Bulgarasi si globulete de nov-dec (114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Citat:
citat din mesajul lui lixa

Citat:
citat din mesajul lui vali_delide

Alina, la concurs a fost rasul lumii...s-a asezat in fundulet si s-a apucat sa traga de ursuletii lipiti pe mocheta...la fel a facut si Luca al lui DAny2007 (ne-am intalnit acolo, mi-a facut mare placere).Asa ca a luat o medalie cu locul 3 si o punga de cadouri de la Nestle` (care era la fel pt. toti participantii)...au fost toti asa de haiosi...o fetita s-a asezat pe mocheta si si-a lasat usor caputul jos si a adormit...am ras cu lacrimi!
Oricum, abia astept petrecerea, e o minunatie sa vezi atatia bebelusi la un loc!
Duminica am concurat la Salsa Baby, acolo a fost linistita, ca o aveam in marsupiu si i-a placut tare mult...dansam cum o facem si acasa si era obisnuita...asa ca ranjea la toata lumea!


Incerc sa-mi inchipui fetita care a adormit si rad de una singura aici
Daca tot te-ai intalnit cu dany2007, ai cum sa vorbesti cu ea? Poate o tenteaza sa vina la petrecerea bulgarasilor

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Vii la petrecerea bulgarasilor?


Va dati seama cat am ras noi, acolo...erau bebelusi care ar fi trebuit sa mearga dupa diverse obiecte cu care ii stimulau parintii si ei studiau de mama focului mocheta sau se uitau nedumeriti unul la altul...
Pe Dany o sa o sun eu cand hotaram unde si cand facem, sa vad daca vine.

Pussi ...cred ca te topesti cand iti spun mami...printesa mea ma striga doar cand e suparata,altfel il cheama mereu pe tata...si e tare guraliva

printesa roz
fotomodel

www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:


Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

lixa, foarte faine pozele... va admir ca ati umblat atata cu bebe mic, al meu abia a avut rabdare pana in Brasov(in masina, zic)...

am vazut ca ati apucat sa vedeti cate ceva din Cluj, imi pare rau ca nu ne-am intalnit...

unde era acvariul ala? In Bratislava? foarte interesant..


Da, am apucat ceva sa vedem in dupa-amiaza in care am ajuns. Ne-am hotarat tarziu sa facem oprire si la Oradea, ca altfel de sunam si poate reuseam sa ne vedem in dupa-amiaza aia. Si mie imi pare rau ca nu ne-am vazut

Acvariul era in Budapesta, intr-un fel de zoo in interior in cadrul unui mall


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Alina, tare aiurea merge. Floris azi iarasi a refuzat mancarea, dar inclusiv sanul, nu stiu ce are! Si m-a terminat, ca vrea sa traga numai de lucruri care-o pot cadea in cap (multa mobila deja este dezasamblata - nu stiu cuvantul corect). Si plange ca din urla de sarpe cand il iau de acolo.
Voi incerca sa scot totusi iaurtul, sa vad cum se comporta, am din ce in ce mai mult impresia ca el il da peste cap

Vali, printesa roz! Ma bucur mult sa te recitesc!

Crisstiana, si la voi, nu stiu sa-ti raspund, dar cum va merge de altfel?

Pussi, printesele tale sunt minunate! Ce dulci sunt! Azi a zis din nou si Floris mai des mama, dar asa cu un timbru mai ragusit de barbat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

LA MULTI ANI, ANCUTZA! SA FII IUBITA SI FERICITA!

vai, trecea ziua ta si tu nu ziceai nic?

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

http://picasaweb.google.com/mariusadrianalex/6LuniAlessiaALESSIA 6LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

La multi ani si de la noi, sarbatoritilor de azi!

Alina, cred ca de poza asta zici...am inteles ca sunt cumparate de prin oraselul copiilor si ca ar fi 7-8 RON (dar nu sunt f sigur, mai intreb)
http://good-times.webshots.com/photo/2332098860103303905aFKjvB?vhost=good-times

Pussi, dar poze mai recente cu fetele nu mai pui si tu?

Cristina si Radu 3.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi
miha cum eu n-am mai avut timp sa intru pe DC... acum ma ia cu groaza cum sunteti voi de avansati cu papa.... Mic dejun de oameni mari.. Almete cu paine... piu Almete pe paine? cat de mici bucatile? ce cantitate?.... voi fructe cu cereale mai mancati? Acus va aud de oua si sunca la micul dejun.... Ce program aveti de papa si ce anume....

Dimineata ii dau galbenus de ou mai molicel amestecat cu 1-2 linguri de Almette cu bucatele mici (cat buricul degetului ) de paine,facuta de mine. Sau iaurt cu fulgi de porumb (sfaramati,sa fie mai marunti) sau cu paine sau cu banana. La pranz (undeva intre 13.30-14.30) papa in functie de inspiratia din ziua respectiva...ciorba/supa/paste/tocanita...totul cu carnita.Pestele n-a prea incantat-o,ficatul la fel...Pe la 17-18 ii dau un fruct (mar,para,piersica sau nectarina) cu cateva feliute de banana si branza.Astea amestecate,bagat blenderul o data in ele.Iese o chestie grosiera. La 20 inainte de baita fac un castron de cereale cu lapte (de la Milupa) pe care-l imparte frateste cu Robert.
Cam asta e meniul nostru.Plus tzitzi cat incape.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi
azi si-a facut curaj si iasmi sa o ia de una singura in picioruse!!! ma emotionat asa de tare......uffff ce mare e deja!!!

Bravo Iasmi!




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sorina7
si fiind vorba de bani: voi v-ati revendicat dreptul la nasterea bebeului ? eu nu am indraznit, ca patronii straini nu prea stiu cu ce se mananca legile pe la noi si ma gandeam ca nu pica bine...da acu parca imi pare rau

Si patronii mei is de peste mari si tari dar eu cererea am facut-o la contabilitate.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell
Anka, nus' ce sa zic cu bebeii astia alaptati eu am 3 exemple de fetite grasunele, a mea, Maria a Alinei si Sophia.

Si Amira...tiptil tiptil...




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:


Am cam chiulit in ultima vreme... O sa arunc de tot calculatorul : e a 3-a sau a 4-a data cand trebuie formatat tot. De data asta am pierdut tot pt ca a crapat hardul: zeci de filmari si vreo 200 de poze recente cu Vlad pe care n-am reusit sa le trec pe dvd. Stiu-stiu, am gresit, trebuia sa fac asta demult, dar m-am luat cu una-alta si... Ma rog, sunt de vina! Aveam impresia ca salvasem filmarile ai am realizat ca nici macar un filmulet nu era trecut pe dvd: prima baie, primul zambet, prima data cand s-a jucat, prima data cand a mancat, prima data cand s-a rostogolit. Ma simt atat de vinovata ca am "stricat" amintirile unice ale copilului.
Dar mai am o sansa de a le recupera (chit ca e dus hardul): am gasit un centru IT care-mi cere 300 eur pt recuperarea datelor. Pare scump, dar daca nu gasesc mai ieftin... n-am decat!

Int-un final m-am tuns scurt, inca putin si ma faceam baietoi !
Aaaa, sa nu uit: avem poze noi http://good-times.webshots.com/photo/2713248980103351382DINWft
Ellis te mirai de Gina, parca, spunand ceva de 12,5 kg?! Dar de 13 ce zici?

Dragelor, scuze, la BabyExpo m-a luat valul si sa realizat tarziu ca... se facuse prea tarziu sa va mai gasesc.

Mergi la inceput