***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (79)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Carla eu inca alaptez. Il alaptez dimineata la 6 jumatate, apoi dupa ce-l iau de la gradi(la 12.30) si asa adoame , seara pe la 9 adoarme iar la san si noaptea de muuulllteee, muuulllttee ori.

Angiuta mamica lui Vladut(8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

fetelor , multumesc pentru raspunsuri. Toni nu are coaste evazate, iar cu sternul infundat este de la nastere. Eu i-am dat tot timpul 2 pic de Vigantol. Ma voi duce sa consult si alri medici.

De Andrada nici eu nu mai stiu nimic. Este adevarat ca eu dupa ce am inceput serviciul am timp pentru forum. Cand stateam acasa nu aveam timp nici sa respir...asa ca de o luna de cand am inceput serviciul v-am citit zilnic, desi nu am scris des.
Va pup

Diana mamica de Alin si Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare,

An, suntem bine, multzam de intrebare, am inceput, de luni krippe, suntem la acomodare pana peste 2 saptamani,

Nu am timp deloc...

Fetelor cu bb2 nu va intereseaza placa mea? E perfecta pt un control sigur si o mobilitate buna pt bb1.
Am dat 79,99 E pe ea dar as da-o si cu 50 pt Dvs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Am gasit subiectul asta http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65942&whichpage=2 , daca va intereseaza.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Didi apropo de krippe, azi cand l-am luat pe Vladut avea iarasi muscaturi...de data asta doua pe O manuta, iar pe cealalta era zgariat. Educatoarea mi-a zis ca nu stie cum s-a intamplat( era cu un alt copil sa-i schimbe scutecu).
A fost haos saptamana asta acolo pentru ca din 5 educatoare 3 sunt bonlave. Mai nou a inceput sa planga cand il las acolo... si mie mi se rupe inima. Il las de la 9 la 12...noroc ca maine e sarbatoare si stam acasa.

Angiuta mamica lui Vladut(8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Daca aveti timp http://www.youtube.com/watch?v=hiTaDJ9E1I0&feature=related.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

Salutare mamici !

Am lipsit multttt multt de pe aici, am inceput sa lucrez de acasa si stau si cu fetita tot eu, nu are cine altcineva, si e foarte greu cu timpul liber. Din nefericire o intamplare nu tocmai placuta m-a adus aici, e cam bonlavica a mica si am intrat sa cer sfatul celor ce s-au mai confruntat cu asa ceva.

Nu prea am timp sa scriu din nou totul, daca aveti timp sa cititi pe aici si sa va dati cu parerea v-as fi recunoscatoare.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127364

In rest, multumiri intarziate pentru tricou :) L-am primit in primavara/vara parca, ne-a venit bine, a fost foarte frumos :)

Mai revin sa ma vb cu voi cand am timp si eu, poate mai pe seara :)

va multumesc ptr atentie in legatura cu problemuta noastra.

Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Pai mai fetelor sa stam noi pe-a 2-a pagina?Pai ne sade bine asa?

Mica imi pare rau de patania ta(acum am citit)nici nu stiu ce sa zic.....si io sunt la fel ma atasez tare de lucrurile mele si daca dispar cumva sunt tare trista

angiuta deci n sunt singura de pe plantatie care mai alapteaza.........oricum cand mai spun in parc ca STEFAN este inca alaptat se uita de parca ar avea 20 de ani si io ii dau sa suga inca.Oricum cred ca la noi dureaza mult pana ce mamicile vor vrea sa fie informate

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

buna, dragelor.

iaca si eu pe aici. a venit toamna si cu ea si prima raceala serioasa. o saptamana intreaga a zacut david, vreo trei cu febra 40,3 si moale ca o carpa la mine in brate, si restul cu muci, batista bebelusului, nervi, plansete. acum s-a insanatosit, dar a ramas legat de mine. e ingrozitor, sta lipit de mine ca niciodata pana acum. peste zi mai merge, dar noaptea ma vrea langa el. si asta deja la vreo doua ore (cel mult) dupa ce l-am culcat, adica la noua jumate, zece. pai eu cand mai traiesc? cand imi mai tin barbatul in brate, cand mai vad un film, cand ma mai dau pe net? imi vine sa fug in lume, si vorbesc foarte serios. azi am bocit si nici asta nu mai ajuta. am vazut aseara cand il spalam pe dinti ca a iesit un colt de la o masea...sa fie dintiiß i-am dat nurofen, panadol, calma baby....nika nu ajuta. daca as fi in romania sunt convinsa ca i-as da si mult discutatul romergan sau peritol sau fenobarbital. orice, sa doarma si el si eu sa dorm o noapte in patul meu langa sotul meu.

mda, nu scriu un secol, si cand o fac, o fac ca sa ma plang.

si-acum din amintiri.

mica, nasol ca ati fost furati. obiectele ca obiectele, desi valoroase...dar pozele...nasol. bine ca sunteti sanatosi. cum a fost revederea cu pitica?

liviana, vad ca si tu tragi cu puii tai de numa. e greu singura, stiu prea bine, mai ales ca si al meu sot e des si mult plecat. acum sunt chiar enervata din cauza ca david a ajuns sa-l respinga. plange noaptea la el si nu se linisteste decat daca ma duc eu acolo. nu mi se pare prea fain, dar cica e normal, din cauza ca e mereu singur cu mine. ma intrebai de ce sunt obosita. pai din cauza de stat numai acasa cu fii-meu. am inceput in disperare de cauza sa lucrez in week-end-uri, dar lucrez rar, cate o sambata din cand in cand. stii cum savurez orele alea???? de parca as fi la spa. . stiu, am luat-o razna.

elteka, merci de recomandarea de carte. am citit-o deja, in germana . si nici nu a fost greu. o sa mai caut si alte carti de-ale lui, am vazut ca are o lista intreaga. fain sa ai asemenea prieteni.

didisor, bafta mare cu acomodarea la cresa pentru david. cum a fost prima zi? intr-un fel imi pare rau ca nu m-am interesat si eu de o cresa, pe de alta parte ma simt vinovata ca vreau sa ma eliberez putin...doamne, mereu imi spun ca o sa fie mai bine, dar cateodata nu mai stiu incotro. ai primit mail-ul meu??? cauta pe la spam, poate l-ai ratat.

carstea, sa stii ca nici david nu zice niciun cuvant. nici macar mama cu adresa. si de inteles intelege multe, ca ii spun de ex sa-mi aduca anumite carti sa ii citesc din ele,si se executa. si multe altele pe care le face daca ii spun. azi m-a ajutat sa ma incalt, mi-a pus papucii in picioare. m-a topit ma tot gandesc ca saracul o fi bulversat de limbile din jur. eu vorbesc romaneste cu el, dar in anumite contexte si germana. sotul in general germana, dar si romaneste, socrela saseste, altii germana dar cu dialect. sa ma mai mir?????

nu mai stiu, sigur mai aveam chestii de zis dar nu-mi amintesc acum.

mi-e dor si mie de andrada si de cretofolinul ei. si sunt atatea fete care nu au mai scris...

noapte buna si sa auzim de bine de la mamici si capsunici.

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Miniuta si al meu dupa boala (raceala si enterocolita) a fost mai lipicios si mai miriit, dar in cateva zile a revnit la bunele obiceiuri de a adormi singur... putina rabdare si frumosul neamt va fi ca inainte.

Liviana ce simti tu acolo referitor la relatia ta cu copiii? Poate oboseala e de vina... ai nevoie de un concediu Multi


Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput