Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie(89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Citat:
Cel putin 8 luni nici nu ma gandesc sa ma dezlipsesc de linga bebe. 126 maternitate + 120 risc maternal.
De asta si trag acum sa nu intru in prenatal , ca sa nu imi afectez nimic din cele 126 de zile.


Mirtha, luna a 8-a a lui bebe nu e cea mai potrivita pt. asta. O sa-ti dau sa citesti ceva, in luna a 8-a apare la copil "teama de separare" sau "angoasa lunii a opta". Cel mai bine, ori inainte, ori dupa perioada asta!

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 33+



Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

nu pot sa ma uit la poze, merge ff incet netu la mine...o sa incerc mai tarziu..

criss, io nu mai stiu ce sa zic despre doc astia...la ultima intrevedere ...io stateam in fata lui si ii dictam analizele si el scria..vb de ala de familie , un impiedicat!celalalt, mai breaz,paai...signora...ne vedem peste 2 luni..(?!!)...dar nu ma mai iau io dupa ei...stau cu ceva frica ,pt ca na..sunt fumatoare....daca nasc la 7 luni?uuuuuu...

eli...ma imaginez la masa cu tine!la mine , de regula...fatza de masa...farfurie dedesupt...alta deasupra...pahar vin, pahar apa...ce mai...ca la boieri..pt ca asta al meu nu papa altfel...deeeeeeeeci..vreau sa ma fac tovarasa de pranz, cina cu tine!!!!blidu direct pe masa, rosia taiata in juma!!!io manc cu pofta...dau pe langa gura, chestii de astea...ragait liber da??iamiii...

Cherie 29+ Sasha...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Multa , multa bafta la rezultate !

Sper sa nu fac ragade dar am retinut sfatul.
Tanti Capraru recomanda ca solutie anti mamelon ombilicat - bai de aer pt. femeia insarcinata. Ei spune tu cum sa fac eu bai de aer acum ?
Iar noaptea pot intodeauna bustiera deci nici macar noapte nu pot bietele mameloane sa respire. Mi-am luat vreo trei mai tzapene din acelea pentru sport.
Dar ma ung de 2 ori pe zi cu Garmastan.Sper sa aiba vreun efect.

Mai nou au inceput sa ma doara mameloanele. E senzatie dureroasa clara. Dupa ce folosesc Garmastan simt o senzatie de calmare a durerii .

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav
Eu cred ca sun maine sa vad daca a venit rezultatul. Ei spun ca suna ei daca este de rau si inca nu m-au sunat.
Suntem niste norocoase ca ne vin mamele.
Eu am fost viteaza prima data si am zis ca ma descurc singura. Nici nu m-am gandit ca ajung la cezariana. Si m-am descurcat cu toate cele dar am trecut si printr-o mare depresie, nici nu am tupeu sa spun ce idei mi-au trecut prin cap.
Eu port sutien din inertie prin casa ca sanii s-au dus de mult la vale , macar si-au facut datoria 1 an de zile au o scuza.
Mirtha ce haioasa esti, nu-ti doresc sa ai ragade dar eu am avut si ca ultima solutie sa se vindece cat mai repede am stat si cu ei la aer.Dar imi si permiteam ca in timpul zilei eram doar eu cu bb acasa.
Babyzapi, Spania zici, ce frumos suna. Cat despre zgomot am citit si aplicat metoda cu radioul. Am preferat sa o invat de mica cu zgomote diverse ca doar stam la bloc. Si acum la fel voi proceda ca nu locuim singuri in casa plus sora mai mare si vorbareata .


Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 30+
Pozele noastre


Mirtha 36 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

criss, da, e numai unul!
cum sa ai inaltimea fundului uterin doar 10 cm (cam atat ajunge pe la 3 luni)?! pai mie mi-a masurat azi... 38cm, zau (bine, la mine e f mult, oricum, ca e burta f mare)! n-o fi burta ta asa mare ca a mea, dar la 32s.... ar trebui ca inaltimea uterului sa fie in jur de 28cm.
Vaccinul antitetanos l-am facut la 7 luni jumate si o sa-l repet la 8 luni jumate (chiar azi mi-a zis dr de fam ca insista pt asta).
Analizele de trim. al III-lea trebuie facute neaparat.
Tampoanele alea mari si groase normal ca le pui pe chilot. Eu o sa-mi pun de fapt un absorbant d-ala mare de noapte pe slip si apoi tamponul de vata infasurat in fasa. Diana are mare dreptate, la inceput, cel putin la nasterea pe cale vaginala, curge sange muuult si cu greu apuci sa schimbi tamponul fara sa te patezi pe lenjerie...
Da' nici eu nu intentionez sa stau fara chiloti...

36+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

uraa..am terminat cosuletul lui bebe!!!nu are chestia aia, capotina, ca nu stiu cum s-o confectionez...mi-ar trebui niste fire, din fier etc...il las asa..descoperit...fara design complet..l-a facut mama lui..

windy, serios acuma,unde esti???

fetelor, tot caut pe google raspunsuri, dar....tot pe voi va intreb:

de ce nu e ok sa se nasca la 8 luni?pana si mama in ignoranta ei, imi spune asta...oare de ce?



Cherie 29+ Sasha...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

eu ma dau cu crema de la Mustela pt sani si apoi vreo 15 minute, pana intra bine crema in piele . Eu nu am cine stie ce dotari, in schimb mameloanele s-au marit considerabil, sa aiba bebe de ce apuca
Mama....in itmp ce scriu am niste dureri/intepaturi in vagin si col de-mi vine sa ma urc pe pereti. Azi m-a durut rau si burtica

==========
Corina 30+ Arianna Maria
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Cherie, poze,ceva? Sa vaza si ochii nostri.

==========
Corina 30+ Arianna Maria
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Da , da e criminal materialul dar nu imi permite sa-l printez.
Mai am un material despre diversificare alimentatie - trimis de Mamiseli- si nici pe acela nu pot sa-l printez. Cica sunt incriptate - codificate etc.
Pot sa le citesc de pe PC dar nu pot sa le printez. Si nu pot sta nici in fund prea mult , nici cu ochii in PC .

Citat:
citat din mesajul lui diana21

Diamisha, SUPER materialul pus de tine in mailul comun! Acum il citesc! Multumesc, chiar aveam nevoie de asa ceva!



_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 33+



Asa creste bebe


Mirtha 36 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

brave,hihi...tu inca te gandesti la cosulete...hmm...
sa stii ca nu e nimic deosebit...l-am facut simplu...cu materialele pe care le-am gasit in comert...drept salteluta, am luat o perna ortopedica mai teapana...nu imi vine sa-i fac poza,nu iti imagina ca arata ca alea de pe net...e mai..homemade...

maaaaaaaaaaai...stati asa,cine spunea ca nu doar tavaleala, dar ca si giocco di mano(laba la feminin)...ar putea produce contractii?adica..sa las filmu ala cu lesbo show pe mai ..incolo?ala cu sexu in grup, cate 4, 6,9 ...trenuletu..etcc..





Cherie 29+ Sasha...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Poze la camerele renovate !
Mama , maiculitza fetelor cu ragadele astea ma cam speriati !
Sper sa nu fac iar daca fac sa am puterea de a o alapta pe bebea in continuare. Stau , stau si eu ele in vint daca este cazul !

Citat:
citat din mesajul lui vrabiuta

buna seara

ce zi frumoasa a fost azi... dupa atata frig a iesit soarele si am iesit cu dra mea in parc, era atat de incantata. pe drum spre casa mi se facuse burtica tare tare, dar am rezistat eroic si celor patru etaje fara lift.

mirtha - nu inteleg la ce sa pun pozee , da' pun daca-i musai! eu am practicat cateva saptamani. aveam niste ragade de nu ma puteam atinge cu nimic fara sa imi dea lacrimi de durere. cand prindea bb sanul ma durea ingrozitor, dar a trecut... oricum, au stat "dansele" la aer cat n-au stat in 30 de ani

fetelor, va rog nu ma uitati cu mailul si albumul comun.


impresii de calatorie



Mirtha 36 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput