Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 80

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Dragutele mele care bagati si voi jordeaua referitor la bulibashala de la usa lui Tutunache, io crez ca miracole nu se vor intampla! Pana la urma ori vom alege pe altcineva, desi la noi in tara n-ai pe cine care sa te respecte ca si client=pacient si care sa fie si dedicat meseriei, ori plecam catre tari straine! Oricum, eu FIV cu el n-as face nici in ruptul capului. Fie ea si numa o simulare, mi se ridica paru in cap cand ma gandesc ca fetele au fost bagate toate odata, chiar si numai pentru explicatii!!!!Iar imi vine sa fac MUUUUUUU!

Alexa 1001, imi pare rau pentru tine ca iti ies analizele naspa! Pe aci nu stiu daca are cine sa te indrume ca noi nu prea facem analize, mergem mai mult ca orbu-n papusoi! Ce-o iesi om vedea noi!!!

Arisica, io am ginit ce e bebelacu tau!!! Are cuculet!!!!! Sa fie sanatos si sa se bucure mami si tati de el pana la adanci batranete!!!! Sa-ti gaseasca o nora frumoasa si sa ne chemi si pe noi la nunta!!!

Pupaturi la toata gascoteca!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

neatza tutunici.
azi e intalnirea cea mare. sa faceti poze sa ne trimiteti si noua celor care nu vom fi prezente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Neatza' Felix!

Io abia ce-am papat un sandwich, si n-o sa te refuz la un laptic!

Tocmai ce-am venit de la monito, si astazi, Tutu va face cel putin 2IA!!!! Mult noroc fetelor si sa fie cu ochisori!!!!!

Eu mai astept .... Mi-e doar sa nu pierd momentu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

m'neata ..
ramane la 18.15 la trattoria?

multam sorela de tratatie

alexa1001, io te sfatuiesc sa tragi cu ochiul pe la FIV , caci fetele de acolo fac fel de fel de analize ... treaba ii , ca FSH marit arata o rezerva ovariana marita , adica trebuie sa te grabesti o taruca cu FIV , sau cu orice , numai bb sa vina ...

tamy , nu face azi laparo ?..ca io asa parca tineam minte

tamy...


te asteptam cu un rezultat beton

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata iubitele mele,

Arisica, ti-am spus eu ca e baiat ? Sarcina usoara in continuare si bebe sanatos .
Madutzul meu drag, Doamne ajuta azi la eco. Sa vii cu vesti bune !!!
Ana, azi e ziua cea mare. Bafta la IA !
Sarrah, bafta si tie azi la dr.T.
Alexa1001, bine ai venit printre noi. Eu te-as sfatui sa intrebi la subiectul FIV. Daca vrei, iti postez mesajul acolo. Noi nu prea ne pricepe la interpretarea analizelor hormonale. Bafta multa la FIV, sa fie primul si ultimul !
Pasa, mersi pentru explicatii. Am inteles eu gresit. Iar de simulare de ET eu nu am auzit pana acum.
Felicic, multumim pentru tratatie.
Georgic, esti mai rau ca sorelina cu jordeaua .

Fetelor, imi pare rau ca nu pot ajunge azi sa ne vedem. Mi-ar fi placut tare mult sa ne cunoastem. Dar sper sa mai avem ocazii.
Eu tocmai am vorbit cu dr.Matei si sambata dimineata refacem si spermograma sa vedem rezultatele tratamentului. Am emotii, dar sper sa primim vesti bune.

Va pup pe toate si sa aveti o intalnire minunata. Vrem pozeeeeeeee !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Tammyyyy, tin pumnii stransi!!!!!

Succes fetelor cu IA astazi!

Cosi, ma bucur ca bei lapticu, si mie imi place!!! De ce crezi ca e posibil sa ratezi momentul?

Jorjica, sorelina, ai grija la paharele din care bea bortoasa Aris, faci colectie, da?

Madutz, sa creasca babaniiiiiii si sa fie iubareti!!

Poooop,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Georgic, ai dreptate, Tamy face laparo azi. Doamne ajuta iubita, sa ai un rezultat beton !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Felix - ma gandesc sa nu se sparga fraieru' meu azi, si maine, deja sa fie prea tarziu! Luna trecuta, la monito, in ziua a 16 (cum va fi maine) era deja spart cand am facut monito dimineatza! Asa ca, si acum se prea poate sa se intample la fel! Si atunci, nu prea mai vad sensul pt care as face maine IA!!!!!
L-am intrebat pe Tutu daca sa fac pregnyl, si-a spus ca da, insa, sunt sigura ca se va sparge pana maine... Ce naiba, la un cm de 28zile, regulat ca ceasu' oricum e tarziu o ovulatie la 16 zile!
E prea mic un folicul de 20.4mm? Adica ce sanse sunt sa pocneasca maine, pe la pranz ?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

cosicel stai tu linistita ca nu e neaparat sa se sparga. cand eu am facut Ia si a considerat tutu ca e aproape sa se sparga ma chema de 2 ori pe zi. asa ca daca inca nu te-a chemat de 2 ori pe zi inseamna ca nu da semne ca s-ar sparge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Cosi, orice folicul care trece de 20-22 mm se cheama ca ar avea un ovocit matur in el. Acu depinde de fiecare organism cat de mult ii creste pana da drumu la concentratia mare de LH ca sa se sparga... Daca vede ca s-a spart demult neravasu, cred ca Tutu ar trebui sa iti spuna daca mai are rost sa faci sau nu IA. Eu prima am facut-o la 24 de ore (viata ovulului este mult mai scurta, undeva la cel mult 12 ore) de la spargerea naravasului pentru ca a avut Matei o problema si n-a putut veni decat atunci... Iti dai seama ca si pe capul meu era piticu cu intrebarea "daca e nu a trecut prea mult timp de la ovulatie pana la IA". Oricum nu s-a prins si mi s-a parut cam degeaba facuta acea IA pentru ca, pe langa ca am fost inseminata tarziu, endometrul meu a fost numa de 5,5 mm...Aia e, va fi asta cea norocoasa!

La un ciclu de 28 de zile si ovulatie dovedita echografic in z16, mie imi cam suna a deficit de faza luteala, dar aia ti-o substituie Tutu cu utrogestan deci nu-i bai ca ovulezi tarziu.

Succes!!!

Felix

Mergi la inceput