Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Miss - Daviducu arata foarte bine in toate pozele, insa pozele tale sunt mult mai reusite. Mie imi place cea care are tonuri de gri, iar ochii sunt albastri. Este bestiala. Este un bebe pentru reclame

Doloress - imi pare rau sa aud despre sora ta. Este foarte frumoasa, cu siguranta o sa gaseasca pe cineva pe masura ei si o sa si infieze vreun copil. Este foarte tanara, cati ani are ?

Poze
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Vianne tinem pumnii sa fie bine! Cand alaptezi sa stii ca doare mai tare. Am vrut sa fac si eu o eco intra-vaginala pentru fibroame, sa vad daca mai sunt acolo si doctorul m-a sfatuit sa astept pana termin cu alaptatul ca altfel o sa ma doara prea tare.

Doloress si minunea mea Patrick (29.04.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

buna seara de la iasi

am intrat sa va salutam, sa va multumim ca suntem si noi la poezioara si sa va mai spunem despre noi

alexandra nu este o mare mancacioasa drept pt care am inceput diversificarea...de o saptamana bem suc de morcovi ca pe apa, nici nu clipeste, si de sambata incercam si cu mar in 2.

in rest, mare, garasa si voioasa. bine...grasa mai putin dupa cum ziceam are 5740 g la 63 cm. pediatra zice ca e ok si eu ma conformez.

eu de pe 1 am reinceput facultatea, medicina, plus am mai dat la o alta, la tehnica dentara. cu baby sta o bona cu care se intelege f bine. evident ca si eu.

toate mamicile si toti bebelusii!

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

www.onetruemedia.com/shared?p=508af3efc5477841c88707&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">THE WEDDING DAY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Vianne tinem pumnii sa fie bine! Cand alaptezi sa stii ca doare mai tare. Am vrut sa fac si eu o eco intra-vaginala pentru fibroame, sa vad daca mai sunt acolo si doctorul m-a sfatuit sa astept pana termin cu alaptatul ca altfel o sa ma doara prea tare.

Doloress si minunea mea Patrick (29.04.2008)





da??? multzam ca mi-ai zis, nu stiam.

inca ma mai gandesc la sora ta...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui maitreyi

buna seara de la iasi

am intrat sa va salutam, sa va multumim ca suntem si noi la poezioara si sa va mai spunem despre noi

alexandra nu este o mare mancacioasa drept pt care am inceput diversificarea...de o saptamana bem suc de morcovi ca pe apa, nici nu clipeste, si de sambata incercam si cu mar in 2.

in rest, mare, garasa si voioasa. bine...grasa mai putin dupa cum ziceam are 5740 g la 63 cm. pediatra zice ca e ok si eu ma conformez.

eu de pe 1 am reinceput facultatea, medicina, plus am mai dat la o alta, la tehnica dentara. cu baby sta o bona cu care se intelege f bine. evident ca si eu.

toate mamicile si toti bebelusii!

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

www.onetruemedia.com/shared?p=508af3efc5477841c88707&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">THE WEDDING DAY


Cum ai gasit bona? Ce bine ca va intelegeti si ca totul e ok. Cred ca iti va fi mai greu acum ca ai inceput facultatea.. Cand mai ai timp si pentru alta??
Cu diversificarea la fel am inceput si eu cu Sara. Prima saptamana suc de morcov diluat cu apa, apoi suc de mar+suc de morcov diluat cu apa, apoi pulpa de mar, iar azi supa-crema de morcov. Succes!

Miss Si eu ii dau Sarei borcanel de mar. Asta nu inseamna ca nu ii mai fac si eu mar ras..dar ea il prefera pe cel din borcanel. Asa ca nu e nici o problema sa-i cumperi papa la borcanel. Eu merg pe gama Nestle. Insa supa de morcovi i-o fac in casa, la fel o voi face si cand adaug dovlecel, albitura etc... Si asta pt ca oricum pap si eu cu ea si imi place ca miroase tare bine in bucatarie cand o pregatesc...
Mie imi place poza asta si asta



Scortisoara Sara

Sara la Breaza
Scortisoara
Botez Sara-Maria

Alina-mami fericita de SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Miss, am pus din greseala o poza cu Sara... Vroiam s-o pun pe asta


Scortisoara Sara

Sara la Breaza
Scortisoara
Botez Sara-Maria

Alina-mami fericita de SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Noapte buna fetele! Sa va odihniti si sa ne auzim maine cu forte proaspete!
Daca aveti chef (pt cine nu are somn...) puteti sa va uitati la hainute pt bebei pe minimode.com.uk Au oferte!!


