Mamici norocoase de sept-oct 2008 (158)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Brigitte, ce ma bucur ca ai intrat sa ne dai vestea cea mare . M-am gandit la tine in ziua respectiva Ii uram bun veni pe lume printesei Anna Mayah si te asteptam sa ne spui cateva vorbe despre ea cand ai timp. Fug sa vad poze si te trec eu in listuta tout de suite

Tzitziri, ma bucur ca ai povestit prin ce ai trecut...poate ajuta alte fete pe aici experienta ta, si ca sinteti bine atat tu cat si bb

Cristina

le bébé 39w

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Brigitte felicitari pentru bb Anna Mayah, sa creasca mare, sanatoasa si sa va fericeasca. Tare frumoasa e si pt tine rafacere rapida, poate ne povestesti cum a decurs nasterea

38+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

AMR foarte putin...productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Hop si eu inainte de baitza :), tot stresata cu icterul. Am pus doua poze sa vedeti. Mie mi se pare aproape portocalie :(

http://community.webshots.com/album/566781077mWtWQq?start=12

khristin as fi vrut io soare da de unde ca este o vreme... Tu mai ai un pic si gata

irina, si culoarea cum este la bebelina? Of intepatul ala

kid si boo poate va uitati la poze sa imi ziceti daca nu vi se pare prea galbena pitica mea. Va rog sa imi ziceti direct

felicic voinicul tau va veni cand vrea muschiul lui

simodina merci de sfaturi O sa incerc si eu pozitia aia pt alaptat. Deci bb vine peste mine da? Ca is grea de cap acuma

moni un pupic cald pt tine

musette pozele alea le pui sau nu? Cu tine normal

andy_p sunteti doo fete frumoase




de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

M-am uitat dar zau daca imi dau seama din poze Imi pare rau ca nu prea pot sa te ajut asa. Sincer eu nici pe al meu nu il vedeam cu icter. Dar ce vedeam clar era ca albul ochilor la el era galbui. Mi-au tot explicat dr ca daca apesi pe piele ramane pata aia mai galbena cand iei degetul. Cica si asa se verifica. Acum, si io daca ma apas pe piele ramane urma asa, dar ma rog, or sti ei ceva.
Intr-adevar cu expunere la soare poate sa se mai duca dar cum la noi soare ioc ..
Ma rog, la noi a trecut de la sine. Nu i-am mai facut nimic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Laureta nu imi dau seama din poze,oricum e f frumusica papusica ta,de fapt amandoua sunt 2 frumoase ca de mamica nu mai zic ca se stie!O sa pun si poze cu mine cand s-o invrednici cineva sa-mi faca si vreau sa ajung si la vopsit intai apoi pun.


Angelina uite ca nu stiam ca exista atatea feluri de betadina,m-am uitat sa vad de care am dar nu o mai gasesc,cred ca am aruncat-o ca nu am folosit-o cand am citit ca nu se recomanda la nou nascuti,desi in spital sigur l-au dat pe bebe cu ea.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Eu una nu mai pricep nimic....si zau daca ma consumam atat daca era vorba despre mine si nu despre bebe.

Deci:sa dam cu baneocin, ba sa nu dam cu baneocin.Sa dam cu betadina ba sa nu dam cu betadina.Sa tinem pe bebe pe burtica..ba nu, ca nu e bine!22de grade..ba nu, 24!Pana la urma de ce sunt atatea pareri contradictorii?Ca e clar ca fiecare face dupa cum are incredere in persoana care a dat sfatul....

Mamica implinita de David

David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain_lover spune:

Raportam si noi ca suntem gata deja de scutecele
EVA GABRIELA, 25.09.2007, 38,5 SAPT, NATURAL CU EPIDURALA, 47 CM, 2,890 KG,APGAR 9/10

Pus poze pe bobocei. Revin

FELICITARI NOILOR MAMICI...E INTR-ADEVAR O MINUNE, FETELOR

Mamica cel putin fericita de Eva Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Babytza, felicitari!!! Bine ai venit pe lume David Gabriel!!! Eu sunt sigura ca esti foarte frumos pentru ca o stiu pe mami a ta
laureta mi se pare putin galbuie dar nu stiu daca nu e de la aparat si oricum nu e strigator la cer. Nu poti sa mergi cu ea la o consultatie la doctorii din Polizu? Ca am auzit lucruri bune despre sectie de neonato de acolo.

tzitziri cu cine ai nascut? SI unde ai fost internata cu bebe? Par sa fie profesionisti si unii si altii si cred ca e utila informatia si pentru noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Buna si de la mine !

Felicitari si sanatate multa proaspetelor mamici si bebeilor lor ptr ca vad ca mai aparura de joi cand am scris eu ultima oara .

Ilia multumesc mult ptr raspunsul cu streptococul. Sper sa nu doara si nici sa nu sangerez dupa aceea ca voi fi tentata sa cred ca ar fi dopul ...

Maryb si mie mi-ar fi placut sa te cunosc, dar cum zici si tu, poate alta data .

Felicic admir rabdarea de care dai dovada si taria de a-l lasa pe bebe sa vina cand doreste el. Eu nush daca as putea sa astept... ptr ca as vrea sa iasa de pe acu .

Azi am luat si noi patut si cele necesare ptr patut, iar de luni chiar stau acasa. Trebuia de pe 23 dar m-am mai tot dus asa cateva ore pe la serv. O sa ma apuc de pregatit cele necesare ptr bebelina pe care abia astept s-o vad pe 3 octombrie la ecografie.

Va pe toate si toti bebeii!

35+ cu mult dorita Sorina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

La Polizu am fost cand am fost la doct mea si bb a fost vazuta de pediatra de acolo care a zis ca este ok, dar de atunci parca e si mai galbena.
Vad pina luni, deja m am interesat sa ma duc la Medlife pt recoltare,
sper sa nu fie nevoie.

scriu cu ea la tzitzi


rain_lover sa iti traisca printesa




de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput