magazine--poate-poate

Va pupicesc si tineti pumnii!

Izabella mami de Timea Cristina (28.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

Bufi picaturile se numesc Indocollyre si punem cate 1 pic/zi in fiecare ochisor
maitreyi la ce facultate esti/te-ai inscris?

am fost de am recoltat analiza ptr secretie conjunctivala ...in 3 zile avem rezultatul daca e ok ...daca nu in 5 zile ca tre sa faca antibiograma...offf

Camelia de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Neatza si de la Sb.
Mada,Maytreyi,Ruxi multu' de aprecieri .Aseara am admirat si eu cateva albume de pepenasi (multumesc mult Kimmy) si sunt toti niste scumpi,asa de mult imi plac
Eu nu prea am cu ce sa ma laud decat cu un bb puturos,caruia nu-i place sa stea pe burta dar ii place tare mult in fundulet si nu pot sa-l las sprijinit pe perne pt ca se chunuie sa se ridice.Si cu ocazia asta am si eu o intrebare: mai sunt bb-i care la aproape 4 luni nu se intorc de pe spate pe burta sau invers sau al meu a ramas ultimul?
In rest doarme de la 9,30-10 seara pana la 9,30-10 dim cu pauza de papa la 7,tot 5 mese/zi de 180 ml plus sucul de fructe 100 ml.In timpul zilei in schimb nu prea doarme decat vreo 2-2,30 ore adunate.

toate mamicile si piticii

Andreea mami de Theona (28.08.2002) si Casian (18.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

neata

de ieri am inceput scoala. am zilnic de la 8 jumate, deci bona imi ajunge la 8 fara 10. si pana pe la 3 jumate, 4 jumate zilnic nu ajung acasa. seara dupa ce culc principesa ma apuc de invatat pt ca in 5 saptamani am primu examen ca anu asta e pe module. deci timp in rest mai deloc. da\ mai vin io pe la voi

pup u

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

www.onetruemedia.com/shared?p=508af3efc5477841c88707&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">THE WEDDING DAY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

Alina welcome

Camelia de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna dimineata fetelor , ma bucur ca nu sunt singura care este la dieta , eu procedez in felul urmator : dimineata i-au doua pastile cu un pahar de apa inainte a manca .
pastilele sunt pe baza de plante naturale si sunt impotriva senzatiei de foame .
Asta fac de 3 ori pe zi , nu mananc mult si nu mananc intre mese .
Nu mananc paine , sau alte fainoase .
Seara la cina 2cartofi mici .
Si beau ziua produse licht adica alea fara zahar .
Dupa cina de la ora 6 nu mai mananc nimic si beau un ceai special de slabit tot din plante naturale .
Deocamdata am slabit 1 kg. in 2 zile .
Va doresc succes si voua si mai ales putere si rabdare .
A dasi merg si la sport 1 data pe saptamana si in fiecare seara fac abdomene .
Am vazut si eu iarasi poze aseara cand toti dormeau pe la 21.00 .
Superbi bebelusi mai avem . Sa stiti ca eu laprima vedere nu imi dau seama care e fata care e baiat la multi trebuie sa ma uit la nume .
Rayan e un scump nu am probleme cu el cat am cu Mandy .
Azi sunt cam aiurita nu stiu de ce , si am multe de aranjat , va pup si mai vb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Citat:
citat din mesajul lui AnnaBaby

Neata fetele! Cum ati dormit? Sper ca ati avut o noapte buna... Noi ne-am cam chinuit, adica mai mult tati; aseara ariciul a adomit tare greu, adica era obosita si dormea dusa in brate, dar cum o puneam jos gata cu fericirea...asa ca eu m-am cukcat si a ramas tati de garda...si apoi pe la 3 jumate dupa ce a papat nu mai dormea neam, tati si-a pierdut rabdarea, asa ca am trecut eu la aparat, si la mine s-a linistit instantaneu si a adormit, pana la 8 cand a papat iar...

Sper ca azi o sa fie mai bine ariciul, tot a mai stranutat si tusit de vreo 2 ori, mucisori insa nu are f multi, am tot chinuit-o cu aspiratorul si nu-i place deloc. se sperie si de zgomot si de aspirare...Temperatura nu a facut...Nu o sa-i dau inca antibiotic, mai astept sa vad cum evolueaza...

Eu sunt la fel de racita, adica am nasul infundat dar o nara curge, adica e "perfect", am inceput sa si tusesc, ca asta nu faceam pana acum, macar nu ma mai doare gatul...

Dia ciorapeii i-am primit la botez si nu stiu de unde au fost luati, ca inainte cautasem si eu si nu am gasit...Multumim de aprecieri

Anna de Ioana Maria
printesa noastra povestea nasterii
www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love
jos kg!!!





Buna dimineata
Vad ca mai sunt persoane care au aceeasi problema ca mine si ca Darius... la noi a fost la fel... Racit (ros in gat)... fara febra doar cu nasucul infundat si cu tuse seaca... iam dat EURESPAL pt tuse si cu pivalone1% sau STERIMAR PT NASUC... acum e mai bine, nu mai tuseste decat cand vrea sa fie luat in brate... de e tare smecher... Nu am vrut antibiotic sub nici o forma pt el.... La noi e tati racit asa ca eu am stat de paza zilele astea.

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Buna ziua si de la noi!

Am reusit in sfarsit sa fac o mancare cu pauzele de rigoare....

Dar bebe deja chitaie si eu vreau sa mananc

Alina bine ai venit!

Tecky

Dia

Maitreyi cat iti ia bona?

Boti multam de raspuns, deci sunt seriosi cei de la clinica P.... o sa te intreb mai multe cand m-o lasa piciul

Am fugit....



Flory de George Alexandru 23.02.2006 si David Gabriel 27.06.2008

pozele mele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Multumim fetelor pt primire...
cate mesaje trebuie ca sa pot scapa de moderare??? Ca incep sa ma enervez

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)

Mergi la inceput