Scortisoara Sara

Sara la Breaza
Scortisoara
Botez Sara-Maria

Alina-mami fericita de SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

pai nu mi-a fost f greu sa o gasesc...e o matusa de-a mamei mele...si stand si la 3 scari de mama ma pot baza ca vine si ea sa supervizeze treaba din cand in cand.

nici eu nu realizez inca in ce m-am bagat...sa videm cum o fi

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

www.onetruemedia.com/shared?p=508af3efc5477841c88707&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">THE WEDDING DAY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

alina mie nu imi merge site-ul dat de tine...sigur e corect asa?

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

www.onetruemedia.com/shared?p=508af3efc5477841c88707&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">THE WEDDING DAY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Buna seara fetele, mama dar ce-ati mai scris.
Eu nu prea mai apuc sa intru din cate separe, devine din ce in ce mai greu

Nicole tu faci o cerere de intrare in CIC, HR-ul o inregistreaza si preia numarul de inregistrare pentru a-l mentiona in adeverinta pe care ti-o elibereaza pentru primarie.
Nicole, Andrada eu fac mai mult okiometric tot ce fac in bucatarie!! Dar zic asa: 100 gr. branza de vaci, 1 lingura gris, un ou, cam astea ar fi cantitatile. Eu pun mai multa branza de vaci. De 3 zile imi fac mereu papanasi...
Ralu, Cleo, Alysh si eu vreau intalneala luni in Riviera!!!ma bag, chit ca-l car pe bb numai in brate! Totusi, sper sa nu!
Simonix, tare draguta mama ta! Lasa ca-s bune hainutele si asa moca! Nici eu nu suport risipa...sa stii ca ai mei nici nu au bani, nici nu-mi cumpara. Soacramea insa, o-ho! Oricum, cel mai misto o sa fie cand vor sta in picioare sa le cumparam hainute. Acum si asa stau chinuite pe ei...Spor la lucru la serviciu!
Anca felicitari pt Dragos rostogolici. ce bine e sa ti pasul cu mladitele si mugurasii! Sotul meu mereu il intreaba pe Mirci: "ce mai fac tati, fetitzele alea de pe forum? Au inceput sa mearga??"
Miss misto pozele pentru ca imi place tare subiectul! Dar aveti si voi poze mai reusite decat a facut fotografa. TOtusi, alea cu tine si David sunt ff misto!!
Diana-d Doamne, ce incompetente asistentele alea! PAi ce trebuia sa citeasca de fiecare data prospectul cand vaccinau copii?? era suficient o data ca sa stie despre ce e vorba. Mi se pare cumplit sa nu sti cui ii lasi pe mana copilul tau! Il duci la doctor si dai de alte alea! Bine ca stiai tu mai multe!
Andrada sa-ti traiasca nepotica, vad ca si tu si sora ta v-ati sincronizat la facut bbici
Doloress daaa, e frumoasa sora ta, si ma intristeaza tare tragedia ei...of of! sper sa fie fericita si ea! L-am vazut si pe Patrick, e taaaaare dulcel. Nasol fara aparat foto. Eu as innebuni. Il am cu mine zilnic in geanta. Trebuie sa luam unul mai performant, dar nu stiu cand o sa strangem banuti si de asta...
Alina_antodraga mea, okioasa ta nu inceteaza sa ma uimeasca cu genele ei! E o frumoasa! Problema asta cu sterilizatul voiam sa o pun si eu azi! Pai deja cred ca ar trebui sa ne oprim din actiunea asta. Ca ii diversificam si nu sterilizeaza nimeni castronelele, lingurile, plus, vorba voastra, jucariile pe care
le baga in gurite.
Inais si ce piureut ne recomanzi? ce ti-a placut mai mult din ce ai degustat la baby expo...imi pare rau ca nu am fost si eu pe faza.
Vianne muuulti si sper ca saptamana viitoare sa primesti un rezultat bun!
Maytrei succes cu facultatea.nu stiu cum poti.
Mai vreau sa multumim de urarile de sanatate pentru tati: Simonix, Alysh,Andree, Nicole, Melly, Miss DEocamdata e pe calmante, nu-l pot deplasa ca sa-i faca RMN sau CT. Sper sa fie bine!

Edit: Ralu ai PM!! Sper sa -ti fie de folos!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput