Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie(88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Azi noapte l-am visat pe bebe: blondut cu ochi albastri,ca tac-su cand era mic. Imi zambea asa de frumos si eu eram topita dupa el! Si ii faceam poze si se uita la mine cu niste ochi mari si frumosi! Superb|!
Apoi am avut faimosul vis pe care il tot am de ceva timp: era ziua in care tb sa nasc si sotul imi spunea ca el tb sa plece din oras si ca nu are timp sa stea dupa mine sa nasc, sa mai astept pana se intoarce el.
Vise de gravida!

ginye 36+ Stefan

Bebitza
Asa a inceput totul

Bebe sapt5 Bebe sapt9 Bebe sapt12 Bebe sapt22

Nepotelu'
Poze


AMR 2 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Hai ca plecam si noi la curte...imi face mai bine miscarea decit sa stau...bb e agitat, intepaturi de col citeva asa de divertisment!
Madutza si eu inghet la 21 de grade...vreau 24 in casa...in sufragerie am atit, dar in dormitoare sigur undeva spre 22!
Amalia ma bucur ca tu ai scapa de dureri si dormi bine..eu in I trim. si ultimul am mereu dureri!
Manumanu nu ma pricep cu ce sa te ungi...poate stiu fetele...nasol oricum!
Ramo sper sa iti treaca repede nervisorii...si eu stiu ca poti schimba medicul, dar nu am habar cit dureaza...eu sper ca abia dupa 16 oct. sa imi iau concediul ala de maternitate!
Cherie uau, deja 116? Nu te maninca burta? Pe mine ma maninca tare in zona buricului!
Bravegirl stiu cum e sa ai insomnii, asa ca nu pot decit sa iti urez sa scapi de ele cu ceai de tei sau lapte cald la culcare!

Bianca Andreea
Larisa Elena34+
A M R numai 6 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna fetele,
am revenit si eu cat de cat la program normal.
acum 2 saptamani v-am spus ca am fost nasi de cununie si cu tot ce implica asta, apoi am plecat cateva zile la munte, saptamana trecuta a inceput Ilinca gradi si tot asa.
azi scoatem finii la biserica, deci iara drumuri.
eu ma simt asa si asa am zile cand am contractii dureroase cu dureri de spate asa ca la carte.
ajung sa iau 4 no-spa si 2 supozitoare cu scobutil pe zi.
am fost la dr joi, bebe e bine, 26 de saptamani si 2 zile exact cat am si eu, ca e intors deja si cam atat
nu stiu cate kg are daca are sau nu un kg, habar nu am.
va pup ma duc sa fac un dus ca tre sa o luam din loc




Mada 26+ ,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Olivia felicitari pt rezultatele de la eco . Si eu ma gandesc numai la marele eveniment.

Criss noi ne-am tinut aproape una de alta inca der la inceput si cu kg si cu circumferinta burtii. Sa vedem cu greutatea la bebici daca tot la fel o sa fie.

Elilov ma bucur ca ai scapat de durerea de cap. Sa stii ca nu zici rau ca si de la statul in casa ti se trage pt ca in cazul meu asa se intampla. pt tine si un pt bebe Dimitrie.

Cherie bine ca a trecut infectia urinara. Felicitari pt analizele bune si sa te mantii sanatoasa pana la sfarsit!

BraveGirl, Lorena multa sanatate!

Isabela fericita 32+ cu Rafael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

loren..ma mananca in ultimul timp, seara cand e si mai tuguiata!ma rupe...de acuma pun si io crema...numai asa ma calmez...cu crema sau ulei ...

Cherie 29+ Sasha...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Cherie tare rau cu clientul ala. Chiar sa-i faci faza cu WC defect! Astept urmarea....

Isabela fericita 32+ cu Rafael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Priviti si admirati: http://www.rochiamea.ro/index.php?page=0&act=viewCat&catId=3

Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Andreea 31+
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Cherie,
Sa ne spui cum a reactionat.

Mada, vrem poze!

Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Andreea 31+
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

am incercat sa pun pozici pe contul comun... sper ca am si reusit!

manu 28+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
...Eu nu scriu ca tot numai de vaitat as scrie... ca daca nu-i una-i alta... Da' e ok ca inca suntem 2 in 1...
Cherie curaj, iubita! Suntem cu ganduri bune alaturi de tine!
Manu, da-ti cu unguent Bephantene, e bun si pt fisuri anale!
Malinas (sper ca nu fac confuzii, ca am citit ieri si daca n-am raspuns, m-a luat zapaceala), sigur ca poti sa-mi trimiti PM cu sugestii pt tratarea hemoroizilor. Desi ai mei sunt... cronici (daca pot sa zic asa), am incercat nenumarate tratamente si tot ma chinui rau cu ei (de 5 ani de zile, de la prima sarcina)... Stiu ca pana la urma tot la operatie o sa ajung... Da' macar sa rezist pana-l vad bine-sanatos pe bb, venit pe lume....

Va pup pe toate! Sa aveti o zi usoara!

35+


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput