Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

Abuzul domestic - in actualitate

(4 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 13

Yasmine

1882 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Yasmine  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Yasmine Adauga semn de carte la raspuns Trimite Yasmine un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu am avut un cucui in frunte de parca eram the last unichorn, dupa ce m-am dat pe un topogan la aqualand, din fericire nu mi s-a invinetit ochiul, si tre sa va spun o poveste ilara. Pe 31.12.2007 in dupa-amiaza inainte de revelion, mi s-a spart un vas de sange pe pleoapa dreapta si instantaneu mi s-a umflat ochiul si s-a facut violet. Pe 02.01.2008 in prima mea zi de lucru cainele meu s-a "jucat" un pic cu un "domn aflat in vizita la mine", si l-a tavalit un pic prin curte, zgariindu-l pe burta. Domnul, un grec cam cacacios, seara cind am venit acasa a inceput sa faca panica, ca sa mergem sa-i fac antitetanus, ca daca turbeaza, etc. cu toate ca nu il muscase. Deci l-am facut pachet si am plecat la spital la urgente, acolo am dat de nimeni altul decit doctorul care il internase la psihiatrie pe ex. Cind m-a vazut pe mine cu ochiul vanat, si pe ala tot zgariat, ma tot intreba daca nu vreau sa cheme politia ...
S-o fi gandit saracu, ca iar am dat de unu care-mi da la ochi :D.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas NoŽl, Yasmin Serena

Editat de - Yasmine on 05/10/2008 21:09:56
Mergi la inceput

valentinag

6964 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivalentinag Adauga semn de carte la raspuns Trimite valentinag un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cand citesti,vezi,auzi de asemenea situatii te cutremuri,te gandesti cu compasiune la victima,cu nervi si"vorbe"la agresor,dar abia atunci cand li se intampla celor apropiati tie,stii cum este!
Azi,am simtit ca ma sufoc de indignare si nervi si dorinta arzatoare de calca in picioare pe cineva!Sotul meu are o verisoara,are 18 ani,eleva la liceu in ultimul an!De vreo 2 ani deja avea un prieten,cu care noi am zis in prima faza ca nu-i nimic serios,dupa care a inceput baiatu sa doarma la ea,sa faca baie sa manance sa i se spele rufele,etc,etc!Fiind o tipa destul de rasfata de parinti,i s-au permis muuulte,din punctul meu de vedere,de la un timp,imi tot spunea cumnata-mea ca individu se poarta foarte urat cu ea,ca o jigneste,ajungand s-o faca "zdreanta"Am zis ca mor,am discutat cu ea,i-am explicat ca respectul este primul lucru care trebuie sa primeze intr-o relatie!A parut c-a inteles,a zis ca termina cu el!Boon,n-au vorbit vreo 2-3 zile,apoi s-a impacat,ca a promis ca n-o sa se mai intample,nu'ce!
Acu 2 saptamani,ma intalnesc cu ea,imi spune ca a terminat-o cu el,ca a aflat ca in timp ce era cu ea,se mai vedea si cu o alta tipa,ca a vb cu respectiva,a aflat tot!I-a spus clar ca au terminat,s-o lase in pace~A continuat s-o caute,s-o sune,a venit acasa la ea,a facut scandal,numai ca fratele ei era prezent,l-a dat afara pe individ!
Luni,in drum spre scoala,a asteptat-o,a batut-o crunti-a fracturat maxilarul,a dat cu picioarele in ea,erau prezente 2 colege ale ei,nici una n-a luat atitudineNici macar in momentul cand ea s-a dus si a facut plangere la politie nu au vrut sa depuna marturie,ca nu le dau voie prietenii lor!Cum e posibil asa ceva?Bineinteles ca au fost la IML,si-a scot certificat,acum asteptam sa vedem cum se rezolva!
Sunt total bulversata,nici acum nu-mi revin din soc si simt ca o sa-mi explodeze capul!
Ce facem in asemenea momente,cum ne controlam sa nu ne ducem sa-l jucam in picioare pe individ,sa-i raspundem la fel,sa vada cum este?

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea
Mergi la inceput

Yasmine

1882 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Yasmine  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Yasmine Adauga semn de carte la raspuns Trimite Yasmine un Mesaj Privat  Reply with Quote
Parerea mea este, ca datorita faptului ca nimeni nu-l va trage la raspundere penal pe acest individ, cineva ar trebui sa-i aplice acelasi tratament, pe care l-a aplicat el fetei, daca e posibil chiar mai aspru, si cu salutari de la ea, si sa i se spuna ca daca va mai indrazni, o sa-i fie chiar mai rau.
Mi se urca tensiunea numai cind ma gandesc.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas NoŽl, Yasmin Serena
Mergi la inceput

hannen

5616 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui hannen Adauga semn de carte la raspuns Trimite hannen un Mesaj Privat  Reply with Quote
Valentina,numai cititindu-te si simt ca pocnesc!!!
Si eu zic la fel,sa-i aplicati acelasi tratament!!Doamne cite animale in libertate!

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas

www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Pozici
www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Noutati
www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Amira scolarita
www.onetruemedia.com/my_shared?z=30f78e9baad27e25a5c2d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> la joaca si undokai
Mergi la inceput
andira
andira

3705 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andira un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cred c-as plati pe cineva sa-l bage in spital, la TI, daca i-ar face asa ceva copilei mele!!!
Mergi la inceput

valentinag

6964 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivalentinag Adauga semn de carte la raspuns Trimite valentinag un Mesaj Privat  Reply with Quote
In prima faza nu au vrut sa ne spuna,pentru ca sotul meu este un tip destul de dur,care se enerveaza foarte repede cand e vorba de familia lui si le era frica cumva sa nu se duca sa-l bata pana il lasa jos!Abia dupa ce au facut plangere,au fost la dr,i-au pus aia nu's ce la maxilar si arata cat de cat bine au indraznit sa-i spuna,oricum o vedea cum arata!
Din pacate pentru individ daca nu se rezolva pe cale legala...nici nu vreau sa ma gandesc!
Culmea,tot ei au fost cei amenintati de catre sora lui,ca ce si pe ea a batut-o barbatu,acu ce sa faca?Pai ce frate daca tu accepti trebuie s-o facem si noi?Ca daca nu-si retrag plangerea ii calca cu masina,pe cap,ca ea are audi a4 domne

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea
Mergi la inceput
pepene
pepene

349 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite pepene un Mesaj Privat  Reply with Quote
Yasmine, ti-am trimis un nou PM. Imi poti raspunde acolo.
Mergi la inceput
khrisu
khrisu

870 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite khrisu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ajutati-a si pe mine cu un model de plangere penala in caz de violenta domestica!!! Azi am incasat-o pentru a doua oara. A fost si politia pe la noi. Nu mi-a lasat urme deci adio certificat medico-legal. A incercat sa ma sufoce strangandu-ma de gat (eu fiind cu bebelusul de o luna in brate). M-a trantit jos si cu dosul palmei imi strivea efectiv nasul. Mi-au tasnit lacrimile de durere..si altele... El e politist si imi rade acum ca ce a facut e doar o "piscatura de nas" si fara certificat nu face 2 parale plangerea. Sapt asta depun si actele de divort.

KHRISU mamik de baietel si fetita
Mergi la inceput

Mik

4739 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mik un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui khrisu

Ajutati-a si pe mine cu un model de plangere penala in caz de violenta domestica!!! Azi am incasat-o pentru a doua oara. A fost si politia pe la noi. Nu mi-a lasat urme deci adio certificat medico-legal. A incercat sa ma sufoce strangandu-ma de gat (eu fiind cu bebelusul de o luna in brate). M-a trantit jos si cu dosul palmei imi strivea efectiv nasul. Mi-au tasnit lacrimile de durere..si altele... El e politist si imi rade acum ca ce a facut e doar o "piscatura de nas" si fara certificat nu face 2 parale plangerea. Sapt asta depun si actele de divort.

KHRISU mamik de baietel si fetita

Khrisu, incearca sa iesi pe balcon sau sa ai o fereastra deschisa cind te ataca. Pune-ti parintii la curent cu ce se intimpla, daca mamaica ta poate sa vina sa stea cit mai mult cu tine acasa (idea e sa ai martori la violentele astea fara urma la care sotul tau pare expert).

Mik.
Mergi la inceput
pepene
pepene

349 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite pepene un Mesaj Privat  Reply with Quote

khrisu, eu cred ca nu e bine sa iesi pe balcon - poti sa aluneci daca te impinge si sa cazi.
totodata, cred ca nu te va lovi daca mama ta e acasa sa vada. cred ca o poti folosi ca martor bazat pe ceea ce ii povestesti tu, dar nu ca martor ocular.
vecinii au auzit ceva?
Mik, sper ca nu te superi pe mine, stiu ca sfaturile tale au fost bine intentionate , am vrut doar sa expun alta parere.
Mergi la inceput
Pag. din 13 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com