Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Aici sunt Cafera doar ca azi toata lumea-i generoasa cu mine si-mi da de lucru. Imi pare rau ca ati fost bolnavioare, sper ca gata v-ati facut norma de bolit pe un an de zile si chiar mai mult.

Ne primiti si pe noi in clubul muciosilor, mai sunt locuri?
Avem din aia de curg rauri-rauri precum pletele Ilenei Cosanzenei (cum o fi corect?!?!)

Azi noapte ba plangea fata ba-i era rau la ma-sa asa ca avem restante mari la somn si-mi pica ochii de somn.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

"Pe buze muci-i curg rau" cred ca asa e corect

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui jadi

"Pe buze muci-i curg rau" cred ca asa e corect

Deni & Vlad & Tudor


Ai dreptate!

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Andra imi pare rau sa aud. Nu am adresa de ym dar poate ma adaugi tu in lista sunt alinacarmenpuiu. Asta daca mai citesti.

Cafera tine-te bine: te-am visat ca tineai in brate un bebelus dar...era baiat. Deci sa inteleg ca poate te bagi la al treilea?

Sanatate multa, si noi avem muci d'astia de curg rauri dar fara simptome deci ignoram.

Va pup.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

'naseara!
imi pare rau pt andra z, cam banuiesc eu de ce!
noi tot cu muci, care curg, rauri rauri, acu parca a inceput sa si tuseasca un pic, febra nu a facut, deci e de bine. sper! si cam atat! pupici

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

eu chiar nu am nici o idee de ce i-ar fi inchis contul. Ma bucur ca am cunoscut-o personal si astfel o sa indraznesc sa o mai sun sa vb mai des daca pe DC nu se mai poate.

Mai, mai da' ce de strumfi afectati de virusii astia tomnatici.
Ma mir ca Daria mea nu a agatat niciunul, oare asa de bun sa o fi fost isoprinosinul ala de i l-am dat dupa vaccin? Oricum, sper sa nu tocmeasca vreunul toata iarna. De antigripal nici sa nu aud.

Despre noi ce sa zic: toate bune si frumoase, parca un pic ne-a afectat si pe noi criza asta economica mondiala (de, numai luna asta am fost la doua nunti si un botez).Oricum - am atatea de cumparat in cap incat nici intr-un boom economic nu m-as satisface.

Mam, adicatelea eu, pregatesc terenul pentru un viitor bebe: controale, dentist, alea, alea ....si mai ales o pregatesc pe DAria pentru asta, cam asa: http://www.youtube.com/watch?v=MqeB4OtTd8g


Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

oauuuu..am vazut filmuletul cu Daria,cate intelege...poate ca si al meu intelege,dar nu pare....scumpa foc.

eu am o mare problema cu muscatul lui mihnea...nu stiu cum sa controlez situatia,stiu ca trebuie ignorat,e un mod specific varstei de a se manifesta...dar cand ii simt dintii iau foc...ma controlez cat pot,azi l-am pedepsit de vreo trei ori,l-am luat imediat,l-am pus in tarc si l-am lasat 5 minute...dar o ia de la capat...va rog,daca aveti alte solutii,impartasiti

sper ca pacatosii astia de virusi si bacterii sa ocoleasca copilutii,vad ca se mareste randul.

o noapte linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_a spune:

Salutare!
Desi e destul de tarziu,iar mie mi-e somn de mor, nu pot sa nu raspund "prezent " la apelul facut de scumpa Cafera. Incerc sa tin pasul macar cu cititul, daca de scris nu mai apuc. Mihai e foarte activ si incerc sa rezolv treburile casnice dupa ce adoarme el, asa ca la calculator nu imi ramane prea mult timp, fiindca de regula mi se inchid ochii pe tastatura!
Va multumesc tuturor pentru urarile pe care ni le-ati facut atunci cand am implinit un an si sper sa ne scuzati ca nu am facut-o la timpul potrivit, insa am umblat destul de mult in varaasta pt. ca am fost de mai multe ori la mare si la tara, am fost intr-un dute-vino continuu.
Am vazut de-a lungul timpului poze cu strumfii nostri, dar nu chiar pe toate. Sper eu ca n-am ratat pe nimeni( apropo, Cafera arati axact asa cum imi imaginam- frumoasa, blanda, delicata). M-au uimit copiii din ce in ce mai frumosi si mamicile din ce in ce mai slabe! Vreau si euuuuuu!
Despre Mihai va spun pe scurt ca de-abia acum si-a dat drumul la mers singurel, cu toate ca prefera mai mereu tractiunea 4x4. Ma bucura in schimb faptul ca ma inteleg cu el destul de bine fiindca spune destule cuvinte (cred ca vreo 20), chiar daca mai stalcit si chiar leaga cate 2( da-mi mniam -mniam, da-mi bebe etc) . Intelege aproape toate comenzile simple si incearca sa repete mai mereu dupa mine diverse cuvinte.Cel mai amuzant mi se pare ca fratelui meu Florin ii spune Tlin. Cunoaste aproape toate animalele domestice si spune cum face fiecare. Se joaca foarte mult cu masinute si cu mingea.E vesel si zambaret tot timpul, dar are si momente cand, daca nu faci ce vrea el, tipa si se da cu fundul de pamant. Sper sa fie doar o faza.O sa mai scriu si alte lucruri despre el si o sa incerc sa raspund si la intrebari atat cat ma pricep, de-acum incolo.
Imi pare rau ca sunt atat de multi bolnaviori si le urez tuturor sanatate multa ,iar mamicilor putere si curaj, ca o sa treaca repede!
Pupam pe toti si mai vorbim!

Mihai si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Mi_a, ma bucur sa aud atatea lucruri frumoase despre voi. Pupici!

Timi
, vezi sa nu te mucesti si tu. Iti trimit imunitate la pachet.

Lunaaaaaaaaaaaa, daca as face al treilea copil, tot fata ar iesi spre disperarea soacra-mi. Din pacate sunt sigilata, capsata si oricat s-ar stradui sotul sa trimita trupele...calea e oprita. Hi, hi! Dar, ia povesteste tu cum a fost de ziua sotului.

Dana, pupacim Dariuta desteapta si frumoasa Nu mai ai poze noi?

Mihaela, te incurajez si eu cu tatele. Nu dispera ca se mai repara. Pentru moral te sfatuiesc sa mergi si sa-ti cumperi un sutien traznet si ai sa vezi ca vei avea cele mai sexy inaintari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Vroiam sa mai spun:
Dana, bafta la facut bebe si multa placere!

Jadi, am admirat ambii baieti si pe voi inclusiv. Mi-a placut multttttttt. Draga, dar la voi in familie, soacrele nu se cearta?

Alina, ce faci? Supervizezi bona?

Mergi la inceput