Puiuti de Randunici 2008 (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mimo,

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Bubu, benvenuti bella! Mama mia, che bela Italia!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

uite ca am intrat si noi pe crenguta caci astazi e zi mare avem 7 lunici si 8kg,suntem sanatoase dar destul de mofturoase la mancarica ca deh asta ne este soiul si surioara este la fel si de altfel si parintii ,pt mine e destul de greu cu ele acum ca nu intelege niciuna mare lucru,bianca face numai prostii,trece ziua imediat si in fiecare zi este la fel,au ele grija sa ma solicite la maxim sa numai am timp nici sa respir este f greu dar f placut in acelasi timp ,acum ca si madalina a mai crescut au inceput sa se joace impreuna,deja e mai bine,nu stiu cum va fii cand va merge in picioruse si mada si vor fugi una intr-o parte si cealalta in alta parte ,probabil le voi prinde cu un elastic
Vroiam sa va intreb daca a reusit vre-o mamica sa primeasca de la angajator acea prima(un salariu mediu pe unitate) care se acorda la nasterea fiecarui copil?
am citit printre randuri si am vazut ca sunt numai puiuti draguti,am vazut ca mufy a inceput sa doarma singurel,ca rebe a fost racita saracutza,l-am vazut pe spinach boy cum a inverzit,pe sebi ,teo si pe toti puiucii mici de pe toata crenguta,am vazut ca sa intors bubu gospodina .
Sper sa mai pot scrie dar pana citesc un pic ce ati mai facut ba se trez una ba cealalta si tre sa o adorm la laoc sa nu se trez si cealalta,ba tre sa ii calc ,spal,gatesc uite ca acum deja se frichine mada si aa dormit acum o ora dar nah daca daca nu sunt cu ea....... dau send poate o mai adorm

http://www.dropshots.com/florance82#date/2008-07-01/11:57:12
Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum de Madalina (04.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Pozeee, pozeee, pozeeee




Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Bubulina abia astept pozele. La Venetia am fost si vreau sa-mi aduc aminte de locurile alea superbe. La Florenta n-am fost.

Eu tocmai mi-am zdruncinat creierii... Era spalat pe hol pe gresie, am iesit din camera ca o floricica, am alunecat, si poc m-am intins ca o gazela pe jos... Noroc ca e fundul maaaare, si am cazut pe moale...

Edit: gand la gand cu bucurie. Pana sa apuc eu sa scriu, au venit pozele. Ma duc sa ma delectez


Raluca mamica de Sanziana mititica



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Clau,
Kya, of...ai grija cu alunecatul...eh, Venetia... Enjoy!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Stefanoi s-a culcat pe la 2 jum, a dormit o ora, apoi s-a trezit cu chef de joaca si dupa o ora s-a culcat iar...si doarme si acum ...ma duc sa-i pregatesc lapticul ca sigur se scoala cu gura mare

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Flumooooos!!!
Vreau si eu. Mi s-a facut dor de calatorit... ehhh....



Raluca mamica de Sanziana mititica



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Maaaaiiii, da' chiar nimeni pe aici?

Sunt plina de draci pe randunoi, ca a lasat in pat o ventura de silicon pe care a gasit-o in baie... Fata misuna prin pat. Cand vin, o vad molfaind ceva. Ma gandesc ca i-a venit putin lapte din stomac in gura si sucul ala gastric nu-i place (ca mai da din buze cand pateste asa). La un moment dat vad un buton la ea in gura... Ma duc repede, ii bag degetele in guritza, si ce scot? Ventuza - care era destul de mica cat sa o inghita (sau mai bine zis sa-i ramana in gat si sa se innece cu ea)
Degeaba ii explic desteptului asta ca nu are voie sa lasa langa bebe lucruri mici pe care poate sa le inghita... Degeaba ii spun ca trebuie sa fie foarte atent... imi bat gura de pomana!

In alta ordine de idei, i-am pregitit laptele de seara, si zic hai sa mai schimb cerealele din bibe. I-am pus Nestle, Burtica Sanatoasa. Iar m-am enervat ca era numai cocoloase... Drept pentru care le-am bagat la blender, si a iesit un smoothie de mai mare frumusetea Si cereale dizolvate, si lichid fin, fara cocoloase!

Ma duc sa pregatesc baita.



Raluca mamica de Sanziana mititica



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Kya, si eu mai bagam laptele la blender cand facea cocoloase cu cereale sau cu biscuiti, dar cand ii faceam lui Vlad...si eu ma duc sa-i fac baita.
Of, bine ca nu s-a inecat cu aia .......

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput