Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 81

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

Felicitari Rala!!!! Sarcina usoara si la
termen!!Ti-am spus eu ca este semn de gravideala.Magdita foarte bine , vor trece repede lunile iar in
primavara ne dai si tu vestea buna .Iulia”Construieste-ti in minte o imagine a reusitei tale. Pastreaza aceasta imagine cu tenacitate, nu ii permite sa dispara. Mintea ta va cauta modalitati de a dezvolta aceasta imagine ... Si nu-ti imagina nici un fel de obstacole.“Norman Vincent PealeDoamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Rala, felicitari, felicitari, felicitari !!!

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

pasa- stai linistita, nu-i problema ca intrebi. eu, am fost gravida in aceeasi perioada cu sora mea, am nascut in aceeasi saptamana, numai ca sarcina mea nu era la termen, aveam 28 de saptamani...nu sunt mamica, am fost doar 2 luni si jumatate....

atunci am ramas insarcinata, pt prima data....natural....acum, nu mai raman, probabil, din cauza oligoastenoteratozoospermiei moderate !!! dar...nu ma dau batuta, incerc pana cd o sa reusesc!!!! deocamdata am facut o sg luna monitorizare, apoi laparosopie, luna urmatoare IA si incerc tot ce e posibil...dc nu iese.... in ultima faza o sa infiez....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

RALAAAA , ce ti-am zis eu ??? BRAVOOO !! Ai scapat de laparo ...de altele....
Acum ai grija de sarcina !! La Tutu ai ajuns azi ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Rala draga noastra, cand te mai linistesti te asteptam cu povestea ta, poveste pe care probabil ca ai spus-o la inceput dar noua ne place sa tot cititm povesti de succes.

cu ocazia asta as avea o sugestie, sa punem pe prima pagina povestile fetelor care au reusit in care sa se scrie de cand au inceput incercarile si prin ce proceduri au trecut. Ce ziceti? Ceva de genul a ceea ce am vazut la subiectul cu endometrioza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Rala,te-am detronat din functia de Mama Omida!Acum sunt eu pentru ca am prezis joi ca esti gravi!!!.Cum nu se poate mai frumos ti s-a intamplat!Sa ai grija de tine si sa ne vedem sa beau dupa tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2008 spune:

RALA, FELICITARIIIIII!
Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

pony- - a facut sotul tau spermograma? daca da, cum sta? nu ti-a zis dr. Tutunaru sa o faca? de obicei, in functie de diagnostic, cam asta e ordinea procedurilor pe care le efectueaza dr. Tutunaru : monitorizari, spermograma, laparo si histero(dc e cazul), IA, FIV.

eu iti urez bafta multa, sa ramai cat mai repede insarcinata!!!



P.S. scrie si tu cateva mesaje mai repede ca sa scapi de moderare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Rala, stiu ca azi "e ziua ta", dar nu am cui sa ma plang, asa ca tu sa ma ignori!
fetelor, eu sunt in butoi cu totul!
fiind in concediu medical, m-am tot uitat pe net cautand informatii si lichidul acela din trompe probabil ca e hidrosalpinx. cu diagnosticul asta chiar daca raman gravi, nu stiu daca pot duce sarcina la termen, caci acel lichid distruge tot: out, spermatozoid, embrion, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

bthg 125 inteleg ca e de gravideala? Se pare ca da, eu nu prea ma pricep la valori...
Pai Felicitari!!!
Si sa ajungi cat mai repede la T, chit ca o sa mai stai sa astepti pe la cabinet

Sarcina usoara! Ma bucur mult cand aud de astfel de cazuri.
Incercai de mult?


Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 32+ Ana Maria

Mergi la inceput