Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (301)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici

eu astept barbatul care a plecat la targul de masini...i s a pus pata pe un bmwasta dupa ce m am obisnuit eu cu magaoaia de masina acu iar balamuc daca o sa o ia

stefan...un scump s a facut tare cuminte ,aseara am fost 3 ore in parc si s a jucat fff frumos..si cand am ajuns acasa a mancat de a spart

bianca....cu lectii,teste si invatata cred ca acu realizeaza ca ein cls a 5 a

pup toti copiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Eeeeiii, tiuie urechile, doamnelor mamici!
Cosmi, v-ati luat BMW? daca da, sa-l stapaniti cu placere.
Succese multe Biancai la invatattura, si multe puteri.

Noi bine, mai bine, mai scriem maine.
O noapte linistita tuturor.

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Neatza si de la mare unde e urat tare ca ploua!
Silvie ma bucur ca ati ajuns acasa si ati trecut cu bine. Mititelul de el ce s-a chinuit.Sunt curioasa cuma reactionat cand a ajuns acasa.Dragul de el!
Giova mi-am adus aminte de o chestie. Incearca sa pui peste husa impermeabila o alta husa normala , asa se poate sa nu mai simta. Ia sa incerci. Te simti mai bine?
Mirela ce rau imi pare de Dani.Bine ca nu a fost nevoie de operatie.Acum cum se mai simte , mai da si tu detalii cand poti.Ce ati mai hotarat cu mutatul?
Mira bafta la noul loc de munca.Ce fain de voi ca vedeti zapada asa repede. Cum a iesit tortul?
Cosmi atu luat bmw-ul sau nu? Hai fa cinste . Scoate berea.
Noi prin zona ieri am reusti sa montam chiuveta si plinta, am terminat si cu partea electrica . Mai avem de montat un corp suspendat pe balcon si hota. Imi trebuie picurator de vase, acum sa vezi cautatura.Si in rest cam pe final , mai putin covoarele. Poate ne mutam anul asta.
Mario e un dulce , nu prea mananca , de ce ? nu stiu.Ne cearta cum prinde ocazia , e alintat, pupacios, si bagaret de seama. Ma distreaza teribil ca daca il cert vine cu o mutra de aia alinata si zice : mami , pupa ubitu'.Ca la nervi face pe toata lumea "poato" asta e alta treaba. Nu am inteles inca dc zice proasto sau ce vrea sa zica si mai ales de und3e si pana unde ca la noi nu se foloseste cuvantul jamais, deci ori de afara ori zice altceva. O sa aflam noi de curand, ce e drept e ca nici "pida" nu am aflat ce e , ca toata ziua ma intreaba unde e pida? Si pe afara si in casa. Marian spune ca asa ii zice la un ...pinguin.De ale lui Mario.
Pupici ca am la treaba de imi iese pe nas.





Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am ajuns cu bine acasa, ploua cu galeata, ne-am oprit pe la finuta sa o pup, pe la vara-mea de am adus-o la Tm, dar am ajuns cu bine.
marco ok, a inceput gradi, nu prea vroia sa mearga. a mancat lapte cu cereale acasa, cand am ajuns la gradi iar i-a trebuit lapte cu cereale (asta era la micul dejun). asa ca a sarit peste gimnastica azi, ca a preferat mancarea.

Cristina cand am ajuns acasa mi-am amintit de alea. sper sa ajung maine pe-acolo, am uitat cu desavarsire.
irina, peste husa aia impermeabila e pus cearceaful. ma gandeam sa o pun direct peste saltea si deasupra husa aia enorma a saltelei, pe urma cearceaful. dar, daca va uda patul....tot am de lucru cu magaoaia aia de husa. Nu intra in masina de spalat, asa ca musai la spalatorie sa o duc. e grea si enorma, de abia o scot de pe saltea. dar...daca nu am incotro, asa voi face.
Si marco e cu "potule", dar se refera la prost. M-am convins de asta....el il foloseste doar in trafic, cand ma depaseste alta masina.
Hai ca mai aveti putin si va mutati.
Cosmi a luat sotul BMW? voi schimbati masinile ca pe sosete.
Mira ma bucur ca e ok la locul de munca, si ca distanta e cu mult mai scurta.
Te cred ca s-au obisnuit copiii cu bunica....draga de ea Selin...trebuia sa o trimiti in Ro.
Bianca pe unde esti?

