Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (301)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bianca mi.ai adus aminte ce i-a dat lui Angelos Giuseppe cand am fost la rest acum vreo 2 ani Nu a dat bonus cand am nascut, cadou nu mai zic....i.a dat o acadea pe bat la 1 an

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Apropo..si eu primeam puncte si stelute la camin si deobicei aveau culoarea :

Eu asa tin minte

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Maraki ce acadea draga? Dinasta ieftina Cyupa Cyups? . Doamne...pai e zgarcit grecu ce mai..

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Si mai ieftina decat Chiupa Chups, din aia plata in tipla transparenta Italianul nu grecul...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bombo mi-au dat lacrimile la ce frumos ai povestit. Doamne ce dulce e Jasy, o adora de-a dreptul pe surioara ei Anna rebecca. ce nume frumos!!!!
te asteptam cu poze !!!!
imediat voi schimba si din dreptul tau si pun numele printesei cu data nasterii.
gata, s-a terminat cu gravidutele noastre!
Bianca eu stiu de buline, asa am primit si noi, asa le-am dat si eu la copii, asa primeste si marco in Timisoara(buline rosii sau negre), sunt rotunde....
pe vremea mea, le prindeau cu ac de gamalie, acum noroc cu autocolantele ca nu mai folosim asemenea arme albe.
chiar azi mi-am descarcat programa de gradi pt. gr. mica. sunt curioasa daca o respecta gradinita lui marco.
Maraki si eu sunt intoarsa, ba depresiile mele, ba o cu sotul, motive sunt, naiba sa le ia.

Marco a stat 10 min. in fata blocului, a desenat pe asfalt cu creta si pe urma a vrut sus la mine. Nu a mai vrut afara, ci la desne.
pe urma si-a pus pe covor foile cu desene de colorat...a zis ca sunt fise si ca le da la fiecare copil, dupa care le scrie numele. asa fac la gradi si uite ca reproduce acasa.

azi dim. a prins degetul lui Clau si s-a apucat sa suga pe el . S-a trezit de rasul lui tat-su. cand l-am intrebat daca vrea suzeta ca-i aduc, mi-a raspuns tare ca NU.

vineri mergem in Alba...trebuie sa cumpar cadou pt. mama(nici acum nu l-am finalizat), pt. finii nostri-cei din Spania, daca e fina aici si pleaca, sa duca ceva cu ea; pt. finuta proaspata, luni e ziua ei, pt. nasicul lui marco, in 12 face 2 ani...vai si-amar de noi cate cheltuieli, si mai e si nunta de sambata, vezi doamne sa nu se supere socrul si d-na lui, noi trebuie sa mergem. N-are decat Clau sa mearga, nu avem obligatie asa ca....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici...dar acu pot scrie....taman am iesit din baie si intr o ora fug la munca ,n am intrat din lipsa de timp dar vad ca nu mi ati dus lipsaam fost la tara la sf de saptamana a fost frumos vreme buna imi pare tare rau ca nu l am luat pe stef cu noi...stef care luni a cazut pe parchet si i a sarit mana din cotfugi cu el la dr ca dupa 1 ora saracul plangea ca nu poate misca mana acolo alt balamuc cand a vazut o pe dr credea ca ii face injectie i a facut aia 2 miscari si gata i a pus mana la locam zis ca murim de frica dar dr a zis ca se intampla la copiii asa mici din cauza articulatiilor....ieri ca recompensa ca a promis ca nu mai alerga l am luat la gradinita
n am vazut copil asa fericit de ffff mult timp era tot
un zambet a fost cuminte s a jucat ,i am pus bulina ca
a spus poezia a papat ce sa mai model...cand sa plecam s a
pus pe plans ca el se culca cu copiii asa ca am stat acolo pana la 2 dar n a fost chip sa doarma ca non stop
intreba ce face alt copilaa ca...acasa cu noi cu
promisiunea ca mai vine cu toate ca m am descurcat tare
greuuuucea mica numai la mine vroia iar el dragu o
intreba<<<de ce pingi fitita??te doale ochii(fata are maripb)


bianca baga carte cat se poate eu la munca cu niste hartzoageee


puo toate fetele si ne om mai ,,vedea,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Mi-e si rusine sa ma mai plang aici...dar asa de rau ma misc, doamne ce durere am...si nu vreau la doctor. azi dim. iar m-am certat cu clau pe tema asta.
dupa ce azi noapte l-am trezit de 2x: sa ma intoarca pe cealata parte si sa-mi puna perna sub cap.
Ieri cine a vrut afara? marco...asa ca la ora 17.30 am iesit cu el in parc. Noroc ca a fost cuminte si am stat pe banca, iar el s-a jucat.
azi l-a dus Clau la gradi, eu conduc greu, caci nu ma pot asigura din partea drepata, intorc capul greu de tot si cu durere mare.
Daca nu sunt in stare sa merg dupa el, clatr ca ma va duce obligat fortat la doctor...si mi-e frica.

Marco e ok, nu mai plange noaptea, doamne ce binee!!!
daca as fi eu bine, ne-am odihni noptile cum trebuie.

Am vb. cu Astery: razvan iar e bolnavior cu laringita.
In schimb vorbeste vreo 8 cuvinte. va dati seama cata fericire pe Cristina si Viorel.
Bravo razvan!!! tot asa sa o ti, dar fara alte raceli si complicatii!!!
Cosmi ma bucur ca i-a placut lui Stef lA GRADI. Ai putea sa-l mai duci, doar ca nu prea poti sa-ti faci tu treaba. nu ar sta la o alta gradi? aici esti si tu si normal ca-i place, dar fara tine???
Imi pare rau ca a trecut prin asa ceva cu mana. stiam si eu ca la cei mici, le sare foarte usor , dar se pune la loc rapid, fara gips. ai grija sa nu se mai repete. la o prietena i-a sarit fetitei ei de 3 ori.

daca tot nu pot face nimic, si cel mai bine stau in fund, ma pun sa cosmetizez lista spiridusilor.
si o zi buna.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

salutare gagici, azi e prima zi cand dav nu a mai plans dimineatza la gradinitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna gagici...
Giova, maseaza-te cu diclofenac sau Ketonal (e un spray).
Anasol super, se obisnuieste.
Astery iar laringita? Of s-o ia naiba . Nu ati facut injectiile alea in timpul verii sa nu mai fie sensibil la laringita? Ma bucur ca si-a dat drumul la gurita, inceputul e mai greu
Cosmi imi pare rau de Stef, bine ca ati rezolvat problema usor. Nu stiam faza cu dusul incheieturilor...omul cat traieste invata. Deci a fost cuminte la tine...super, sa il mai duci daca i-a placut
Giova am vazut lista refacuta...hmm vai iar e ziua mea , parca nu demult mi-ati urat LMA aici . Chiar ma intreba Nelu ce vreau de ziua mea si am spus ca nu vreau nimic special...dar eu vreau defapt si nu i-am spus si nici nu vreau sa ii spun ca asta imi face moftul...vreau un catel yorkshire dar e vreo 300-500 E unul si nu vreau sa dau atatia bani. Mi-ar parea foarte rau dupa bani...ma gandesc. Eh...gaseste el ceva sa imi cumpere cu siguranta, intotdeuna m-a surprins frumos...nu ca eu pe el...cu maneta de avioane care sta aici si n-o foloseste nimeni .


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeianfeb spune:

am reusit dupa n incercari sa fac putin lista aia sa arate mai bine, fara atatea greseli vizibile.



Mergi la inceput