Mamici din Arad (107)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

No s-a trewzit Ioana, revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Sau la Ighi Buu putem merge la Dart's si biliard.Daca ni se face foame , "Pizza OK" e la 2 pasi de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

bey, sunteti mortale fetelor

Carmen , cred ca glumesti cu gandurile mele pozitive si duioase, sa ma fi vazut acu cateva zile cu zmeii prin oras. Matia urla ca din gura de sarpe in carucior, l-a trezit pe Vic care a inceput si el sa urle efectiv, ier eu ii spuneam lui Matia " asa-mi vine sa-ti sparg gura"Si efectiv asta simteam, doar ca era asa de dulce si ma uitam la el si nu-mi venea sa cred ca ingerasul ala (facand abstractie de urlete) ma streseaza asa de tare.
Alta cu Matia: miercuri la Selgros dorind la nebunie sa-i iau "bobo" s-a dat jos din carucior si a luat-o la goana , spre case, acolo s-a postat langa una inchisa si se uita la rafturile alea spunand intr-una bobo-bobo. Nu am reusit nicicum sa-l clintesc de acolo. Eu va dati seama ce cumparaturi am mai putut sa fac. L-am lasat acolo am luat repede ce era urgent si hai repede dupa copil, dar bobo nu i-am mai luat penru ca nu m-a ascultat. Ei cand am trecut de casa si a vazut omu ca nu apare nici un bobo la orizont s-a aruncat pe jos, urland si a inceput sa dea din maini si din picioare. L-am lasat acolo si am plecat. Afara am gasit un gardian si i-am zis ca inauntru este un "crizat" si-l rog sa ma ajute sa-l recuperez. s-a dus la el si a strigat o data la el , sa vedeti cum a luat-o la goana. A fost haiul de pe lume.
Na cam asta e cu gandurile pozitive, ca de alea duioase ce sa mai zic. Norocul meu e ca vad comicul din fiecare situatie si nu ma crizez chiar asa tare.

Am fost eu la Teba si m-am enervat. Marfa de proasta calitate, preturi mari, comparabile cu alte magazine din oras.

O sa pun poze cu cartile dar nu stiu daca se mai gasesc.

Eu le-am explicat ca de la TV ti se "stafideste creierul" . Ca tv-ul e pentru creier ca si cipsurile pentru muschi. Ca urmare asta vara Alex i-a spus la soacra ca are creierul ca o stafida, ca asa a zis mama. ( se uita mult la TV)

Trebuie sa plec, mergem in vizita.

No, am venit din vizita si acu vad ca mesaju n-a plecat. Il trimit acum.E mesaj scris la ora 19.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Revin

Cristiana, David mananca tot pasirat? Pentru femeie eu zic sa dai anunt in ziar.

Maria Rubi atunci ia masina de la Chicco, mai ales ca vine si bebe 2 isi scoate banii. E vreo 320 lei. Eu l-am pus pe Vic in ea deja si e tare incantat. Sunt la concurs el cu Matia care sa stea mai mult in masina.

Si eu vreau sa ne intalnim, nu stiu cum o sa rezolv cu culcatul lui Victor, din punctul meu de vedere cat mai tarziu cu atat mai bine.

Uff vroiam sa zic o gramada , dar iar mi-au zburat din cap.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIHA esti mortala si Matia si mai si De Alex nu mai zic

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

No abia acum am reusit sa plec de langa Ioana. Am avut 3 tentative esuate.Prima oara s-a ridicat si a zis "unde megi?", a doua oara a inceput sa planga ia a treia oara a venit dupa mine si s-a pus sa se culce pe canapea in sufragerie. Am luat-o inapoi n dormitor dar cred ca am adormit eu inaintea ei. M-am trezit sa imi termin berea si sa inchid calculatorul
Carmen, nu am mai fost la teba.
Ada eu am blocat Jetixul de cateva luni bune. Azi l-a cautat in disperare si concluzia a fost ca bunicul l-a sters. L-a la el acasa sis-a sters si la noi.
Miha totali copiii tai. Matia are personalitate nu gluma.
In mesajul ce s-a dus in eter am scris ca locul de paintball e in Gai.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Heloo! Nu v-ati trezit inca? Noi suntem sus de la 8.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Io mai rau,ca Diana s-a trezit la 7,de fapt intai la 6 s-a cerut la WC dar a mai adormit nitel.Eu am mai lalait pana pe la 8 in pat,dar incontinuu venea Diana cu intrebarea : "MAMIII,TE-AI TEZIT???"
in sfarsit acum a iesit pe-afara cu taica-su , sa vad acu de ce treaba ma apuc

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

hehe, am fost si in oras deja. Mi-am cumparat veioze pentru dormitor ca nu mai aveam si din cauza asta n-am mai citit mai nimic. Ieri am trecut pe la Corina si am mai luat ceva carti asa ca se impunea sa iau si veioza.
Apropo, s-a reiditat " Cand apare copilul" de Francoise Dolto la editura 3. Mi-am luat-o si eu ca pe a mea am imprumutat-o si nu am mai primit-o inapoi. E tare de tot cartea privind psihologia copilului, sfaturi pline de bun simt despre cresterea copilului.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Numa' ce-am ajuns si eu de la cumparaturi. Mi se terminasera cam toate (cartofi, ceapa, detergent, apa etc).
Miha, eu incerc sa merg la cumparaturi fara copii cat pot, ca sa reusesc sa cumpar tot ce trebuie. Mortal Matia ce "capos" e.
Gabi, si mie-mi place filmul cu sirenele. Tu din ce cauza ai sters jetixul? Iulia se uita pe jetix doar la spioane si la H2O. In rest Minimax, BabyTv si Boomerang, desi asta ultimul nu-i tradus, dar baga Tom si Jerry si Scooby la greu.




Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput