Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

mi-o facut seara asta 38 temperatura..aveti vreun sfat pt mine pt noaptea asta ca dimineata ajungem la doc...

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
BOTEZ SI FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui jelimoni

mi-o facut seara asta 38 temperatura..aveti vreun sfat pt mine pt noaptea asta ca dimineata ajungem la doc...

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
BOTEZ SI FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!


Off Moni
Panadol la 6 ore alternat cu Nurofen si supozitor cu Algocalmin. Deci din 6 in 6 ore cate unul. Poti incerca si frectie daca sare temperatura peste 38.8-39.
Multa sanatate poate a fost doar un episod trecator.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Stancutza ma bucur ca e vreme frumoasa in Malta si iubita mica papa bine si doarme la fel de bine...distractie placuta si sa veniti cu multe poze!!!


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Jmoni puiul mic si sper sa fie doar un episod,asteptam vesti bune!!!


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Si acum sa ma laud si eu :Am luat si eu legislatia si maine la 10 am prima sedinta de condus...si sper sa nu fac nici un buf...


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

LalaD doamne fersete, pai cum sa ma supar, io intreb ca sa ma sfatuiti.
Sa iti spun, ai dreptate ca i le ofer, io in mintea mea i le ofer ca ultima solutie, poate nu e asa, dar in disperarea mea io asa vad situatia.
Leganata nu a fost decat in prima luna de bnici...si ciar nu se dadea in vant dupa asta. Acum de o saptamana nu mai vrea sa ne iubim jos, nici pe saltea, nici in pat. Vrea in brate sa se catzere pe mine , sa imi calce pe stomac, si sa faca precum leul, sau sa matzaie.
Asta seara a adormit'o buni, in pat mare,doar cu biberon. Si apoi a pus'o in patul ei.
Am chemat'o ca sa vada 'ce a facut din ea'. N'am pe cine sa ma enervez si zic ca a tinut o ea prea mult in brate. Stiu ca nu am dreptate, dar deh...sa mai imi vars naduful.

Ziua se juca si adormea cu suzi. Brusc nu ii mai plac jucariile pt mult timp si suzeta nu o mai ia deloc.
Maine o pun in premergator daca plange pe jos.... si cand nu mai vrea o pun in pat si vbesc cu ea.
Promit
Cat despre carut....buna idee

Lala thx iubita

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze
Botez
Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Bravo LaLa !!!Spor la sofat
Te-am nimerit deci cu glumita despre soferi dimineata

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Shose si Andrei vrea sa se catare eventual in capul meu, si el maraie si tipa , cred ca ii place sa se auda. Eu ma pun jos pe covor ( sau in pat dar acolo am un stres ca imi zboara jos)si ii fac un maldar de perne si pernute sa escaladeze. Imi pun perne si pe mine si el se chinuie sa le dea jos sa ajunga la burta mea. Sau ma ascund de tot sub perne si ne jucam cucu bau. Sau il ascund pe el .

Eu doar iti spun ca e posibil si fara brate. Gandeste-te la Dana de exemplu care acum graviduta nu mai are voie sa ia puiutii in brate. Si ea va recurge la astfel de trucuri.
Pup fetele frumoase

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

pai da numai eu raspundeam in cap trecut
Moni exact cum ti-a spus LALAD ea ma scos si pe mine din cacao
Lala mica BRAVO pt legis;latie si bafta la condus
Ramo ma bucur sa mai aud si vesti bune de pe la voi
ma pun sa schimb semnatura ca e ditai carnatu
noi am fost la doc ,nu ne-a vaccinat ,Sara a fost o maraita toata ziua,acum face nani,trebuia sa facem azi vacc de 6 luni,sde noi suntem decalati,si nu l-am facut ca mai avem ceva mucisori,putini,revenim la doc joi poate e mai bine
va pup

Sara Ioana 15.02.2008

" target="_blank">POZE SARITA DE LA 3-6 LUNI
POZE CU BEBELUSA SARA 0-3 LUNI
ALBUM ZUZE
ASA A INTRAT SARA IN VIATA NOASTRA
NUNTA MAMI SI TATI
PRIMA MEA ZI DIN VIATA SI BOTEZ SARA IOANA
POZE SPECIALE

ASA MARE SUNT ACUM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Citat:
citat din mesajul lui jelimoni

mi-o facut seara asta 38 temperatura..aveti vreun sfat pt mine pt noaptea asta ca dimineata ajungem la doc...

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
BOTEZ SI FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!


Off Moni
Panadol la 6 ore alternat cu Nurofen si supozitor cu Algocalmin. Deci din 6 in 6 ore cate unul. Poti incerca si frectie daca sare temperatura peste 38.8-39.
Multa sanatate poate a fost doar un episod trecator.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




mersi mult lala!mama mi-a sarit in cap sa-i dau antibiotic...ea vroia de la inc sa-i dau...ca nu-l pot lasa asa sa se agraveze...dar eu tot nu vreau...sunt inconstienta?spuneti-mi ca nu...
dimineata ajungem la doc si mi teama ca si ea ne va prescrie antibiotic...muci inca avem la greu dar albi nu verzi...off sper si eu sa fie doar un episod si sa trec cu bine noaptea
va multumesc,

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
BOTEZ SI FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput