Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

ioana - nu vazusem... si doar n-am mai vazut soare de 3 saptamani - cre ca nu ma mai asteptam sa se schimbe ceva vreodata! :) vreau si eu la plimbare!
just - raportam exact la fel ca voi! tot acu vreo cateva zile inghesuiala mare la mine-n stomac de nu puteam manca nimic, acu s-a potolit, e chiar f linistit pruncu meu!! ma gandesc ca-si mai ia si el vacanta din camd in cand!
rox - felicitari pt rezultatele bune! (o sa ma cert cu administratoru de retea ca nu vad poze!!! - poate ma dau astia afara!)
si cel mai important eveniment al zilei: azi implinim 25 de saptamani! "La multi ani, piciule!!" :)

25+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Leditia, imagineaza-ti ca astea sunt pe gratis . Astea sunt cursurile organizate de NHS (sistemul national de sanatate), trebuie sa te inscrii din timp... eu am trimis formularele prin saptamana 15 si sper sa aflu cat de curand ce se intampla. Sunt si cursuri private, si asa-zisii baby gurus, tot ce-ti pofteste inimioara, bani sa ai si sa te intereseze asa ceva. Ce mai am eu in plan e sa merg la intalnirea lunara a celor de la La Leche League (in decembrie ca mai devreme nu pot), am inteles ca ei ajuta mult in problemele ce pot aparea cu alaptarea la san.



Dark Bendis

25+ cu "Huckleberry" Baby

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

raluca - acuma e momentul sa te certi cu ei, ca pe gravide nu le pot da afara!!!

24+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzica spune:

Dragele mele....

sunt cam bulversata ...
eu nu prea apuc sa scriu sau sa raspund, caci de la servici, printre picaturi, mai pot si eu sa va citesc mesajele sau sa scriu ceva. Acasa e imposibil cu doi nebunatici printre picioarele mele..
Dar nu mai inteleg nimic... acu' cateva ore erau 22 pagini, vroiam sa-i scriu Aryiei ( nu prea am inteles ce era cu supararea ei cu cezariana... cand colo... dupa ceva timp, vad doar 2 pagini...
Oricum, in sarcina asta sunt cam aeriana si foarte uitica si zapacita (sotul meu e stresat ca asa va fi si bb )

Asa ca, s-ar putea sa fiu "incoerenta" ... dar nu am ce sa fac...

Aryia, cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Roxana, ce domnisoara frumoasa ai! Mai da' ce-o fi cu fetele astea ca stau cu mainile la fata.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200524+ Am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Rox deci e fetita sigur? Felicitari!

roxy bine ai venit!

ira liza ai grija cu starea aia, cred ca umbla o enterocolita prin oras, am auzit in ultimele zile de multe cazuri. Eu una am patit-o rau.

ariya eu sunt, din contra, foarte putin rezistenta la durere si totusi durerile de dupa ceza nu le-am perceput ca fiind foarte puternice. Cred ca e aleatoriu, depinde de atatia factori ... Oricum, asta nu ma impiedica sa mor de frica, cum spuneam mai devreme.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 23+ cu
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

Bine v-am regasit gagaici,ma bucur ca v-au placut filmuletele pentru tatici,la voi s-a intampalt ca bebele sa nu fie activ intr-o zi???,ca la mine parca azi nu a miscat inca deloc,si sunt tare ingrijorata

22+
mandra si fericita posesoare a unei burtici cu ochi Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

pitzica, asta e capitolul urmator (57, cel cu pg 22 era 56) :)
cristi, esti f amuzanta! hai sa batem pe toata lumea acum...ca nimeni nu are voie sa dea inapoi :)))


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitzica

Dragele mele....

sunt cam bulversata ...
eu nu prea apuc sa scriu sau sa raspund, caci de la servici, printre picaturi, mai pot si eu sa va citesc mesajele sau sa scriu ceva. Acasa e imposibil cu doi nebunatici printre picioarele mele..
Dar nu mai inteleg nimic... acu' cateva ore erau 22 pagini, vroiam sa-i scriu Aryiei ( nu prea am inteles ce era cu supararea ei cu cezariana... cand colo... dupa ceva timp, vad doar 2 pagini...
Oricum, in sarcina asta sunt cam aeriana si foarte uitica si zapacita (sotul meu e stresat ca asa va fi si bb )

Asa ca, s-ar putea sa fiu "incoerenta" ... dar nu am ce sa fac...

Aryia, cum esti?



Pitzica, fff pe scurt Aryiei ii e f frica de cezariana - insa asta e scris pe la capitolul 56 (ala cu 20 si ceva de pagini), ata e cap 57 :) cauta la cap. 56 postarile Aryiei sii potzi raspunde acolo cu quote sau direct aiciinsa k new mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui deliafairais

pitzica, asta e capitolul urmator (57, cel cu pg 22 era 56) :)
cristi, esti f amuzanta! hai sa batem pe toata lumea acum...ca nimeni nu are voie sa dea inapoi :)))


24+


da numai cele care vreti sa va cautati alt job cand apare bebe. pt cele care vor sa revina la actualul, chiar si eu sfatuiesc prudenta ca trebuie sa va si vrea inapoi...

24+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput