Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 78

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Era visul meu sa vaz in direct un dialog Georgia - Lucia!!!Si iaca-ta caavusei parte!Bravo fetele mele,sunteti delicioase!Frumoase si destepte,ca doar de-aia va iubesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:


lilisor .. praf m-ai facut .. uite si tu ce vise ai ... cum stai tu pitita si ne urmaresti dansul popular ....deci am ras , si anume cu angajament , noroc ca nu mai e nimeni in birou ...
gata o sterg spre casa .. poate ne vedem pe mess pe mai traziu ...

va pupa fata si nu uitati ...stati flexate

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Fete dragi , mult ati mai vorbit....
din pacate io am cam zacut zilele astea , am facut paza la am facut o viroza-enterocolita sau cum s-o mai numi , doar ce mi-am linistit matzele un pic si m-a apucat durerea de gat ..dupa ce azi noapte ma suta unul in burta acu ma stange rau de gat ...da trec io si peste asta..
Ana, Lilishor, Georgic.... fetele luptatoare, mereu zic si imi zic, ce-i al nostru ii pus deoparte, totul e sa nu renuntam la lupta, cand vrea DD nu tine cont de nimic gigei, outze, trompe....vine si gata, tot ce putem sa facem e sa invatam sa ne rugam si sa-L lasam sa-si faca treaba.

poop toate fetele dragi

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Dumnezeu va face orice pentru tine, doar daca Ii dai o sansa "
voteaza, nu se stie cand ai nevoie www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> si www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

salutare tuturor



va rog sfatuiti-ma si pe mine ce sa fac....am racit, ma doare tare in gat, s-au inflamat amigdalele...ce pastile am voie sa iau tinand cont ca S-AR PUTEA SA FIU insarcinata ?

si inca ceva ma dor sanii...oare sa fiu.... sau e de la progest ? (sunt in a 8- a zi de la IA )

pt fiecare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Hai sa va mai spun ceva , ca uitasem ! Azi la cabinet , am auzit ca de curand o tipa a ramas gravi inca de la prima IA !! Pacat ca multe dintre REUSITE nu intra pe acest forum , sa ne mai imbarbateze si pe noi
Cred c-o sa-mi fac tupeu si-l intreb vineri pe T , cum sta treaba cu reusitele la IA ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

anaconda- eu l-am intrbat pe dr. Tutunaru ce sanse am sa raman insarcinata de la prima IA...raspuns: "mult mai mari decat dc ai incerca natural"

oricum, vestea ta e f buna...cel putin mie imi da curaj...si sunt convinsa ca mai exista si alte gravidute fericite dupa prima IA facuta la Tutunaru
cum spuneai si tu, dc ar intra macar o fata care au reusit de la prima IA, nu numai ca ne-ar imbarbata dar poate am afla si noi daca procedura este aceeasi....cu gigeii la sutien, etc...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Sarrah trage si tu cu ochianu la gravidele...ca sigur gasesti lamuriri.In printip ceai cu miere poti lua.Ca oricum pana la implantare BBsleanu e ok.
Anaconda ma butur sa vaz ca esti tuminte.
Mai Aerlilian da zau asa ca ne omori cu dulceata...si de vorghit cum n-am mai dialogat eu cu Georgix pana acum?Ai uitat ca mi-o scos 2 peri albi cu plecatu la rude inaninte calatoreala mea?Macar te delectaram si noi cu ceva
Deci daca o sa vedeti o Georgica ciupilita sa stiti ca eu sunt autoarea,iar ea este executata din pozitie eu laxata ea flexata
Mada deci efectul pruna fara pruna...nu eram departe de adevar...chiar despre virusica vorbeam zilele astea ca bantuie ceva de speriat si trebuie avuta grija.Baga medicamente si oblojeste tot si gatutu' ca sa poti striga din botoi de vrei sa te scoatem afara

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Buna dimineatza!

E bine ca mai aflam si noi vesti bune!

Nici n-am inghitit bine clomifenul si deja m-a apucat greatza! Acu' mi-e clar ca de la 'bibiloi' mi-e rau!!!!!
Insa nu simt nimic prin pelvis care sa ma faca sa sper ca p'acolo zbuda foliculii!

A, cand ati facut IA a fost nevoie de buletin? Ca eu am o mareeeee problema la politie si nu vor sa mi-l elibereze, asa ca se prea poate ca urmatorii ani sa circul cu niste carti provizorii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Sarra , bineinteles ca e aceeasi procedura ...cu tinutul gigeilor la sutien , la temperatura corpului . Fiind preparati , rezista si 4-5 ore . De la Matei , se merge direct la cabinet , asta inseamna cam 7 min , pana vine T ...bla bla bla , in cel mult 1 ora se face IA .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

m'neata ... nu stiu pe unde e sorelina ..asa ca fac io invitatia la ceai cafa cu laptic (pt burtik) , si pt cele fara burtik... si ii invitam si pe bbici sa ne vada cum vorbim de ei ....

zanici mici ... io saptamana asta am program special .. ma rog de DD ca una dintre noi , sa vina cu vestea cu II ..hai facem o spirala ce ziceti .... ?

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput