Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

urez si eu sanatate copilasilor bolnaviori ca vad ca sunt o gramada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Mady, nu te chinui acum cu mancarea pentru el nu poate saracutul, daca se simte rau...
Eu zic sa incerci sa-i dai numai ceva ce-i place, mai lichid, de ex. o supa-crema sau un danonino sau laptic cu biscuiti. Incet isi revine el si o sa recupereze.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna dimineata si de la noi!

Teodora e acasa, azi n-am dat-o la cresa, pt ca are muci(transparenti).Nu a luat de la cresa, ci...pt ca are o bunica(mama) care-i permite prea multe.
noi in wk am fost la tara, era f frig si acolo,duminica de dimineata am iesit eu repede sa cumpar cate ceva, mama tot dadea zor sa iau si fata dupa mine, eu i-am zis ca n-are rost, e frig si nu stau mult, eeee, cand ies dintr-un magazin, cine ma striga???? Mamiiiii, era fi-me cu mama, Teodora era imbracata cu gecuta si caciula, trase pese hainele de casa, era in sosete si sandalepantloni lungi, dar cand o luam in brate, nadragii i se ridicau pana la genunchi.
Am boscorodit-o un pic, dar mama mi-a zis ca Teoora voia sa vina dupa mine...
Un sfert de ora cat am tot cumparat din magazine, a fost de ajuns!
Asta din ciclul cand bunicii sunt prea-prea-prea buni...si se schimba rolurile intre personaje...

rein tu m-ai intreabat la ce cresa e Teodora.
noi suntem la Titan IV,pe Al.Lunca Bradului, de noi e f aproape, e chiar in spatele blocului.
Mie din ce am mai auzit mi s-a parut super ok(ma refer la cele de stat), daca ati avea o pila, ati putea gasi un loc.Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

intram si noi in gasca muciosilor.
nu stiu unde a reusit sa raceasca.noaptea trecuta nu a putut deloc sa doarma din cauza nasului infundat.si nici nu sta sa-i desfundam nasul cu pompita.alerg dupa el prin toata casa sa-l prind si sa-l sterg la nas.a facut si temperatura noaptea trecuta.

eu am ramas in urma cu cititul ca nu mi-a mers netul,dar am sa recuperez.
acum am de terminat mancarea,sa strang putin prin casa si sa-mi termin si cfeau de dimineta ca nu am apucat.....

incerc sa mai revin pe ziua de azi....

A! sa va spun ca fie-miu poarta acum bascuta pe cap.nu numai afara ci si in casa

cred ca-i bate vantul pe la chelie si nu-i place ca da cu mainile prin cap de ziceti ca se apara de muste.
ieri dupa ce s-a trezit si a papat,i-am zis ca ma imbrat,luam jucariile si plecam in parc.cand sa ma duc sa-l iau la imbracat,el era langa usa de la intrare in body si cu sapca in cap se chinuia de zor sa deschida usa
am vrut sa-i fac poza caci era tare haios,dar ca de obicei...pana am luat aparatul el a zbughit-o sa-mi aduca lucrurile sa-l imbrac.

si uitati aici cum ne curatam urechile dupa baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

'Neata!
Haideti la o , la un ceiut, un cappuccinel...!

Mi-am dus la fata la cresa(la pupiii),iar era p-acolo cineva care sa planga, de data asta o fetita de vreo 2ani, plangea dupa ingrjitoare, aia cauta pampersi in dulapioare la copii, iar aia mica:"sa nu ma lasi aici, sa nu ma parasesti!"
Teodora cand a vazut-o, parca i s-a strans un pic inima...
Ieri am tinut-o acasa, cu ceva muci(azi nu mai avea, traiasca panadolu'),ieri toata ziua a mancat juma' de rosie, juma' de sticluta de lapte cu cereale, si seara juma de sticluta de lapte simplu.A facut kk de 3ori, ffff imprastiat,febra...cunoasteti simptomele de iesit dinti.De dimineata la 5 ardea(am vazut-o ca nu mai avea pilota pe ea-in per. asta rece, chiar cu sacul de dormit pe ea, voia sa se bage si sub pilota ei), i-am bagat un supozitor de paracetamol, si la 7cand ne-am trezit, era fleasca,maieut, pijama, sac de dormit, parul ud, parca facuse baie...I-am dat hainute noi , cu care sa plecam la gradi, in timpul asta a luat-o somnul...
Eu eram cu tati la bucatarie...cand colo vine si Teodora dupa vreo juma de ora de somn...fresh si gata sa mearga la pupii
I-am dat portia de panadol, am imbracat-o si la cresa cu ea...
Sa vedem cum se va comporta azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:


Ce liniste...prea multa liniste...dormiti sau cu trebi?

A, faza tare aseara.Fi-mea cum nu mancase mai nimic, o intreb: vrei un mar?o para?o banana?...ea tot imi zicea ca nu vrea..."o bere vrei??", dintr-o data , parca a avut o revelatie, mi-a zis "beee",ca n-ar strica o berica...
Mai pot sa mai zic ceva????

Bineinteles ca a ramas cu pofta-n cui pan' la vara



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Nu dormim si nici nu suntem la trebi...un ceai fierbinte si pentru noi ca sa ne mai incalzim un pic....

In primul rand vreau sa felicit toti copii din stup pentru progresele lor

Noi ne luptam cu kk imprastiat de la cei 2 canini de sus care stau sa sparga gingia...de o saptamana am trecut pe regim ca altfel cred ca ni se oparea funduletul de tot.
In casa e frig, centrala s-a defectat si de o saptamana asteptam pe cei de la service cu piesa....doamne ce bataie de joc.Caldura facem cu radiatorul dar cu spalatul e fff dificil....

Elena M.&Adrian Atit de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

neata....chiar k liniste!!!!
http://picasaweb.google.com/madybulancea/Septembrie#5249898980157632210 mai poftiti la pozeee


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

fetelor va rog eu mult spuneti-mi ce sa ii mai fac lui razvi k nu vrea sa pape deloc....m-a innebunit de azi dimi de la ora 6 de cand a papat 200ml lapte nu a vrut nimic,s-a mai intamlat cuiva dupa boala sa fie asa,fara pofta de mancare???precizez ca pana acum nu am avut probl cu el avea program de masa,manca mereu fff bine...a si slabit 1 kg!!!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

MADY- imi pare tare rau ca razvan nu mananca. te inteleg perfect ca te ingrijorezi. Maria e campioana la astea. Daca razvan insa manaca pana acum inseamna ca nu e total refacut si inca nu poate manca asa cum trebuie. Desi ti se pare greu de crezut ai sa vezi ca in 3-4 zile va manca pe rupte si va pune si foarte repede la loc ce a pierdut.
Azi Maria a mancat 130 ml de lapte cuc ereale la 6, la gradinita nu a vrut iaurtul , pe drum spre casa urla dupa sticksuri si cum mai aveam de mers si ar mai fi fost vreo 45 minute pana la masa (drumul, schimbatul, spalatul) i-am dat 2 sticksuri asa ca masa de pranz a fost 2 linguri de peste cu legume, 2 linguri de fructe cu cereale si 1/2 felie de cascaval. pai cum s anu slabeasca. Simt ca o iau iar razna. Oricum sunt suparata- PE MINE. Azi am tipat la ea la masa. Pur si simplu nu m-am abtinut desi stiu clar ca nu e bine. Ma simt groaznic ....

Mergi la inceput