Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Mihaser si multumim!

GD bine ai revenit. Cel mai simplu sa pui poze este pe contul nostru comun de pe Picassa. Iti faci un album acolo, pozele se incarca foarte usor si din pagina WEB si apoi ne dai link-ul catre album.



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Neatza fetele Multumim de cafea !!!

Iulia - oribil ce ai povestit M-am enervat cumplit ! Nu pot sa le inteleg pe cucoanele astea care fac experimente pe copiii altora ! Si asta sub pretextul ca au mai crescut ele copii Eu as fi facut o criza ... dar ceva la modul ca nu as mai fi vorbit niciodata cu ea iar copilul - never cu sau la ea. Zyrtec - eu am luat cat am fost insarcinata, cand am facut colestaza (aveam mancarimi pe tot corpul) - este un antialergic care la mine nu a mers, pt ca nu aveam alergie. fata si sper sa ii treaca repede alergia !!! Ai grija de ea

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Deeeci Iasmina a racit...ne primiti si pe noi in clubul muc(i)osilor??
Am sunat acum o pediatra (ca are pediatra si mai are si medic de familie) si mi-a zis sa-i dau Eurespal, 3ml de 3 ori pe zi. Citind si citind am vazut ca Eurespal-ul asta e recom. pt tuse...noi nu avem decat multe secretii care ne impiedica sa respiram si care ne ajung in gat si ne mai apuca tusea ca ne inecam cu ele.

Voi ce stiti...ati mai patit asa cu bebeii? Febra/temperatura nu are!

Punem de zor ser fiziologic si Sterimar si tragem muculetii.

Uofffff!



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jady spune:

neatza fetele,

IULIA numi vine sa cred ...nu degeaba spun pediatri ca pana la 6 luni nui bine sa incepem cu diversificarea....dar cocoanele astea inclusiv mami a mea si socrela nu inteleg...in fine sa speram ca o sa fie bn,trbuie sa fie bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jady spune:

INAIS cred ca indicat este ser fiziologic iar apoi aspiratorul nasal ,daca nu are febra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Inais, Eurespal este pentru tuse, l-am folosit si eu la Andrei.
Cred cam folosit o gama foaaarte larga de tot felul de chestii, pediatrii astia incearca pe noi tot ce apare.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Iulia ingrozitor!Aoleu ce i-as face...ce ma enerveaza imbecilitatea asta!sper sa-i treaca fetii repede
Inais imi pare rau de Iasminuta. Mucisorii zic si eu ca e suficient. Al meu chiar daca tuseste ca magarul, nu ia siropurile, strange buzele, imi da peste mana, nici cu siringa de la Nurofen nu pot sa-i dau. asa ca tot aia e. Speram sa le teaca repede. Al meu parca tuseste mai rar si parca scot mai putini mucisori.
Mihaser Bine ai revenit...vad ca in forta... Cum ai reusit sa slabesti? felicitari!!As vrea si eu sa dau jos 9 kg...

Mirci al meu a papat azi 120 de ml la 8 si apoi la 12, in afara de san toata ziua...Simplu si fara scandal...Ma apuc sa fac si eu papa ca apoi vine tati si iesim afara

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

vai, am pierdut mesajul

of of

Gabitzam, nasoala faza cu gradi! sper sa fie bine la noua-- cum se numeste?
Si noi cand venim la Buc. va trebui sa-i gasim un loc Larei

Iulia, ce faza cu soacra -- cred ca as innebuni!
sa dea Domnul sa fie bine bebelina si sa nu apara complicatii!

Si eu voi mai stepta cu diversif. ca at. cand i-am dat morcovel Annikai, era agitata si se treza des noaptea; am renuntat si acum e iar linistita si doar mai bine; m-am cam grabit, tot de teama ca nu e suficient de grasuna.

Inais, eu i-as pune doar ser fiziologic, apa de mare in nas, atata timp cat mucisorii nu sunt colorati!multa sanatate!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Mai o sa incerc si Eurespal...numai sa apara barbate-miu sa ia el de la farma...ca eu sa ies cu ea afara nu ma incumet. Si nici sa o las singura in casa!

Asa-i Gabitza, incearca astia pe noi toata gama de produse...doar, doar! Eu as merge pe naturiste, dar nici cu astea nu stii ce si cum...spre exemplu i-as da Oscillo...dar sa ma risc?
Complicata treaba!

edit: Adriana ai dreptate cu mucisorii necolorati! Ideea-i ca are o tona de secretii si ma apuca disperarea cand o vad ca le tot inghite si nu mai poate respira si incepe sa se sufoce si dupa ce se face rosie toata ii revine respiratia...si ei, si mie. Azi-dimi pe la 6 mi-a facut un circ de toata frumusetea! Si i-am facut si eu lui barbate-miu ca ma lua cu cald cand o vedeam cum nu poate respira!



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Costi al meu a luat kupilu mic la subratz si face turul gradinitelor, sper ca pina in seara sa stim ce facem cu Andrei in final.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput