Gravidute prin FIV (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Marush o sa te rog cand ai timp sa schimbi si la mine culoarea carucioarelor ca de fetele mele au puta

22+

Cat de mari suntem

Asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Marush, kittyke, miha2004, BiancaB, Valeria72, Ennni, Julia75, va multumesc pentru primirea facuta, incep sa ma simt foarte bine aici cu voi. Sper foarte repede sa va ajung din urma si sa fie si la mine bine ca la voi.




Micky 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raloucoutza spune:

Micky ,bine ai venit printre noi , gravidutele (pentru tine si pt cei 2 bbi).Sa dea Domnul sa ti se indeplineasca visul pana la capat si sarcina usoara
Eu azi dupa amiaza merg la prima noastra intalnire (la eco)si am mari emotii....sper sa fie bine si... hai cu 2.Eu asa simt (sau poate imi doresc atat de mult...)
Credeti ca imi va spune daca au activitate cardiaca? oare le voi auzi inimioarele? Dupa calculele mele cred ca am cam 5 si ceva, aproape 6 sapt de sarcina
pupici
ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Micky - in sfarsit - Doamne ajuta . Iti doresc o sarcina usoara si la termen.

Cami 18+
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Micky, FELICITARI maxime si sa ai o sarcina super usoara si bb-i sanatosi ! Daca ti s-a spus ca e o usoara insuficienta de corp galben, poate n-ar strica sa faci acum, la inceput, o analiza a progesteronului, sa vezi cum stai. Banuiesc ca, oricum, dr. Zadori ti-a dat un tratament adecvat de sustinere a sarcinii.

Valeria, felicitari pentru baietei !! Cred ca v-a bulversat putin vestea, avand in vedere ca stiati ca sunt fetite, nu ? Cred ca sotul tau e super incantat !

Fetelor, daca va amintiti va spuneam zilele trecute ca mi-a iesit analiza proteinei AFP enorma in lichidul amniotic, atunci cand am facut amniocenteza si eram suspecta de defect de tub neural. Vreau sa va zic ca m-au sunat de dimineata cei de la Genetic Lab sa-si ceara scuze ca au trecut valoarea eronat pe buletinul de analize, in loc de 8,64 trecusera 86,4 ceea ce era enorm, va dati seama. Evident ca in prima instanta m-a bucurat chestia asta, dupa care m-am umplut de nervi de ce gafa poate sa faca tocmai "celebrul" Genetic Lab ! Mi se pare inadmisibil, tinand cont de cati bani costa totusi procedura asta ! Dar asta e la noi in Romania...




pozici

rami 20+

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

valeria s-a rezolvat!
Micky legat de corpul galben...ce stiu eu este ca are rol de a secreta progesteron, si de aia ni se da utrogestan/progesteron la inceput. Apoi o data cu formarea placentei (care se definitiveaza la aprox.12 sapt), rolul secretie de progesteronului este preluat de placenta in totalitate!(de aia se spune ca dupa 12 sapt. nu mai are rost sa iei utrogestan-la noi nu e cazul!)

Se stie ce progesteronul sustine sarcina,iar el trebuie safie in cantitate mare de la inceput pana spre sfarsitul sarciniii cand nivelul lui incepe sa scada...asta duce la aparitia contractiilor si declansarea travaliului!
Din pacate uneori scaderea niv. de progesteron se intampla mai devreme decat ar trebui, si aici trebuie intervenit cu Gravibinon/ Proluton.
SPER CA TE-AM LAMURIT!

30+!

Asa crestem Noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Micky, bine ai venit!!! ma bucur enorm pt fiecare reusita!!! Sa-ti dea Dumnezeu o sarcina cat mai usoara si bb sanatos!!

manu 29+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Buna burtici, n-am mai scris de mult, am avut o perioada mai naspa, acum ma simt mai bine. Am fost la eco saptamana trecuta si bebelina avea 1,200 kg, colul era de 3cm, OI inchis. Ma chinuie doar durerile mele de burta dar rezist eu pana la finis.
Felicitari noilor gravidutze.
Va pup pe toate.

Mirela 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

IoanaTugs te pup cu drag. Si eu ma gandesc mereu la tine. Dupa ce nasc ne vedem cu siguranta la o intalneala. Pana atunci tin pumnii tare, tare pt ca la intalneala trebuie sa fii neaparat cu burtica!

Micky bine ai venit! Felicitari pt gemenasi! Ce de gemenasi la topicul asta!

Bianca, Raloucoutza bafta la eco! Va asteptam cu vesti bune!

Ramica ma bucur mult ca e bun rezultatul ca asta conteaza dar sunt speachless vis-a-vis de genetic lab!

Marush bine ai venit. Sa nu ne mai dai emotii!


Kitty in curand scoatem


Noi am mai trecut cu bine o saptamana, ne-am atins cu succes primul target de 32 saptamani! Urmatorul target 34 saptamani, urmatorul 36 apoi 37!

Andrada 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Micky, iarta-ma, nu am observat de la inceput ca si tu ai 2 bebei!!! sa creasca frunosi si sanatosi la mami in burtik!!

Andrada, ... ce cunoscuta imi suna povestea cu targetul... eu saptamana asta fac 30... astept cu nerabdare exact ca tine: 32, 34, 36-37... Sa ne ajute Dumnezeu pe toate!!

manu 29+ +

Mergi la inceput