Pepenasi de iulie-august 2008 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tiberica spune:

Neata fetelor si o zi frumoasa chiar daca e inorat si bate vantul !

Didi, avea nume pt ca i a schimbat Boti .Multumim tuturor fetelor de aprecieri, toti bb ii sunt frumosiiii.
Tecky si eu am tinut fetita in brate cand au venit ursitorile , dar nasa era asa de suparata ca nu o tine si ea incat le am dat o si lor, au tinut o si nasa si nasul...dar nu am pus eu poze pentru ca am , cred peste 1000 de poze si mi a fost greu sa caut.

Fetelor, despre ciclu eu va spun cum stau trebili la mine dar eu am cezariana, mie acum mi a venit a doua oara primul afost putin hemoragic dar de la al 2 lea s a mai reglat. O verisoara de amea a pierdut sarcina are uter bicorn si nu i a venit ciclu am fost cu ea la dr si i a facut echo sa i masoare endometru, bineinteles ca era aproape sters , asa ca, i a spus ca daca nu i vine ciclu nici luna viitoare sa vina sa i faca niste dozari hormonale ca nu i bine sa stea asa. Nu stiu ce sa va spun, asta i tot ce stiu. Va pup sa va vina ciclu.A, si inca ceva, sora mea a pierdut sarcina 22 sapt in urma cu 3 ani si de atunci are ciclu f putin , ea si a pus sterilet crezand ca e lipit acolo dar acum cand a facut histero era totul ok, deci a fost totul hormonal si tot asa i a zis medicul ca trebuia sa vina demult si sa masoare estrogenul si progesteronul. Nu va suparati ca va spun eu cred ca ar trebui sa intrebati dr daca e normal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

La ce ora se trezesc bebeii vostrii dimineata? Sebi se trezeste sa pape pe la 7:00 si in mod teoretic deja ar fi trebuit sa faca ochi si sa inceapa sa se faca simtit prin casa, dar el doarme tun...iar eu vreau sa ii dau sa pape si sa plecam, dar... nu am cum...

SEBASTIAN (31.07.08)
http://sebastianripa.photoshop.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiberica spune:

Pica .
Fetita mea se trezeste pe la 7 -8 papa o plimb putin prin casa, o duc si la sora ei pe sus dupa care incepe sa se enerveze si sa vrea sa doarma,asa ca acum iar doarme. A mea nu vrea sa o tin in brate dar trebuie stimulata cand in patut, pat, leganas si somn...e cuminte comparativ cu cea mare pe care am tinut -o numai in brate pana la 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

3 lunisoare
David Alexandru

2 lunisoare
Alexander
Elena Theodora
Laura Ioana
Alexander David

Andreea Denisa Ioana 29.06.2008 si Bianca Maria 30.07.2006
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!!

Ieri am avut zi de plimbareala....bebe dormea numai cat eram afara, cum dadeam sa intru in casa, incepea sa planga...asa ca am stat toata ziua afara si ne-am plimbat...

Pica, la mine nu se mai deschide tabelul facut de tine...!!!...Oricum, pot ajunge oriunde, atata timp cat e in weekend ca sa ne aduca tati ...



Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

CAPRI-offff...de cand viseaza Tudor la ILINCA,iar acu' Sebi ne-a luat-o inainte...:(Are ceva daca Ilinca va avea doi petitori si decide ea cand va fi mai mare?ca doar asa e frumos si sanatos pt o fata-sa aiba de unde alege,nu???
Ma duc sa citesc din urma...ca..desi m-am grabit...tot soacra Pica a fost prima!!

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN(29.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

CAPRI=am pus repede pe Picassa doua poze noi mai reprezentative:)fug ca s-a trezit

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN(29.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Pica, Mihaita se trezeste la 7.00 si sta treaz pana pe la 9.00-10.00, dupa care adoarme ...

Narci, de vreo 2-3 saptamani nu mai alaptez exclusiv( mamanca cam 2 biberoane pe zi de formula )...NU stiu unde am gresit, dar asta este!!!...

Hmmm...ce vreme !!! Ma gandesc daca sa iesim sa ne plimbam ; adica ma gandesc sa nu ne prinda ploaia..

Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

LADYMINA,BOTI-voi beti lapte?eu tare as bea,dar am inteles ca nu e bun pt burtica lor-maxim un pahar pe zi mi-a spus dr...

MADA-fata ta e incantata de bouncer?
SERENITY-multam ,dar nu a mers link-ul de bouncer pus...:(
DIDI-Sa-ti traiasca iepurica-frumusica!
ANNABABY-cum scrie si in articolul postat de Biri-atunci cand curg nu e bine
ILEANNA-tati nu are un program fix,dar asta nu inseamna ca per total are mai mult timp liber-cand filmeaza pleaca de dimineata si se intoarce uneori si la miezul noptii,iar cand are spectacole-ca acum-daca sunt in provincie-sta plecat cu saptamanile si vine doar in weekend-intr-adevar,uneori am noroc si are zile pline libere..dar ,cam rare...:(totusi se trezeste inainte sa plece sa calce,sa faca mancare-chiar si la 5.30-6,sau cand se intoarce...Ti-am dat ieri mesaj si n-ai venit Bibico!
BOTI-eu tot timpul ii dau din ambii sani...dar,vad ca sunt cam singura de pe aici ....
SUN-"agatat copilu' de-o aripa"-tradu pt sparietele care n-au curaj sa scoata puii in lume-asta inseamna in marsupiu,carut sau in brate?Vreau si eu la Mall cu bebe!!!!
BIRI-asta cu"sa-ti urmezi foamea" suna foooooarte bine ,dar DANGEROUS....eu mai bine o las sa plece singura si o iau
la sanatoasa in directia cealalta decat s-o urmez!!!
MARINA-unde ai facut endoscopia?a fost nasoala senzatia?

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN(29.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Buna dimineata cu soareeee la Bistrita!!
In sfarsit a venit si soarele mult asteptat!

Matei sa trezit pe la 8 si a tot gangurit si povestit, a facut si kk pe la 9 l-am aspirat de 2 oriin nasuc si a dormit nemancat...ca era prea obosit... acu astept sa se trezeasca sa manance si cred ca iesim la plimbare, chiar daca este frig, macar este cer senin si soare cu dintzi

pica si Matei se trezeste pe la 7 insa cum a fost azi..nu intodeauna vrea sa manance asa de dimineatza pt ca uneori papa pe la 5-6 si mai doarme un ceas.

Suntem si noi in cautare de domnisoara dragalasa vad ca Ilincuta noastra este petita deja de 2 flacai, asa ne trebuie daca nu am cerut-o mai clar de la mamica In cazul asta o lasam pe ea sa decida pe cine alege, pana atunci mai dam tarcoale la fetite.

Gata...sa trezit petitorul la papa!



Ana - mami de Stefan (19 august 2004) si Matei (14 iulie 2008)
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii
Alexandru Matei - poze - BOTEZ

Mergi la inceput