Dulciuri fel de fel...(2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Miho cand mai cumperi fondant din asta sa-mi iei si mie impartiti bidonul si cu mine
gasim noi pe undeva reteta...

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

hello fetele,am vazut ca vorbiti despre fondamt.miha,de ce nu framanti fondantul cu mana-iei cate bucatica si o framanti bine pe masa,pana devine elastic.si tot asa pana obtii cantitatea de care ai nevoie.ma gandesc ccc ca e pacat de fondantul ala sa-l topesti,cand poti sa faci cu el cevrei,poti se te joci cu el ca cu plastelina.si eu vreau sa cumpar fondant,aici se gaseste in galetuse de 5 kg,dar mi se pare enorm de mult,poate cumpar totusi.miha,cam ce termen de valabiliate are fondantul asta?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">"An apple a day"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">"Prima comuniune",
cele mai importante clipe ale vietii mele.
O poveste cu "Mere verzi"



I've gt DC under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ortansa,cu ce sa-l framant?Cu lapte praf banuiesc...Nu? Ca e lipicios rau...
Eheheeee...visam eu ca am sa fac multe din el,dar m-am lasat pagubasa.
Nu stiu ce termen de valabilitate are.Eu l-am tinut intr-o cutie in frigider.Nu si-a modificat nici gustul si nici n-a prins miros...




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

fetelor asta sper sa va ajute in legatura cu fondatulhttp://www.culinar.ro/forum/continut/Tehnici-ustensile-ingrediente/15383/GLAZURA-DIN-FONDANT/
sper sa nu am proble ca am pus linkul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eh...Miho ce intrebam e de fondante...nah ca aparu' reteta
multumim ionela

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Miha,il poti framanta cu zahar pudra.banuiesc eu ca e un fondant romanesc sau ceva,un fel de sorbet?pt ca stiu ca rolled fondant,cel special pt modelat,este mai consistent,nu f. lipicios.dar si cu asta te poti descurca,asa cum ti-am spus cu zahar pudra,pana devine ca plastelina.incearca cu o biluta mica de fondant si daca-ti place ce-a iesit,faci cu o cantitate mai mare.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">"An apple a day"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">"Prima comuniune",
cele mai importante clipe ale vietii mele.
O poveste cu "Mere verzi"



I've gt DC under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Ortansa,multumesc! Ia sa vad cand ma mai loveste elanul creativ.

Ionela,multam de link.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

hai,poate te www.flickr.com/photos/24759233@N04/sets/72157607879622477/" target="_blank">loveste.elanul,ofcarz

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">"An apple a day"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">"Prima comuniune",
cele mai importante clipe ale vietii mele.
O poveste cu "Mere verzi"



I've gt DC under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ooooo Doamne...Ortansa draga...nici in visele mele n-am sa fac asa ceva vreodata.
Gentuta aceea mov e super!




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

ortansa o tehnica ceva ai?; te rog explica mai ca ptr. incepatori

monica, miha

Mergi la inceput