Marco nu a vrut sa vina ieri cu noi acasa. Oare de ce l-am adus
am asa o stare de tot kk-ul, asa ca o las mai rar cu netul, nu vreau sa va indispun si pe voi.
o sa va citesc, dar scriu mai rar.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici

am dus fata la scoala si acu ma pregatesc de munca....n a luat bmwca a inceput ploaia in targ si a venit acasa...mai bine ca eu n as prea vrea....

GIOVA cum te simti????
SILVI sper ca sunteti ok acum...
DMELLI hai ca dai de ca te muti la casa noua
ASTERY ce face frumosul??????

BIANCAAAAAAAAAAAAAAAA unde estyiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

sa va mai scriu cate ceva ddespre noi.
ddani a inceput gradi pe 15sept si e jale dimineata.mai ales ca afacut si o sapt pauza cat a fost in spital.e nasol ca nu intelege ce-i spun educatoarele acolo,nu stie spaniola.de azi sta pana la 4 si mananca acolo,daca o manca ceva,ca la spital era cam acelasi gen de mancare si nu-i placea deloc.
il sculam la 8 dimineaata si se roaga de noi sa-l mai lasam sa doarma.de mic dejun se atinge cu multe rugaminti...plange cand il lasam acolo si plange si in timpul zilei imi zice doamna.
andrei sta exclusiv in brate,nu carucior sau patut.nu vrea suzeta ,nu vrea leganat pe picioare...
noi suntem hotarati cam 80 %sa ne intoarcem in romania.la buhusi(langa bacau)undde s-au mutat socrii.acolo om vedea ce vom face ca stiu ca nu sunt lucrurile roz nici acolo.dar cum stam aici doar ca sa traim asa putem sa stam in romania.
cu soacra e super ok,nu ma asteptam.ma ajuta mult,doar ca i se suie copiii in cap,ca-s tare rasfatati.mai ales dani...
va pup ca mi s-a terminat timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova


Am asa o stare de tot kk-ul, asa ca o las mai rar cu netul, nu vreau sa va indispun si pe voi.
o sa va citesc, dar scriu mai rar
.



Mda...asa ma simt si eu, nu am chef de nimic.
Am fost plecati in weekend la cabana .
Va citesc dar de scris mai slabut....poate daca imi vine inspiratia.
V-am pe toate fara discriminare.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Biancas

Citat:
citat din mesajul lui Giova


Am asa o stare de tot kk-ul, asa ca o las mai rar cu netul, nu vreau sa va indispun si pe voi.
o sa va citesc, dar scriu mai rar
.



Mda...asa ma simt si eu, nu am chef de nimic.
Am fost plecati in weekend la cabana .
Va citesc dar de scris mai slabut....poate daca imi vine inspiratia.
V-am pe toate fara discriminare.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...


Subscriu.....dar eu stiu clar, la mine-i depresia anuala de toamna

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Sincer credeam ca e numai depresie de primavara, dar vad ca si eu trec prin asta.....
sa speram ca ne revenim cat mai repede.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Haha...nici eu nu am chef de scris lasati ca subiectul ramane, scriem cand putem si cand simtim nevoia Fetele de la Germanica scriu foarte rar si nu s.a intamplat sa vad ca se plange careva ca se posteaza din an in paste

Mirela sa ne scrii cand plecati in Spania, sper sa va mearga bine in Ro ma bucur ca te ajuta socrela, ai vazut....a fost greu sa o aduceti acolo doar

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput