Mamici norocoase de sept-oct 2008 (160)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Sabinelule cola produce gaze si la bebe colici, iar rosiile fermenteaza si baloneaza. Renunta la ele ca nu ii fac deloc bine puiului....
Si in general nu mai bea cu acid cat alaptezi.

Printesa mea iubita Valentina


Cea mai fericita de bebe David Gabriel

poze


poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Dragele mele,

Intru si eu cat sa va salut, sa va pup si sa va arat niste poze! Sunt la semnatura!

Noi suntem bine! Dormim mancam, si ne tzitzilim la greu! Toata ziua daca se poate! Ghighi e cel mai bun copilas din lume daca este satul, daca nu....avem niste triluriii!

De abia astept sa apuc sa va citesc. Scriu si povestea nasterii cat de repede pot!

Pupici apasati!

Cea mai fericita mamica din lume!

Vladut Marut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca83 spune:


Salut toate burticile si mamicile! Eu am fost programata pe 14 Oct la ora 13 pt cezariana! Sunt foarte nerabdatoare si parca nu mai trece tipul o data!!

Mamicilor , care dintre voi a mai nascut la Medlife , sa imi spuna si mie cum a fost si daca trebuie ceva pt bebe sa pun in bagajel sau pt mine ceva in mod special?

Va

Raluca

37+ Bianca Florentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Joy21

Citat:
citat din mesajul lui angelynna82

Joy falcutele lui Sofia, mi se pare mie sau are ochisorii albastri?

39+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina


AMR 7 zile


Toti nou-nascutii au ochisorii albastri. Cred ca pe la 3 luni se stabileste culoarea definitiva. Poate ma corecteaza fetele daca nu am dreptate. E drept ca erau albastru inchis si acum s-au mai deschis la culoare.


Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Anna Sofia

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George


Joy eu am citit ca intre 2 si 6 luni se stabileste culoarea definitiva a ochilor.

Fetelor, am gasit si explicatia stiintifica la linistirea bebeilor cu foehnul. Se pare ca acolo in burtica in lichidul amniotic toate zgomotele ce le aud ei sunt asemanatoare cu zgomotul de foehn sau de aspirator si simularea aceasta de "cum era in burtica" ii linisteste.
Tot asa un sfat bun este pentru mamicile care au copii care plang "fara motiv" sa incerce sa le simuleze viata din burtica:
- infasat intr-o paturica sa se simta ca inveliti/inghesuiti acolo in placenta
- foehn sau "sch"
- pus pe o parte sau pe burtica, dar atentie pe burtica nu pentru dormit caci riscul de a se sufoca e foarte mare
- pus la piept de cate ori doresc ei



38+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Mamicilor

Care au recoltat celule stem, as vrea sa stiu daca firma s-a maiscat repede si daca deja v-au dat vreun raspuns referitor la celulele extrase.
Pup mamicile, burticile si bebeii

Karina Alessia am 38 saptamani in balonul lu' mami NiKole
DPN 8 zile

noi doua
camera Karinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Culoarea definitiva a ochilor ramane la varsta de 1an si 3-5luni.Mai clar se avd dupa 8luni , in nici un caz intre 2-6luni.
Iarina a avut pana la 8 luni ochii albastrii acum ii are verzi caprui.S-au schimbat dupa 8luni.

*** AniS ** 37+ ***Iris-Medeea***



Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:


celei mai fericite mamici din lume.

Citat:
citat din mesajul lui Codruta27

Dragele mele,

Intru si eu cat sa va salut, sa va pup si sa va arat niste poze! Sunt la semnatura!

Noi suntem bine! Dormim mancam, si ne tzitzilim la greu! Toata ziua daca se poate! Ghighi e cel mai bun copilas din lume daca este satul, daca nu....avem niste triluriii!

De abia astept sa apuc sa va citesc. Scriu si povestea nasterii cat de repede pot!

Pupici apasati!

Cea mai fericita mamica din lume!

Vladut Marut


poze
Just Me
Poate acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

anis tu care esti mamica noastra a tuturora (ca le stii pe toate din cate vad) nu-mi zici si mie un remediu sa previn aparitia unui mr. H pls, ca nu se incumeta nimeni sa ma help si pe mine la capitolul asta

36+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui gargaritza85

anis tu care esti mamica noastra a tuturora (ca le stii pe toate din cate vad) nu-mi zici si mie un remediu sa previn aparitia unui mr. H pls, ca nu se incumeta nimeni sa ma help si pe mine la capitolul asta

36+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea


Garga

Nu ai ce face cu Mr.H...si eu sunt in aceeasi pb..de fapt intr o stare mai avansata ca a ta.Folosesc crema cu galbenele foarte foarte buna, de la plafar.Se da si preventiv chiar daca nu ai.
Si poti da si inauntru asa sa ungi bine zona.De tratat ne ramane dupa ce nastem si terminam si cu alaptatul...numai cand ma gandecs ca tre sa stau pe masa de operatie si un doctor chirurg sa se uite in fundul meu ma ia inima...dar na...asta e viata.
Sper sa te fi ajutat putzin raspunsul meu

Karina Alessia am 38 saptamani in balonul lu' mami NiKole
DPN 8 zile

noi doua
camera Karinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Mamicilor

Care au recoltat celule stem, as vrea sa stiu daca firma s-a maiscat repede si daca deja v-au dat vreun raspuns referitor la celulele extrase.
Pup mamicile, burticile si bebeii

Karina Alessia am 38 saptamani in balonul lu' mami NiKole
DPN 8 zile

noi doua
camera Karinutza



da se misca ff rapid,,eu am la cordblood center
am sunat in ziua in care am fost programata si mi-a zis sa sun a doua zi sa reammintesc si cand am sunat deja venise cineva si le luase
ma bag la somn ca sunt zombi
pup toate mamicile si burticile

''bimbirica'' mic si frumos

mami de andrei

Mergi la inceput