Mamici din Arad (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

Fetelor, nu mai stiu ce sa ma fac cu netul asta, dar mai ales de cand au modificat brizbriz-urile de la forum mi se incarca cu viteza melcului.

Tanti tot n-am gasit, sper ca pana in decembrie sa se rezolve intr-un fel, e destul de exasperant sa vezi cum trec saptamanile si problema tot nerezolvata e. Flavia, iti multumesc din suflet, da si tu sfoara pe unde umbli.

Va ziceam ca David a fost un pic racit, acum e ok, s-a facut bine repede. Daca la inceputul racelii facea urat cand vedea batista bebelusului, dupa cateva zile a inteles ca-i face bine si n-a mai protestat deloc. Mi-e atat de drag de el, cand il vad cate lucruri invata si stie, alaltaieri cand i-am pus in recipientul de la blender legumele si carnita m-am pomenit ca deschide dulapul si-mi intinde blenderul... m-am topit! Ma uimeste cand il vad cum imi urmareste miscarile, ce fac eu incearca sa faca si el, inchid robinetul, el il deschide, e in plina explorare!

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Mai dau si eu la ore tarzii pe-aici. Azi mi-am facut curatenie in camara ca trebuia sa fac loc, era haos. Acum e super ordine si camara plina cu "pentru iarna", bulion, castraveti, gogosari, compot. Nu va speriati ca nu eu le-am pus ci maica-mea.

Cristiana, la mine merge foarte bine forumul DC, inceraca sa stergi cookies, mergi la Tools (sus in bara), apoi internet option si delete cookies. No sper ca ai inteles, nu prea stiu sa explic si m-a invatat si pe mine altii.

Flavia, las' ca te mai relaxezi si tu, important e ca la Bogdi ii place cu tanti.
S-a programat fina mea la dr.Novak, pe 11 noiembrie. I-a zis ca de la tine stie numarul si el i-a zis :"spune-i la d-na Flavia sa va zica si adresa", a fost f dragut la telefon. Te mai sun eu sa-mi zici adresa.

Gabi, asa as fi dormit si eu azi cand am ajuns acasa, dar Adelina atunci se trezise.

Merg la culcare, maine lucrez de la 11 la 16.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Io n-am avut ieri net deloc. Asadar am lucrat prin casa la aranjat lucruri prin sertare si dulapuri.
Miha, merci de idee, asta o sa-i spun, si o sa caut cartile despre care zici. Cred ca le-am vazut la Corina, dar m-am gandit in gandul meu ca io-s desteapta, n-am nevoie sa-mi explice altii cum sa povestesc cu pruncii mei.
Flavia, o mama relaxata si odihnita e o mama mai buna, asa ca profita, nu te invinovati ca n-ai de ce. Si eu vreau sa ne intalnim. Hai sa propunem o seara sa vedem cine e disponibil. Eu pot oricand, depind doar de Teo sa stea cu piticii.
Cristiana, eu am tot intrebat cine vrea bona, dar problema e ca e din Sambateni femeia. Ea vrea, ca merge cu tramvaiul...
Cristina-rubi, si eu zic sa nu-ti faci griji. Bine ca ai pus si n-ai slabit. De mancat mananci bine? ai greturi?
Gabi, ce norocoasa esti ca ai unde sa lasi puii cateodata peste noapte!
Deci, cand ne intalnim?




Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Si eu vreau la intalnire,si pot seara dupa 7 ca ii pot ruga pe bunici sa stea cu Maia daca-i ocupat Cipri.
Flavia si eu zic ca e normal sa avem nevoie de putin timp si pentru noi, fara sa ne simtim vinovate.Maia ieri a mers cu Cipri vreo 2 ore la ceva tabara de dresaj ce se tine aici in Arad, si a fost cam pustiu fara ei, dar mi-a prins bine putina liniste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:


Si eu in principiu pot veni oricand seara dupa ora 19 ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

si io daca o faceti dupa ziua de salar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

hello

Mi-au adormit pruncii si m-am pus si eu un pic pe scaun.
Ieri am fost cu Ivett la vaccin si e un pic maraita ,azi noapte a facut putina febra si maraiala la greu ,dar in rest toate bune si frumoase.
De luni incep si eu activitatile scolare deci o sa am si mai putin timp de odihna ,dar ne decurcam noi cumva.
Carmen si pe mine cateodata ma ia valul si am mustrari de constiinta ,ca nu sunt poate o mama buna ,Ivett cand ma vede si-mi zambeste sigur ma vede cea mai buna iar David cand imi spune ca ma iubeste sigur nu minte .
Am vazut pozele sunteti frumosi toti patru ,iar Serban seamana cu tine mai mult ,eu asa vad. Si cu Mel ai grija cum te comporti ca numai dormi sambata dimi mai mult
Gabi Ioana e mai scumpa ca o bomboana ,m-a amuzat rugaciunea ei .
Clau ca tot ziceai de bani ,nu te mai stresa reveniti voi la normal ,apoi vin sarbatorile alte cheltuieli si tot asa ,sanatatea e cea mai importanta ,ca sa putem face banii,ca doar de aia sunt sa-i cheltuim. Si tot despre bani ,pe mine ma streseaza americanii astia cu falimentele lor serios ,cred ca nu-i de gluma ,mi-am facut si eu cont la AIG LIFE de vreo 3 ani cred ca se duc banii mei undeva ...,asta e ,la toti ni greu

Flavia inteleg perfect ce simti ,eu ieri am fost pana in oras cu ceva treaba ,apoi am colinbdat toate magazinele de la teatru pana la Podgoria ,asa de bine a fost, dar totusi gandul imi era acasa
fug ca s-a trezit pitica ,ufff iar maraiala ,nu ma plang doar va zic ,vorba lui Miha

Ildi cu David (2 mai 2006) si Ivett( 25 iulie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Ildi .



Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Miha spune-ne si noua ce carti sunt alea.
Flavia si eu as vrea intalnire dar imi piere cheful cand ma gandesc la Ovi ce mutra va face .
Alina la mine nu vi?nu am camara dar am de lucru.
Gabi ai mi fost pe la Teba?
Cristina fetele tale sunt inca la gradi?acum m-am uitat in listuta.Mai astepti pana la anu' cu scolala?
Ildy zici tu bine ce zici cu zambetul si iubirea ,numai ca eu raman cu constiinta neimpacata.

Mey fetelor eu cred ca scot TV din priza si incep sa-i torn lui Mela minciuni ,cum ca au taiat cablul sau s-a luat curentul.Daca nu ne certam zilnic pt desene ,si de fiecare data se termina cu plansete si cu:"mami te iubesc ,tu ma iubesti?"Ramane sa se uite doar dimineta si seara inainte de culcare.


Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Ildy am uitat,ai fetita mare .Serban nu a facut febra de la vaccin.Adica i-am dat paracetamol dupa cateva ore si timp de 3 zile nu l-am simtit cald deloc.Tu mergi si la scoala?

Na ,merg la treaba ca-mi zboara casa, ianinte sa-l adorm pe Serban.Probabil ca atunci cand voi reusi se trezeste Mela .


EDIT:a adormit si Serban.Yupiiiiiiiiiiiii ,ce sa fac acum?
Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)




ASA DA-ASA NU !


Mergi la inceput