Azoospermie - cap23 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cum mult drag fetelor.
Pisix, si eu am planuri de stat acasa de Revelion . Pacat ca esti asa departe de mine ca il faceam impreuna, noi si bb-ii din burtica
iuca, va fi unul norocos pentru toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Moni multumim pt noul capitol si sper ca va fi si unul norocos...

Nusy pe cand punctia?mult noroc
pisix daca ai mai dat si pe la noi sa stii ca e de bine ,tu cand ancepi FIV-ul?mult succes si tie
cate un pupic la gravidutzele noastreiuca,amzulica,pisik,zisa cami,anes,bubulina, si mult succes la celelalte fetenusy,pisix,moniland,vrembebe,andrabirni,danyalo,ioana p76,copilutzu,yoana,evanescente,magdutza 10,arucs,heleni...si un special lui miki si mult succes
va pe toate fetele mele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Sa fie un nou capitol cu noroc,sa aflam cat mai multe vesti bune
adica cat mai multe
va pup pe toate

"Asteptand un ingeras''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidebaiat spune:

Nusy - multumesc pt incurajari, am facut luna trecuta o ecografie transvaginala si imi spusese ca am un folicul de 26 mm care se "rupe" azi, maine sau poimaine! Nimic exact din pacate, am "prestat" luna trecuta o data la 2 zile si inca nimic. Mai incercam, suntem abia la inceput de drum !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

mamidebaiat, cum arata spermograma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Va pup si m-am "updatat" cu ultimele noutati... ma bucur sa vad ca fetele cu ghemotoace la "burtator" sunt pe baricade si in putere...

noutati eu n-am, sotu' a terminat azi runda de 2 luni de multimaca si profertil, dar as sari peste testari ca nu prea mai au sens acum; eu am inceput protocolul lung de fiv si am eliminat "sansa" de a ramane natural... care oricum era cam utopica, mai ales ca citesc pe aici ca sunt necesare "baterii" de sute de mii de gigei care macar sa se tarasca ar ajuta. ori la aproape 2 mil, din care forme normale 5%, deci un OATS sever... sansele is mici, mici de naturel...
dar oricum, mie mi s-a parut ca pe timpul tratamentului, cheful de...viata s-a imbunatatit.
sa speram ca si la icsi vom avea suficienta materie prima ca sa dea cu +

still counting...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidebaiat
Nimic exact din pacate, am "prestat" luna trecuta o data la 2 zile si inca nimic. Mai incercam, suntem abia la inceput de drum !


hehe, o data la doua zile e regim de abstinenta, in conditiile date. :)) in preajma ovulatiei, musai o data dimineata si de doua ori seara. :)) ...din fericire, e placut.

spor! :)

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Hey, buna seara dragele mele!

m-am vazut pusa pe lista celor "strigate", raspund deci!

va pup , imi e si mie dor de voi, dar nu prea am ce sa scriu, si cum nu am noutati, parca nici nu-mi vine sa mai intru pe forum.

ma bucur pentru fiecare dintre voi, atunci cand avansati in demersurile voastre. si mai ales cand se si concretizeaza, adica atunci cand, in sfarsit, vine si bebe!

ne mai citim, ramanem in zona!

Moniland , imi merit cala!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

iyoana, este a ta
fireyes, despre cheful de viata si la noi a fost la fel dar doar la inceput. Oare acum s-a obisnuit organismul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Pup fetele!

Am venit sa va spun ca avem un carucior roz, dar cel mai iportant este ca bebe este bine, totul este in parametrii normali, am facut azi o morfo fetala si m-am mai linistit (vorba sotului: pt o saptamana, ca apoi sa o iau de la capat cu girjile)

Pup fetele si spor!

14+

Mergi la inceput