Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie(89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Unde gasesc si eu materialele din contul comun?....chiar sunt tare de cap se pare....

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Diana, felicitari multe, gata ai scapat de stres. Vezi ca pana la urma a fost totul bine.
Eu cred ca sun maine sa vad daca a venit rezultatul. Ei spun ca suna ei daca este de rau si inca nu m-au sunat.
Suntem niste norocoase ca ne vin mamele.
Eu am fost viteaza prima data si am zis ca ma descurc singura. Nici nu m-am gandit ca ajung la cezariana. Si m-am descurcat cu toate cele dar am trecut si printr-o mare depresie, nici nu am tupeu sa spun ce idei mi-au trecut prin cap.
Eu port sutien din inertie prin casa ca sanii s-au dus de mult la vale , macar si-au facut datoria 1 an de zile au o scuza.
Mirtha ce haioasa esti, nu-ti doresc sa ai ragade dar eu am avut si ca ultima solutie sa se vindece cat mai repede am stat si cu ei la aer.Dar imi si permiteam ca in timpul zilei eram doar eu cu bb acasa.
Babyzapi, Spania zici, ce frumos suna. Cat despre zgomot am citit si aplicat metoda cu radioul. Am preferat sa o invat de mica cu zgomote diverse ca doar stam la bloc. Si acum la fel voi proceda ca nu locuim singuri in casa plus sora mai mare si vorbareata .


Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 30+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Diamisha, SUPER materialul pus de tine in mailul comun! Acum il citesc! Multumesc, chiar aveam nevoie de asa ceva!



_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 33+



Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna seara

ce zi frumoasa a fost azi... dupa atata frig a iesit soarele si am iesit cu dra mea in parc, era atat de incantata. pe drum spre casa mi se facuse burtica tare tare, dar am rezistat eroic si celor patru etaje fara lift.

mirtha - nu inteleg la ce sa pun pozee , da' pun daca-i musai! eu am practicat cateva saptamani. aveam niste ragade de nu ma puteam atinge cu nimic fara sa imi dea lacrimi de durere. cand prindea bb sanul ma durea ingrozitor, dar a trecut... oricum, au stat "dansele" la aer cat n-au stat in 30 de ani

fetelor, va rog nu ma uitati cu mailul si albumul comun.


impresii de calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Mickyyyy La multi ani ! si o nastere cat se poate de usoara
Elilov ma bucur ca ti-au placut pozicile si florile , hai ca ai ramas in urma , mobilizeaza-te si mai posteaza si tu
Maaaaavvv ce burta mare ai sigur e numai unul?! , sarcina usoara (cat se poate ) in continuare ...glumet baietelul tau (cu baia in mare )
Mirtha eleganta in poze ...bunica e a ta? parca ai ceva din ea iar achizitii faci la greu
Babyzapi deci Spania pana la urma? , nu e rau ..voi sa va simtiti bine

Azi am fost si eu la dr. de familie ...mare lucru nu mi-a zis :tensiune 10 cu 6 , 89 cm peste burta (desi mi-e imi da tot timpul mai mult ca ei ) , fundul uterului 10 cm (dar nu stiu de unde i-a masurat ), a si mi-a facut vaccin antitetanus , voi l-ati facut??
De analize am intrebat eu daca nu ar trebui sa mai fac in trim. III...SI MI-A ZIS CA DACA VREAU EU NEAPARAT IMI FACE ...astea nu sunt obligatorii ?? inainte de nastere ? .
OFF of am nimerit niste dr. care mai de care (dr.gine imi zice ca e prea repede sa vb. despre nastere sa mai astept 1 luna !!!! sper din suflet sa nu se grabeasca bebelina ca peste 1 luna are deja 36 sapt.)
Am o curiozitate : tampoanele alea mari si groase ...se pun casi OB-uri sau ca si protej-slipurile????

Criss 32+
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:


Super vesti ! Ma bucur pentru voi !

Iar ref. la Babyzapi pai nici nu ne indoiam ca ar fi altfel.

Hai Oti ! Vino din urma cu vesti la fel bune ! O chem la intariri si pe Eli cu biciul iar pe Alexa cu mopul !

Citat:
citat din mesajul lui diana21

Trebuie sa va spun ca Babyzapi e cea mai draguta si cea mai scumpa din lume!!! Mi-a dat cea mai buna veste posibila pe ziua de azi, NU AM ANTICORPI ANTI RH! Sunt fericita, fericita!!!
Oti, am asa un feeling ca bebemicu' asta are grupa si rh-ul meu, mai ales ca e baietel, si de aia merge totul struna! Doamne ajuta sa fie ok si la tine!!! Cand primesti rez?


_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 33+



Asa creste bebe


Mirtha 36 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:


Am un taiat nevrotic de nu mai nemeresc rindurile .Tai paraghrfe intregi iar uneori si cite o juma de pagina - mi se pare ca abereaza sub anumite aspecte.
Dupa aceea ma calmez , imi dau seama ca femeia a trait alte timpuri si incerc sa iau ce e bun sau ce mi se pare mie ca e totusi bun.


Citat:
citat din mesajul lui spiridusul

Citat:
citat din mesajul lui Mirtha
[
Apropos citesc in paralel cu alte carti si articole si pe madame Capraru. Mai frate au ramas acolo niste sfaturi de-alea antice de am facut juma de carte plina de taieturi de zice soata ca nu-s pe creanga mea.

Unul din maretele sfaturi era sa stam cu tzatzile goale 2-3 ore - bai de aer - de cite 3 ori pe zi.
Bine barbatu-meu deja balea si cinta ritmat : daaah , daaaah iar eu de zor cu pixul taiam paragrafe si ma intrebam printre drumuri si hirtoape si birouri pline de hitogarie de unde imi gasesc eu cca.6 ore sa stau cu tzatzile goale - sfatul era in principal pt. femeile cu mameloane ombilicale , categorie in care se pare ca ma incadrez.

Mirtha 36 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

AMR 4 SAPTAMANI





mi te si imaginez cum studiezi si tai randurile care nu -ti convin


33w + Alexandru www.rodino.ro/" target="_blank"> jurnal de bebelus


Mirtha 36 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

oare unde e windy??????????doar n-a nascut?????

Cherie 29+ Sasha...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Nuuu , nuuu nu am de gand sa ma reintorc asa repede la scarbiciu.Ea recomanda baile astea inainte de nastere.
Cel putin 8 luni nici nu ma gandesc sa ma dezlipsesc de linga bebe. 126 maternitate + 120 risc maternal.
De asta si trag acum sa nu intru in prenatal , ca sa nu imi afectez nimic din cele 126 de zile.

Citat:
citat din mesajul lui diana21

Mirtha, eu am folosit si Betadina si pulbere de Baneocin, le alternam. O stergeam cu un tampon steril cu putina Betadina, sau dupa baita puneam direct pulbere de Baneocin si peste, pampers. Nu am folosit nici alcool, nici ser pt. buric. De inel nici nu auzisem, acum nu am de gand sa cumpar asa ceva. Si eu merg pe varianta "cat mai aproape de NATURAL" in ceea ce priveste ingrijirea bebelusului. Ser foloseam pt ochisori si pt nasuc.
Auzi, da' despre ce hartoape si drumuri vb tu acolo? Nu-mi spune ca intentionezi sa te intorci pe baricade asa repede!
Cu sanii goi nu am stat pt ca aveam mult lapte si pt. ca aveam eu fixu; cu sutienul. SI acum il am. Eu port sutien si noapte, doar, doar scap si nu mi se lasa sanii. Data trecuta a functionat , sa speram ca si acum!



_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 33+



Asa creste bebe


Mirtha 36 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

ooo Cherie ai aparut ...zi-ne despre domnul cu cafeaua
As vrea si eu adresa si parola de la contul comun...le-am avut dar nu mai stiu care sunt

Criss 32+
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput